Štěstí

24. may 2013 at 10:49 | Hančí ;))
Taky "milujete" ty slečny, které píší na sociální sítě, jak jsou chudinky nešťastné? V dnešní době má každý smrtelník problémy a stresy. Ale proč zrovna ty "chudinky" si stěžují? I když nemám skoro žádnou imunitu, mám problémy s alergií a mám astma, nestěžuju si. Může být i hůř. Ale všechno má své řešení! Máš špatné známky? → Uč se! Máš problém? → vyřeš si ho! Nemáš kluka? → Najdi si ho! Máš málo hadrů? → ser na vzhled, dej na povahu! I ta nejzapeklitější matematická úloha má své řešení! Jen ho chtít řešit a nebýt povrchní! Nestěžuj si, buď ráda za to, co máš, ať neztratíš vše...

Štěstí... Co to vlastně je?
Štestí je odměna za splnění určitého potřebného úkonu... To znamená, že se člověku daří. Většinou to je náhoda, nebo spíše osud, ale pro nás je to štěstí..

Pro mě je štěstí to, když budu zdravá, šťastná, budu mít dobré výsledky a dobrou budoucnost...
Pro dnešní lid jsou "štěstí" peníze. Všechno se ale za peníze koupit nedá...

Řekla sis někdy, jaké máš štěstí, že máš rodiče? Poděkovala jsi jim za všechno? Víš, jaké máš štěsí, že jsi zdravá? Že máš střechu pod hlavou?


Jestli ne, tak to udělej! Protože lidé na tom jsou o moc hůř než ty!


Lidé v Africe moc štěstí nemají..Ale jsou šťastní! Kdež to my máme štěstí na rozdávání a jsme nešťastní a mrzutí! Takové lidi bych poslala do Afriky, aby si zkusili to, co je pro africké děti denní chléb!

Pak jsou ale úplně normální děti.. Aspoň tak žijí, smějí se, ale ve skutečnosti umírají...


Třináctiletá Talia Joy Castellano miluje make-up. Její oční víčka pro ni představují malířské plátno. Je to usměvavá a veselá holka, které zbývají už jen měsíce života. Umírá na rakovinu.
Zatímco jiné slečny jejího věku řeší, jaké triko obléknou k džínám a jestli dnes nebude písemka z matiky, Talia má před sebou úplně jiné volby: buď pomalé umírání v řádu měsíců, nebo riskantní transplantaci kostní dřeně, která jí možná prodlouží život, ale po níž může rovnou zkolabovat.Skromné, ale srdcervoucí přání jednadvacetileté Spehanie Knight, která umírá na rakovinu kostí. Nikdo neví, kolik času jí ještě zbývá, a tak se rozhodla sepsat seznam toho, co by chtěla zažít v těch několika málo měsících, které jí zbývají.
A těchto lidí je mnohem víc! Ti lidé byli jako my, sobečtí, mysleli jen na sebe, chtěli to nejlepší. Ale to nejlepší, je zdraví a spokojenost. Jo, těm lidem můžeme závidět třeba nové boty, ale oni nám závidí zdraví! K čemu ti jsou boty, když si nemůžeš zaběhat?
Ale přesto jsou ty lidé šťastní a váží si každé chvilky svého života. Udělej to i ty a buď lepším člověkem!

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 24. may 2013 at 10:53 | React

Krásně napsané :) Ale myslím, že si trošku pleteš pojmy "štěstí" a "šťastný"

2 hanienes hanienes | 24. may 2013 at 11:00 | React

[1]: Děkuju :)
Tenhle článek má být o štěstí a šťastných lidech, trochu jsem to pomíchala :D

3 Eliška Eliška | Email | Web | 2. june 2013 at 15:48 | React

dneska si lidi neváží níčeho jinak pěkný článek :-))

4 hanienes hanienes | 17. june 2013 at 14:08 | React

[3]: Pravda a děkuju moc :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement