Stejný cíl mám dál...

23. march 2013 at 8:16 | Hančí ;)) |  Život a já
Každý má nějaký cíl... Někdo chce být slavný, někdo má jako cíl být oblíbený. Každý má nějaký cíl. Cíl je něco jako přání do budoucna, které chceme dodržet a splnit. Je to něco jako předsevzetí. A i já mám své předsevzetí. Dopsat román, který píšu.

Už odmalička ráda píšu o čemkoliv. V šesti pohádky, v sedmi básničky, v osmi povídky a dnes? Romány. Hrozně baví psát o čemkoliv a proto jsem si asi založila blog na kterém pracuju. Je to moje cesta k mému vysněnému povolání - novinářka a spisovatelka. Po základní škole chci vystudovat gympl a pak chci jít na žurnalistickou a literární školu. Vím, že novinářkou a spisovatelkou chce být snad každá holka, ale málokterá má ten talent a štěstí. a já myslím, že mám oboje.

Znám spoustu holek, které chtějí být spisovatelkou. Ale jejich příběhy? Nudné a nevyspělé. Ne každý má talent a chuť psát. A já aspoň tu chuť rozhodně mám. Jsem originální, nekopíruji, nekradu nápad jiným. Když máš článek úspěch, nemám černé svědomí, že jsem to okopírovala. Skoro o žádné blogerce se dnes nedá říct, že je originální. Blogerky buď kopírují celé články, nebo nápady, někdy i rubriky a články. Takový bloger nemůže být nikdy slavný, protože se na to většinou příjde.

Plán:
Nadále být dobrá v češtině
Psát na blogu
Číst
Psát příběhy/romány
Mít dobré známky
Doučit se angličtinu
Naučit se nejmíň tři jazyky (určitě se doučit angličtinu, ruštinu, němčinu a francoužštinu)
Psát do školního časopisu
Poslat výtvor do soutěže
Dostudovat školu
Vystudovat gympl
Poslat knihu do soutěže
Vystudovat dvě vysoké školy (literární a žurnalistickou)
Najít si práci v novinách (chtěla bych MF Dnes)
Vydat knihy
Psát, psát a psátTo je to, co si přeji ve svém profesním životě a co musím udělat, aby byla tam, kde chci být. Budu vám moc vděčná, když mě povzbudíte, nebo mi napíšete, nebo když prostě budete na můj blog chodit. Můžete si říct, že mám přehnané sebevědomí a ambice, ale to není pravda. Jako každá holka jdu za svým snem a docela si i věřím. Je to dlouhá a namáhavá cesta, ale já jí chci podstoupit.

+ = 

6 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement