Jak blogovat (aneb. Jak chci blogovat já)

9. february 2013 at 10:45 | Hančí ;))
Každý pořádný blogger má svůj cíl. Například já mám cíl se stát slavnou bloggerkou. Možná vás to pobaví, ale přes překážky ke hvězdám, není lehká cesta. Je těžší než si můžete myslet starat se o blog a být aktivní. Chce to hodiny a hodiny na blogu. Starosti a radosti. Ale s mými body to budou jenom radosti.

1) Design! Než začneš brát blog vážně, udělej si design. Design je velmi důležitý. Je to jako v reálu. Člověk není sympatický a proto se s ním lidé nechtějí bavit, ikdyž neví, co je uvnitř. Takže blog může být někomu nesympatický a proto si ho prostě neprohlédne a nepozná jeho krásu. A proto hodně záleží na designu. Je to první dojem. Můžeš si pomocí programů (třeba PhotoFiltre) vytvořit vlastní design, nebo si ho s ODKAZEM stáhnout.

2) Zaměření! Snad každý blog má zaměření. Já mám například více zaměření, příjde mi to pestřejší, mám Deníček, grafiku, fotografie a krásu a módu. Kdysi jsem měla 'obyčejný' deníček. Kdysi jsem měla deníček, ale teď je deníčků spoustu. Nechci vám 'deníček' nějak vyvracet, ale v dnešní době ho má každá třetí holka. Když už deníček, tak doporučuji více zaměření. Ale vše záleží na vás.

3) Psaní článků a rubriky! Takže nejdříve k psaní článků. Musíte mít dobrý a chytlavý název. Pište pravopisně, aby se to dalo číst. Snažte se na dané téma napsat vše. Buďte originální a nekopírujte! Snažte se psát co nejlépe, musíte čtenáře zaujmout. Dělejte i Téma na přání! Rubriky musí být zajímavé, minimálně každý měsíc do všech rubrik napiš. Musíš mít sposutu zajímavých a originálních rubrik, chceš-li být hodně čtenou ..

4) Oblíbenost! Nejdřívě, abys mohla počítat, jak jsi mezi blogy oblíbená, jsi zařiď statistiku, kterou máš možnou v nastavení a je na ní spoustu návodů na internetu. K tomu, aby jsi byla oblíbená, potřebuješ být známá. A toho dosáhneš tím, že o sobě dáš vědět. Ale jak? Piš do blogů, zejména těch slavných, komentáře dle svého názoru (pokud možno kladné). Zapoj se do různých soutěží a hned budeš známější!

5) Kritika! Když ti na blog někdo napíše kritiku a není to vurgální, nemaž to! Nikdo není dokonalý a poučení by přišlo vhod, ne?

Na komentáře typu: ,,Proč radíš ty, když nemáš nijak oblíbený blog" odpovídám : ,,Nemám ho sice nijak oblíbený, ale to neznamená, že se nemůžu podělit se svými typy, jak něčeho na blogu dosáhnout." Článek budu obnovovat po svých zkušenostech a jestli mi sem napíšete, tak i po vašich radách :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 LOOL :) LOOL :) | 10. february 2013 at 10:29 | React

ale já jsem jí napsala že by to ona měla zveřejnit protože to je dost důležitý článek ale né všichni se na ten její blog dívají např. kluci se určitě nebudou dívat na nějaký blogy :-)

2 hanienes hanienes | Web | 10. february 2013 at 10:35 | React

Prosimtě. Tuhle informaci měla zveřejnit Lissy, ne ty, neměla jsi právo. a kdyby tě to zajímalo, kluky blog také zajímá ;-)

3 Adél Adél | Web | 14. february 2013 at 8:55 | React

Pěkný blog :)

4 Hančí, hanienes Hančí, hanienes | 14. february 2013 at 18:16 | React

Děkuju :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement