Láska z maringotky

12. may 2013 at 17:50 | Hančí ;))
Píšu to na mobilu a v rychlosti, takže tam určitě najdete chyby, ale doufám, že se to bude líbit :)


Bylo ráno.. Bylo nezvykle poklidné, protože cirkus Humberto byl po náročném vystoupení. Sendy, všestranná členka cirkusu a adoptovaná dcera rodiny Humbertových se probudila jako první. Neměla ani pomyšlení znovu usnout, musela vstát a jít se podívat do přístřešku pro koně. Její kůň Claudio poklidně spal, Sendy si oddychla a tiše se vyplížila z přístřežku pro koně a namířila si to do maringotky dámy LáFleur. To byla umělecká přezdívka, ve skutečnosti se ta dáma jmenovala Fanynka a ta cvičila psy. Nebylo to děvče jako Sendy, byla to stará a nemocná dáma, ale se Sendy si rozuměla, byla to její nejlepší přítelkyně.
Pro Sendy to byla něco jako maminka, babička a přítelkyně v jednom. Její adoptivní matka totiž byla..prostě jí neměla ráda. Sendy se jí nemohla vyplakat na rameno a ani oslovení "maminko" nebylo na místě.. A její adpotivní otec, pche! Ten šel jen po penězích. Ani Sendy nepochválil, když předvedla v cirkuse velký výkon, nic! On měl srdce jen pro peníze, svou ženu a jeho dvě biologické děti; Célinku a Kubu. Ti byli rozmazlení a Sendy jim nestála ani za pozdrav...
Její opravdoví rodiče byli přátele Humbertových. Měli vážnou nemoc a Humbertovi jim slíbili, že když se jim něco stane, ujmou se Sendy. Když Sendyni rodiče zemřeli, Humbertovi ji adoptovali z přátelství a dodržení slibu, nikoli z lásky a lítosti.
Fanynka byla také přítelkyně jejich rodičů a měla stejnou nemoc jako oni. Ale zatím se držela a Sendy neměla důvod proč se strachovat. Něco jí ale říkalo, ať se připraví na nejhorší..
,,Ahoj Sendy, jak pak ses vyspala, princezno moje?" Usmála se na ní Fanynka. ,,Krásně! A ty? Vidělas to?! Včera jsem zvládla i cval bez držení!" chvástala se Sendy. ,,Ale ano, viděla! To bych si nenechala ujít! Krášně si to zvládla, jen škoda, že to neviděla maminka a tatínek..." posteskla si Fanynka. ,,Ale nech toho! Vždyť oni se na mě dívají z nebe a určitě by nebyli rádi, kdybys o nich takhle mluvila!" připomněla Sendy Fanynce..
Je vidět jak dospěla.. Myslím, že to beze mne zvládne.. Mumlala si Fanynka pro sebe. ,,Říkala jsi něco?!" zneklidněla Sendy. ,,Víš.. Všechno jednou končí a něco začíná. Já tady už taky dlouho nebudu.." pohlladila Fanynka Sendy. ,,Co to povídáš?! Snad nechceš umřít?! Co bych bez tebe dělala??" sténala Sendy. ,,Žila bys dál svůj život a myslela na mě v dobrém! A neboj, já se nechystám umřít!" zasmála se Fanynka. ,,A už běž! Zachvíli bude budíček a pojedeme o měso dál!" Sendy se usmála a odběhla. Jak za ní zaklaply dveře, Fanynka se podepřela o stůl, aby si mohla sednout.. Cítila se tak slabá a nemocná..
Sendy už tou dobou běžela do své maringotky, aby ji nikdo nenachytal. Navštěvovat členy cirkusu před budíčkem, je totiž proti jejich cirkusovým pravdilům! Při běhu ji zarazil vedoucí cirkusu, sám Humbert, její adoptivní otec. ,,Kam pak, kam pak, Sendy?!" zastavil ji směšným tónem. ,,Byl jsem ve tvé maringotce a nebylas tam! Máme důležitou cirkusovou poradu, musí tam být všichni členi! Oběhni ostatní, sejdeme se ve stanu!"
Sendy byla štěstím bez sebe, že jí nevynadal, běžela tedy pro Fanynku a zbytek rodiny Humbertových.
Když se všichni sešli, vešel do stanu i Humbert. ,,Zavolal jsem vás, protože nás ode dneška bude o čtyři víc! Přijmul jsem příští členy našeho cirkusu! Budou to Berouskovi, ano, to jsou ti známí a talentovaní cirkusáci Stěhují se od cirkusu ke cirkusu a doufám, že se tu zabydlí! Někdo bude muset uvolnit maringotku!" oznámil Humbert. V tu chvíli nastal ve stanu šum. Nikdo nechctěl opustit svou maringotku!
,,Sendy?! Vystěhuj si věci, půjdeš bydlet k Cecilce!" rozhodl se Humbert. ,,Tatíí!!! Já nechci bydlet se Sendy! To si děláš legraci?? Proč zrovna já?!!" začala kvílet Cecilka. ,,Já k ní taky nechci!" zaprotestovala Sendy. ,,Cecilko, dcerušku, já nemám jinou možnost, jste sestry a stejně staré! Berouskovic syn musí někde bydlet!" uklidňoval Humbert. ,,Kvůli nějakému Berouskovic synovi se budu muset odstěhovat?! Nikdy!" ohradila se Sendy. ,,Budeš muset!" ohradil se Humbert.
,,To jsem zvědavá, kvůli jakému synáčkovi musím opustit svůj domov!" zuřila Sendy o chvilku později při stěhování. ,,Martin je hodný a talentovaný kluk, bude se ti líbit, znám ho a ty taky, jako malá jsi si s ním hrála!" usmála se Fanynka. ,,Pochybuju!" odsekla Sendy, zavírající dvěře své milované maringotky.
Cecilka měla sice maringotku velkou, ale Sendy tam nebylo pohodlno. Nemohla usnout! Byla na toho Martina tak
zvědavá! Z dětství jednoho Martina znala.. Byla to její první láska, ale nevěřila, že by to byl on.. Vztek střídala zvědavost a tak Sendy nakonec usnula...
Ráno, když se šla podívat na svého koně, nedala jí zvědavost a nahlédla do okna své bývalé maringotky.. Postel byla prázdná, ale někdo tam byl! Martin byl chytrý a všímavý kluk. Nedal na sobě znát, že o Sendy ví, pomalu vyšel na terasu a vybafl na Sendy.. ,,Ááá!" lekla se Sendy a spadla do seníku, který byl pod oknem.
,,Sendy?" oslovil jí krásný tmavovlasý kluk, který jí byl tak povědomý.. ,,Martine?" oslovila ho Sendy, která se doslova ztrácela v jeho očích.. ,,Už musím jít..tak zatím!" zakončila Sendy vzájemné prohlížení. ,,Zatím!" zasmál se Martin.
Je to on! Poskočilo jí srdce. Její dávná láska se vrátila...
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement