Harry Potter a Relikvie Smrti

30. march 2013 at 17:17 | Hančí ;)) |  Recenze
Dnes na Nově budou dávat slavný film Harry Potter a Relikvie smrti část 1.


Žánr: Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2010, 146 min
Režie: David Yates
Hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Bill Nighy, Bonnie Wright, Tom Felton, Clémence Poésy, Michael Gambon, John Hurt, Miranda Richardson, Rhys Ifans, Jamie Campbell Bower, Brendan Gleeson, David Thewlis, Robbie Coltrane, Helen McCrory, Evanna Lynch, Warwick Davis, Timothy Spall, Julie Walters a další..

Harry Potter a relikvie smrti /Harry Potter and the Deadly Hallows/ je sedmým, a tedy posledním dílem série knih o kouzelnické učni Harrym Potterovi. Tvůrci filmu Harry Potter a relikvie smrti tento závěrečný díl knihy rozdělili do dvou filmů, možná aby diváky neochudili o detaily a zápletky, ale spíš z finančních důvodů, neboť co si budeme vykládat, dva filmy vydělají více než jeden...
První část filmu začíná nebezpečnou misí, na kterou se vydávají Harry, Hermiona a Ron s cílem zničit viteály, které mají Voldemortovi zajistit nesmrtelnost. A tentokrát už to nemají "tak jednoduché", protože jestli si dobře pamatujete, na konci minulého dílu Snape zabil Brumbála, a přivrženci Voldemorta od té doby ovládli ministerstvo kouzel a potažmo i Bradavice. Není tedy divu, že se ani jeden z nich už do školy nevrátí za účelem pokračování ve studiu, ale s cílem pomoci svým přátelům, kteří jsou terorizováni smrtijedy, kteří je nutí studovat černou magii.

I já jsem byla posedla Pottermániií, ale jak to skončilo, přešlo to. Ale i přesto si tyto filmy ráda pouštím a doufám, že jsi to pustíte taky. Dnes na Nove od 20.20. Je to hodně dramatický a trochu strašidelný film, ale není to horor. Je to velmi dobře vymyšlený a promyšlený příběh a doporučuji přečíst si i knihu.


Zdroje z google.

Zaujmulo vás to? Pustí te si ho? Viděli jste ho? Líbilo se vám to? :)

 

1 person judged this article.

Comments

1 nikit99 nikit99 | 31. march 2013 at 9:35 | React

Koukal jsem se na taxi 4.. ale tohle jsem taky viděla.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement