Oblíbenost

4. july 2013 at 13:45 | Hančí ;)) |  Přemýšlím na téma...

Kdo by nechtěl být oblíbený? Neříkejte, že nechcete! Každý by chtěl být oblíbený a žádaný. Těžké je se ale k tomu dostat. Tedy, jak u koho. Někomu stačí nakoupit cool hadry, ukázat sebevědomí a už je žádaný. U někoho to je ale těžká cesta. Někdo ale prostě oblíbený není. Neznám školu, kde by se studenti nedělili na tři části. Buď jsou:
  • in (kluci/holky po nich šílí, jsou vtipní, mají na něco talent, jsou zajímaví,...)
  • průměr (mají kamarády, mají ve třídě nějaký vliv,...)
  • outsideři (mají málo kamarádů, ale věrných, nikdo si jich nevšímá, jsou šedé myšky,...)
Já jsem průměr. Mám respekt, mám se všemi takový "kamarádský" vztah, ale nebylo to tak vždycky.
Předpokládám, že sem chodí spíše holky, takže to je "návod" pro holky.

Jak být oblíbená?

- "Na vzhledu ne/záleží" - je to sice absurdní soudit někoho podle vzhledu, ale je to tak. Jestli chceš, aby jsi měla respekt, musíš vypadat k světu, být upravená, mít sladěné oblečení a široký úsměv. Pokud se sebou nejsi spokojená, použij make up, nebo řasenku. Ale pozor! Myslím, že přeplácané líčení na nikoho dojem neudělá, naopak, dělej, že ty dlouhé řasy a hedvábná pokožka je práce přírody.

- Buď svá - Každý se narodí s nějakými vlastnostmi. Já jsem třeba od malička tvrdohlavá, upřímná a zasněná. I když to někdy nebývají pozitivní vlastnosti, jsou tvoje a ty buď za ně hrdá, prodej je! Jsi upřímná? Budou tě obdivovat za to, že umíš kámošce na rovinu, ale šetrně říct, že jí tohle triko vůbec nesluší. Jsi zasněná? Můžou tě obdivovat pro tvoji fantazii. Ale pozor! Aby si to ostatní nevzali tak, že jsi hrdá a pyšná!

- Buď milá - K tomu, abys byla oblíbená, musíš vždy zářit. Jasně, každé ráno nemůžeš zářit jak sluníčko, ale aspoň se snaž. Jednou se to vyplatí, třeba až když bude někdo v úzkých, podívá se na tvůj úsměv a toho povzbudí! :)

- Buď vstřícná - Někdo si zapomněl penál? Nabídni se, že mu půjčíš propisku, určitě bude rád a ty budeš zase oblíbenější. Rozhodně nebuď lakomá, ukaž všem, že jsi tu pro ně. Pokud se někdo s někým pohádá, nebuď na žádné straně a zkus se je usmířit. Ale pozor! Aby se to pro spolužáky nestalo zvykem a nezačali ti využívat!

- Buď pohotová - Někdo nadává tvé kamarádce, že má např. nemódní sukni, jdi do protiútoky, zastaň se kámošky a třeba řekni: "Aspoň má svůj styl a nemusí se řídit módou!" Tím jí/ho setřeš! Pokud ti to moc nejde, trénuj si hádky a pohotovost s BFF! Ale pozor!, aby sis proti sobě nepoštavala celou třídu!

- Nauč se snést kritiku - To se může stát každému, nemáš svůj den, něco se ti nepovede a někdo ti prostě řekne: "Hele, dneska se ti moc nepovedlo.." reaguj pozitivně! Kritiku zatím přežil každý, tak proč ne ty, silná osobnost?! Ale pozor! Rozdíl je mezi slušnou a větou a uráživou větu typu: "Dneska jsi byla hrozná!", odvěť: "No a co, každému jde něco jiného, kdybychom si to rozdali v.. (předmětu, který ti jde a jemu/jí ne), byl/a bys na místě mrtvý/á!"

- Srovnej se sama se sebou - Každý má nějaké chyby, nikdo není dokonalý, tak se prostě smiř se svými ne/dokonalostmi! . Prostě se srovnej s tím, že se nikdy nebudeš líbit všem, ale sobě se musíš líbit vždycky!

- Naslouchej ostatním - Má tvoje kamarádky problém? Zavři pusu a poslechni si jí! Někdy je prostě lepší jenom poslouchat a nic neříkat, protože pro tvou kámošku je polechčující už to, že si jí vyslechneš a že se ti svěří.

- Jazyk za zuby(?) - Rozhodně nikoho nepomlouvej! Provalí se to a průšvih bude na světě. Když ti kámoš řekne, že už s tvojí kámoškou nekamarádí, ale že to je tajemství, řekneš to? Já bych si to nechala pro sebe, protože se to buď vyřeší, nebo se to prostě tvoje kámoška dozví, že má o kámoše míň, ale v každém případě ti kámoš svěřil tajemství, protože ti důvěřuje, tak tu důvěru neztrať. Další věc je, když má tvoje spolužačka třeba špenát mezi zuby - to jí řekni, aby se jí nestal trapas! Ale úplně jiná věc je, když vidíš přítelkyni tvého spolužáka, jak líbá jiného. Nejdříve si ověř, jestli to není třeba bratranec (ikdyž s ním by se asi těžko líbala), zajisti svědky a narovinu, ale citlivě mu to řekni. Je to lepší, než jeho zklamání, akorát by ses trápila i ty. Nebude ti věřit, bude na tebe naštvaný, že snad žárlíš, ale buď na to příjde sám, nebo mu to řekne někdo jiný a bude ti děkovat!

- Ukaž svůj talent - Jestliže máš ráda třeba hru na klavír, bez ostychu se slušně zeptej učitelky na hudební výchovu, jestli nemůžeš zahrát na klavír, jestli ráda sportuješ, čteš, nebo počítáš rovnice, tvá vyjímečnost se ukáže o hodinách.


Ti, co jsou oblíbeni právem.

Selena Gomez
Talentovaná zpěvačka a herečka♥


Justin Bieber
Snad nejznámější zpěvák, donedávna jsem ho neměla v oblibě, ale to, že má talent uznávám.


Ti, co jsou oblíbeni neprávem.

Karolína Sailerová (http://ask.fm/saiilerova)
Co udělala, že je oblíbená?!


Markéta Vašířová (http://ask.fm/ZaseTakova)
Možná zpívá, ale znám talentovanější holky


Vážně ti nestačí ty kamarádky, co máš? Možná ti to příjde málo, ale aspoň víš, na čem jsi. Oblíbení lidé jsou obklopeni i falešnými lidmi. Proto já zůstávám tam, kde jsem. Buď to půjde samo, nebo prostě budu tam, kde jsem. Já jsem ale sama se sebou spokojená a nic měnit nechci...
 

2 people judged this article.

Poll

Jsi:

In 34.1% (14)
Průměr 29.3% (12)
Outsider 36.6% (15)

Comments

1 meddie-stories meddie-stories | Email | 29. december 2013 at 21:18 | React

Fíha.. Dobrý stručný rady!:)
Moc nechápu, proč je Vařířová oblíbená, ale okej..

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement