Jsem hrdá na to, že jsem Češka!

20. october 2013 at 20:10 | Hančí ;)) |  Diskuze
Už to není jako předtím..., slyším od svých prarodičů. A už taky nikdy nebude! Minulost je minulost, přítomnost ne moc dobrá a budoucnost? Kdoví. Já ale doufám, že náš stát má budoucnost. Jen by to chtělo změnit politiku... Žádnou korupci, žádné podvodníky, jen upřímné lidi, kteří chtějí naši zemi opravdu nezměnit, ne že ukradnu peníze a odstěhuju se do Ameriky a nějaké Česko je mi ukradený . Vím, že jsem naivní, ale já radši budu naivní a optimistická, než pesimistická. Česko pro mě hodně znamená. Je to místo, kde jsem se narodila a chci tu žít. Kdybych chtěla, tak už jsem někde jinde, rodina z druhého kolena je v Americe, třeba jedna sestřenka bydlí v Canadě, ve městě Justina Biebera a další sestřenka bydlí v L.A. u Beverly Hills... A Ameriku milují hlavně kvůli tomu, že tam mají rodinu, kamarády a je to místo, kde se narodily. Tak to mám i já! Češi jsou moje rodina, ikdyž to jsou vrazi, zloději a kdoví co ještě... Nechci být za neonacistu, který tvrdí, že je Česko nejlepší, ale pro mě je! To je stejné jako se sebou, dokud se nebudeš mít ráda, nikdy nebudeš spokojená, ikdyž víš že nejsi úplně nejlepší....
Někdo si řekne: ,,Až budu dospěla tak se odstěhuju do Ameriky, Česko je sračka!" Sračka? Je to stát ve kterém žije skoro 11 miliónu lidí, který má Smetanu, Dvořáka, Gotta, Matušku, Buriana, Wericha, Němcovou, Erbena, Masaryka, Havla, Karla IV., Jánského, Vichtrleho, Jágra, Lendla, Kvitovou, Sáblíkovou - a bylo by tady tisíc řádků, kdybych to měla vyjmenovat. Tohle je malá ukázka lidí, kteří jsou známí po celém světě a tak nějak ,,reprezentují,, náš stát a jsou (byli) na něj hrdí! Tak proč ne i ty? Řekneš si ale - Canada má Biebera a třeba Anglie Rowlingovou. No a? Všechno má svoje pro a proti. Všechno! Česko má možná v poslední době politiku na hovno, korupce všude kam se podíváš... Ale to tak nějak bylo vždycky, ne? A třeba bude líp... A nebo taky ne. Ale na druhou stranu - máme talentované umělce, úžasné vědce, výborné doktory a sportovce! Máme hroznou dálnici, ale máme historii na kterou bych měli být hrdí a bohaté památky. A chcete vidět bídu? Koukněte se na bezďáky a feťáky v Americe, válečné nepokoje v Sýrii a africké děti a teď mi řekněte - je Česko sračka?!

Taky tě zaplaví pýcha, když slyšíš naší hymnu třeba po výhře v hokeji? Tak to jsi hrdý Čech!
Stejně nejlepší :D

A co ty?

Jsi hrdý/á na to, že jsi Čech?

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kitti Cotoure Kitti Cotoure | Web | 21. october 2013 at 17:23 | React

No nevím,já nejsem moc hrdá na to že jsem Češka.Těším se až dostuduju střední a odstěhuju se někam do Anglie nebo do Ameriky :-)

2 Hančí, hanienes Hančí, hanienes | 21. october 2013 at 17:26 | React

[1]: Já až dostuduji a budu někoho mít, odstěhuju se za příbuznýma do Ameriky a tam vychovám svoje děti, aby měly dobrou angličtinu a pak se s nimi vrátím do Česka :) Takhle to udělali rodiče kamarádky a mluví anglicky líp než česky :)

3 Kitti Cotoure Kitti Cotoure | Web | 21. october 2013 at 21:31 | React

[2]: dobrý nápad :-)

4 hogreta hogreta | Email | Web | 11. november 2013 at 23:52 | React

Málokdo si uvědomuje, jak dobře se tady máme. Máme úžasné místo uprostřed Evropy - žádné tajfuny, žádná zemětřesení, žádná tornáda, žádné sopky, žádné hurikány, žádné obrovské povodně, žádné velké přírodní katastrofy, žádná malárie, žádný mor, žádný hlad. Ale ani žádní jedovatí pavouci, žádní smrtelně jedovatí hadi, žádní štíři a jiné potvůrky, žádní aligátoři, žádná smrtelná nebezpečí v přírodě,... Naopak dobře fungující zdravotnictví a pojišťovnictví (vždycky tě ošetří, nikdo tě nenechá umřít), dobře fungující školství (všichni máme bezplatné základní vzdělání, všichni dokonce můžeme i střední nebo vysoké školy studovat bezplatně),...

Málokdo ví, jak dobře se tady máme. Moc se mi tvůj článek líbí:). Ono většinou názory typu "česko je sračka" mají ti, kteří v životě ještě moc necestovali a neviděli, že v jiných zemích jsou taky problémy. A často mnohem závažnější, než ty, které my máme tady. Ti, kteří se tak šíleně hrnou třeba do Ameriky, si Ameriku hrozně idealizují. Ale až tam jednou pojedou, tak zjistí, že všude na světě jsou problémy a že žádná země není ideální. A zjistí, že ta naše malá republika třeba zase není tak na houby:).

5 hanienes hanienes | Web | 12. november 2013 at 7:42 | React

[4]:
Pro lidi je to, co máme samozřejmost, když třeba v televizi dávají zprávy o teroristických útocích, tak zatím, co tam umírá stovky lidí, my si sedíme v křesílku a pijeme kafe. Vůbec si neuvědomujeme, jaké máme štěstí, že u nás nějací nebezpeční teroristé nejsou! Přesně jak říkáš - není nic, co by nás nějak extra ohrožovalo, co třeba Japonsko? Někteří japonští studenti pak odjeli do Česka a byli rádi, že žijí! Přesně, máme tu schopné doktory a povinné vzdělání - a to všude není, třeba v Africe děti o škole sní, ne že jí nenávidí, jako my :D A málokdo si to uvědomuje... Přesně, třeba Chorvatsko - mají tam sice moře, ale nemají až tak pěkné památky jako my!  Prostě jen ty jiné problémy lidé nechtějí vidět... V Ameriku zase ohrožují teroristé a různé přírodní katastrofy...  V Česku jsme proti tomu v bezpečí :)
Děkuji moc :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement