Dobrý článek!

14. april 2013 at 8:20 | Hančí ;))
Tento článek mě zaujmul, jakoby mi mluvil z duše.. Je to vlastně důvod, kvůli kterému jsem si založila blog...

Doporučuji přečíst:


Z blogerky spisovatelkou

Spisovatelka
aktualizováno 26.09.2012, 15:38 | / krasna.cz/blog.cz
Máš literární ambice a ráda bys jednou vydala vlastní knížku?
Po světě už chodí spousta spisovatelek, které si své první tvůrčí krůčky odbyly na svém blogu. Vždyť založit si vlastní internetový deníček a zveřejnit na něm první povídku nebo báseň je tak snadné. Pak už stačí jen vytrvat a naslouchat hlasu svých čtenářů.

I Joanne Rowlingová nějak začínala - nedej se odradit prvními nezdary a jdi za svým snem!

Na Blog.cz najdeš celou řadu mladých spisovatelek, které už za sebou mají první vydané knihy a mnohá literární ocenění. Tento týden soupeří 5 z nich o titul nejlepšího literárního blogu v soutěži Blog roku 2012. Jestli máš ráda knížky a psaní, určitě zavítej na jejich blogy, tak jako tisíce jejich pravidelných čtenářů.

Zatím těsný výsledek ankety svědčí o tom, že se ve finále sešla mimořádně silná pětka blogů. Blogy abyss-mystery.blog.cz a presage.blog.cz jsou určeny všem, kteří se zajímají o knižní novinky, recenze a soutěže o knížky. Jestli si ráda píšeš čtenářský deník nebo se zajímáš o nové knížky, nenech si tyhle dva blog ujít.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Za trojicí zbylých blogů stojí 3 talentované spisovatelky, na jejichž knížky jsi už možná někde narazila.

První blog píše 22 letá fanynka fantasy a studentka systematické biologie Tereza Matoušková. Za sebou už má řadu publikačních úspěchů, o nichž se více rozepisuje na svém blogu.

Druhý blog píše 23 letá milovnice zvířat a kreslení Michaela Burdová. Míša patří k nejúspěšnějším zástupcům literárních blogů na Blog.cz. Na kontě má mimo jiné vydanou tetralogii "Křišťály moci" a trilogii "Poselství jednorožců", jejíž první díl začala psát už v 16 letech a která vyšla i v srbském překladu.

A konečně za blogem posledním stojí 43letá učitelka na základní škole Renata Štulcová. Autorka rozhodně není žádná literární začátečnice. Získala už celou řadu literárních ocenění za své knihy pro mládež, z nichž asi nejznámější je originální česká fantasy série pro dívky "Rafaelova škola".

Inspiruj se na své cestě do světa literatury a podpoř nejlepší literární blogy - článek s přehledem všech blogů a soutěžní anketou najdeš zde.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Adéla Adéla | 16. april 2013 at 17:09 | React

Hm.Pěkné...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement