Vzkaz pro ana blogy

28. july 2013 at 21:03 | Hančí ;)) |  Téma týdne
Blogy mají různá témata... Dívčí blogy, deníčky, krása, kosmetika... Pak jsou tady i pro ana blogy. To jsou blogy, jejiž majitelky radí, jak zhubnout a popisují, jak hubnou ony (a věřte nebo ne, ale není to úplně přirozenou cestou), zapisují, co měly přes den jedly, ale většinou toho vážně moc není. Pro ana blogy jsou blogy pro holky, co trpí anorexií, nebo bulimií. Když jsem jeden pro ana blog jednou navštívila, udělalo se mi špatně z cíle, který si ty dívky dávají. Měřit 170 cm a vážit 49 kg je šílené! Tento článek chci využít jako dopis pro ty, kteří dívkám smějou kvůli váze tak, až to vede k anorexii, pro ty, co nenávidí svoje tělo a proto nejí a pro ty, které si myslí, že pro ana blogy jsou dobré. Nejsou. Uznávají anorexii a bulimii jako vhodný způsob hubnutí. To je podle mě zoufalé, myslete si co chcete, ale je!


Je to vážně nutné?!

V dnešní době chce být každý štíhlý, krásný, stylový, prostě perfektní, to je v dnešní době jediný klíč k oblíbenosti, po které mnozí tak touží. Ale ne každý je se sebou spokojený a i když se vám to nezdá, nemusíte na tom být špatně. Na každém se něco najde. Mám se ráda, ale přesto dokážu uznat, že mám chyby. Líbí se mi na sobě vlasy a oči, vadí mi na sobě váha. Ne "tloušťka", ale váha! Nejsem tlustá, lidé mi říkají, že jsem hubená a nevěří, že vážím 56 kilo a víc! Přitom mám ploché břicho, normální zadek, stehna akorát a podle některých mám víc jíst! Není to tukem. Mám silné kosti... Ne, to není výmluva. Jako malá jsem spadla na topení tak, že se zdemolovalo, mysleli si, že mám otřes mozku a zlomenou ruku, ale nakonec z toho byla jenom klíční kost. U kámošky stačilo přátelské plácnutí a bum, má zlomený prst!Takže ani já, zdaleka nejsem dokonalá. Nejsem nějak hubená, ale ani bych nechtěla být. Líbí se mi sportovní a energetické dívky, co mají nějaké to "deka", nebo "kilo" navíc, ale nedělají z toho vědu. A těch je sakra málo! Upřímně, lituji těch, co si na blog plánují drastické diety a přidávají články typu: ,,Přibrala jsem kilo, musím to shodit! Nechápu ty tlustý holky, co se přežíraj ve fast foodu!!!" Já taky ne, ale je to mnohem lepší, než umírat hlady!
Smějí se vám, že jste tlustá?! No co, každý je nějaký! U někoho je to nos, vlasy, nebo pusa... Vždycky se najde něco, co byste si nejradši s někým vyměnily. Ale jelikož to jaksi nejde, musí se to řešit reálně. Člověk, který se někomu směje za to, jaký je... To není zrovna lidské.. Takový člověk se buď nudí, je stupidní, nebo má komplex a musí ukázat, jaký je to borec. Je ale zřejmé, že není. Takže hlavu vzhůru, je lepší být tlustý, než mít komplexy.
I když nejste zrovna hubení, nedělejte z toho vědu. Omezte sladké, hýbejte se. Když už chcete zhunout, pečujte o své tělo a myslete na něj! Když už nemůžete, řekněte si dost! Lidé mají rádi lidi, co o sebe pečují, ne sužují své tělo hladem!
Pokud vám váha vadí při přitažlivosti u kluků, nehroťte to. Lepší je být taková, jak jsem, než abych předstírala! Jednou se najde ten, kdo vás bude mít rád, ne kvůli postavě, ale kvůli tomu, jaké jste. Nekazte si život, anorexie a bulimie mohou dopadnout smrtí a za to vám blog plný drastických diet, nebo něco jiného vážně nestojí!Ne, nejsem hubená, ale lepší než být anorektička!
To je můj názor.
Jaký máš názor ty?
Zažila jsi někdy u tebe, nebo kohokoli, anorexii nebo bulimii?
Setkala ses někdy s pro ana blogem? Jaký je tvůj názor na takové blogy?
 

3 people judged this article.

Comments

1 izabel izabel | Web | 7. august 2013 at 18:41 | React

kolik měříš ?

2 hanienes hanienes | 10. august 2013 at 9:25 | React

173 cm :)

3 Kitti Kitti | 10. august 2013 at 14:58 | React

Opravdu tě baví si vést blog?

4 Hančí, hanienes Hančí, hanienes | 11. august 2013 at 9:14 | React

[3]: Jo, je to můj koníček a nebyla jsem na něm proto, že jsem byla na dovolené a mě se vážně nechce o prázdninách furt lézt na internet, ale tobě asi jo, viď 8-O

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement