Originalita

23. march 2013 at 14:36 | Hančí ;)) |  Přemýšlím na téma...
Originalita je věc se kterou se čím dál tím méně setkáváme. Pro blogera je důležitá, protože lidé chtějí číst něco nového, téměř nikoho nezaujme opotřebované téma 'videoodpovědi'. Poslední dobou se setkáváme se články blogerů, které se nápadně podobají wikipedii. Nebo také články, ve kterých autor varuje, že mu někdo něco zkopíroval. Já takové kopíračed nesnáším.Originalita = nezávislý nápad, který ještě nezazněl

Každý je sám sebou originální. Ale svými články nemusí být. Já myslím, že jsem originální, protože většina z mých článků jsou názorové a můj názor je originální a nezávislý.

Podle mě je už třeba ukradení nápadu zločin. Tomu dotyčnému dal článek nejspíš práci a takhle ho ukradnout umí každý.
Je to tak lehké, neúnavné, ale zlé a zákeřné. Je hrozné, když někdo zklidí popularitu, která mu nepatří, kdežto autor ostrouhá.


Proč si blogeři kradou nápady?
Protože se za ně stydí, jsou nudné, nebo jim jednoduše došly. Ale jak můžou dojít nápady, když je vždycky něco nového a jiného? Blogeři nejsou asi tolik přemýšlivý a originální, což je na blogu veliká chyba!

Jak zabránit kopírování?
To nejde. Umíněný kopírovač nebere servítky a ukradne nápady a i celé články. Ale někdy postačí hlášky jako: 'Kopírování je krádež!', 'Jestliže jsi něco okopíroval/a jsi oficiálně zlodějem', nebo 'Kopírování a krádež je to stejné!' (Pozor!!! Pokud tyto hlášky okopíruješ, nejsi originální!), prostě dát jasně najevo, že to nahlašuješ a nebereš si servítky!

Co dělat, aby nápady nedošly?
Přemýšlet! Dívat se! Chodit mezi lidi! Inspirovat se životem! Bloger má kolem sebe X nápadů, jen je slepý!

'"Příběh", který se mi opravdu stal
aneb.
Chameleon

Z Bravowebu byla známá jedna holka, která byla utlačovaná a neoblíbená. A proč? Byla fake (falešná). Vydávala se za lidi, jednou dokonce za matku! A nedávno se vydávala i za mojí kamarádku a na blog, pod jejím jménem, psala hanlivé komentáře, ale zapomněla se odhlásit, takže když jsem klikla na její profil, objevila jsem jí.

- To je také neoriginalita! Maskovala se, což je neoriginální, protože tohle dělá valná skupina lidí!)


"Příběh", který se mi opravdu stal 2
aneb.
Kopírovač!

Dotyčná děvenka se zaregistrovala na BW pod nickem "Monienes" a psala mi, jaká je to 'náhoda'. Měla mojí originální přezdívku, URL mého tehdejšího blogu a můj originální popis! Já jsem se naštvala a napsala jsem jí pěknou řádku a ona se smazala. To se dalo čekat!

- Nevěděla, co by dělala, aby se proslavila, tak využila mé "slávy" na BW a prostě se pojmenovala skoro stejně, jako já. Asi jí došly nápady. Jak ubohé... -

LIDI,

proč kopírujete?! Stojí vám to zato?! Když někdo zjistí, že jste mi to ukradli, těžko ho usměrníte. A nikdo vás nebude mít v oblibě! A to snad nikdo nechce, ne?! Někdo si říká, že to nikdo neobjeví, ale kdo hledá, najde. A úspěšný bloger nemůže kopírovat! Vždyť každý má své nápady a náměty! Proč toho nevyužít? Proč nebýt originální?

- moje výroba-
 

1 person judged this article.

Comments

1 vsechnoopsech vsechnoopsech | 23. march 2013 at 20:13 | React

tento design je moc hezký :-D

2 hanienes hanienes | Web | 23. march 2013 at 22:05 | React

[1]: Děkuji.

3 vsechnoopsech vsechnoopsech | 24. march 2013 at 1:31 | React

nz

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement