Není růže bez trní...

18. january 2013 at 8:00 | Hančí :) |  Téma týdne
Ne nadarmo se říká, že růže je královnou květin. Je krásná, vonící. A trny? Když o ně zavadíme, snadno se zraníme. Ale jsou také nedílnou součástí krásné a spanilé růže.
Nikdo není dokonalý, ani rostliny, ani lidé, notož květny a mezi ně patří i růže. Ten kdo nepochopil, pochopí v následující krátké ukázce, v celém článku:

Není růže bez trní!

Byla jednou jedna dívka, říkali jí Rose. Nenadarmo jí tak říkali! Byla totiž spanilá, jak ta růže! Byla nádherná, měla modré oči, blonďaté vlasy po pas a líčka, jak a růže! Všichni jí obdivovali, mysleli jsi, že je D.O.K.O.N.A.L.Á.! Ale brzy se dozvěděli, že nikdo není dokonalý, ani ta růže!
Rose měla spoustu přátel, ale nikdy nevěděla, jestli s ní nekamarádí, jen kvůli vzhledu... Rose měla spoustu zálib, od zpěvu po květiny, ale její největší zálibou bylo - vyšívání! Rose zbožňovala vyšívání! Šila kapesníčky, rukavičky, klidně i šaty! Jednou se u nich zastavila hraběnka s tím, že by chtěla, aby jí udělala kapesníček. Rose ráda souhlasila, maminka jí hned nastříhala látku, aby mohla začít! Když šla na chvilku na sluníčko, našla tam růži. Bylo an ní napsáno: ,,Pro Rose". Rose byla dojatá a pustila se do nemilosrdné práce! Šila celou noc, až se jí zavíraly oči. Byla tak unavená, že by usnula i ve stoje. Uchopila růži, aby si jí ještě jendou prohléla, ale ouha! Píchla se! Vyjekla a pokapala krví kapesníček! V tu chvíli se nedokázala ovládat! Začala ječeta a brečet. Všichni sousedé se vzbudili a běželi k ní, zda - li se jí něco nestalo. A když jim povyprávěla a ukázala kapesníček, sousedé utrousili: ,,To je toho!" a nechali tam Rose a její maminku samotnou.
Další den to věděla celá vesnice a kamrádky se Rose smáli. Rose jen odpověděla: ,,Není růže bez trní!"
Ano, všechno má své trny (chyby), ale máme i své dobré stránky! Pracovitost, usměvavost... Jen stačí na chvíli na trní zapomenout!
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Líbil se Vám článek?

Byl fan...:)
Moc ne...
Moc :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement