November 2013

K čemu tahle rubrika? + 30.11. 2013

30. november 2013 at 7:00 | Hančí ;)) |  Kritika mého blogu
Tuto rubriku jsem založila z několika důvodů:

1) Nemám dokonalý blog. Každý bloger chce být dokonalý blog, ne že ne! Dokonalý blog sice neexisuje, ale já bych se k tomu chtěla aspoň přiblížit.

2) Zajímá mě váš názor! Chci vědět, co si o mém blogu myslíte! O designu (na kterém pracuji), stylu psaní, článcích, rubrikách, zaměřením...

3) Začínám! I když bloguji přes dva roky (tento blog mám jenom rok), pořád svým způsobem začínám.

4) Nevím, co mám změnit, přidat... Chci se rozvíjet, učittě mi napište návrhy!

5) Kritika je základ úspěchu! Pokud chci být úspěšná, musím slyšet kritiku.

Prosím o vyplnění tohoto >>DOTAZNÍKU<<A tak vás prosím, napište mi váš aktuální názor na tento blog.


Můj článek na krásná.cz!

28. november 2013 at 18:58 | Hančí ;)) |  New!

Pokud sledujete krásná.cz, asi jste zjistily, že mi tam vyšel první článek! Jsem z toho nadšená! Sice tam mám úplně stupidní chybu ve slově ,,rozumněl", za což se hrozně omlouvám, je to zvláštní, když jsem z téhle látky nedávno dostala 1, ale člověk by čekal, že si toho redaktor všimne a opraví to. Taky se omlouvám za poslední bod, ale vydali mi ty řádky jinak, než jsem chtěla. No nic, odkaz je

ZDE


Pěkný den :)

Chceš se bavit a naučit se jazyk zároveň? Není problém!

28. november 2013 at 7:00 | Hančí ;)) |  Tipy
Školství je naprd a ve školách se čím dál tím míň učí jazyk. Tedy hlavně angličtina. Češi umí špatně anglicky, vláda uvažuje o zrušení dabingu. Vím, o čem mluvím, náš učitel žil sice v Americe, ale prostě nás neučí, místo toho chodíme na počítače, kde si děláme co chceme a známky ,ždíme, z projektů, které si stejně nepřečte a soudí je podle písma a množství obrázku a když je text dobrý, ,,je opsán z internetu". Takže naše angličtina je na prd, učím se doma s mámou, která angličtinu učí na gymplu a mám co dohánět. Toto jsou moje tipy, a protože si myslím, že můj učitel angličtiny není jediní, který nenaučí, dávám vám sem tipy, jak se učím já. Zní to blbě, já vím, ale jazyk je základ všeho a lidé, co se ho nenaučí, mají v životě problémy... Podle mého názoru - kdyby se tyto typy využily ve školství, byli bychom na tom hned líp.


Texty písní
- v dnešní době je většina písnička v angličtině, protože angličtina je světový jazyk. Tak proč toho nevyužít? Taky vám učitelé pouštěli ve třetí písničky s primitivním textem a hudbou? Nebojte, tyto songy nejsou vůbec dětinské, jsou chytlavé, oblíbené, ale přesto založeni na primitivní melodii a textu.

The fox (What does fox say?)

- užasný song, pobaví vás a lehce si ho můžete přeložit!


Who says

- Další song, které mu ,,na první poslech,, rozumíš!


Literatura
Pokud jsi pokročilejší, můžeš si na internetu stáhnout svou oblíbenou knihu v anglické verzi. Já čtu primitivní knížky, ale stejně asi nejlepší je objednat si anglické časopisy. Já třeba odebírám Cambridge nebo Ellie, naučím se nová slovíčka a zároveň zjistím novinky! Pak je také dobré číst si anglické blogy, nebo si ho i vést, jako třeba Teri Blitzen, která si vede blog v češtině i angličtině!

Hry
Asi většina už hry nehraje, ale myslím, že snad každý měl takovéto období, kdy něco hrál. Já jsem třeba hrála Strýčka Maria. Ta hra byla v angličtině, já jsem jí zpočátku nerozumněla, ale pak jsem si to domyslela. Když ty slovíčka, co byly ve hře slyším, vždycky mi naskočí Strýček Mario :D

Filmy a seriály
Ani nepamatuji, kdy jsem se dívala na český seriál. Ze seriálů se dívám jenom na TVD a to, když každý pátek vyjdou nové díly a někdo k nim přidá titulky. Je to opravdu výhodné - sledujete svůj oblíbený seriál a přitom se učíte anglicky!
Online zde!


Básničky
Asi to zní zvláštně - ale vážně to pomáhá! Doma máme knížku anglických slovíček. Ikdyž jí třeba nemáš, můžeš si básničky vymyslet sama. Nejde ti zapamtovat nějaké slovíčko? Vymysli si na to rýmovačku! Já jsem třeba měla ,,this is the window, this is the door, this is a table, this is a floor." Budeš se divit, jak ti to pomůže! Mě to třeba zachránilo při testu!

Anglické beauty blogerky
Je jich neskutečně mnoho! Pomůže ti to procvičit si jazyk a zároveň se dozvíš něco ze světa módy a kosmetiky!

Konverzace
Já doma s kámoškou Irkou, nebo s mamkou konverzujeme jenom anglicky. Procvičíš si myšlení, hledání ve slovníku a pořád ně se nasměješ. Já jsem chtěla kámošce říct ,,váha., a nevěděla jsem, že se to řekne scale, tak jsem vymýšlela slovíčka jako ,,kilogram meter,, :DDD

Rodilý mluvčí
Mít mezi kroužky i kurz angličtiny s rodilým mluvčím je to nejlepší, co můžeš udělat! Já jsem taky k jednomu chodila - a to je taky legrace, když nevíš, jak se něco řekne a společně se na to snažíte přijít :D Navíc chytíš i nějaký ten přízvuk, což není na škodu.

Kamarádi/příbuzní z ciziny
Ještě moje babička si musela povinně dopisovat rusky s Ruskou. A proč to není i dnes? Zkusila sis někdy dopisovat s někým z ciziny aniž bys použila translate google? Já tedy ne. Ale snažím se :D Píši se svojí příbuznou Emily z Canady a další příbuznou Sophií z L.A. přes e-maily. A kdo ví, třeba taky máte někoho příbuzného v cizině?

Využití v praxi
Jezdíte na dovolenou, třeba do Chorvatska a stane se vám, že místy nerozumíte? V takové situaci je tu angličtina! Neumí rodiče anglicky a sourozenec taky ne? Takže je to na tobě a o to větší to bude legrace ;P Líbí se ti nějaký kluk, který nemluví stejným jazykem, jako ty? Jednoduše ho oslov anglicky a začni si s ním povídat. Určitě ho to zaujme! Já pojedu příští rok s mamkou a gymplem do Anglie, kde budou studenti v rodinách a bude na nich, jak se dorozumí! Proč to nedělají i základky? Hned bychom uměli anglicky lépe!

Ale hlavně se musíš...
Uč se!
Tomu se prostě nevyhneš. Mluvnici umět holt taky musíš. Bez práce totiž nejsou koláče!To je deset tipů, jak se zábavně procvičovat angličtinu. Doufám, že vám to aspoň trochu pomohlo :)

A jaké máš tipy ty?

Myslíš, že mé tipy využiješ?


Oblíbení youtubeři (Beauty) #3

27. november 2013 at 7:00 | Hančí ;)) |  Ostatní
-Tahle slovenská zpěvačka ukazuje se svojí ,kosmetičkou' mají dobré typy, jak se správně líčit a tutorialy na různé účesy. Doporučuji!

- jedna z těch mladších skvělých youtuberek. Je s ní sranda a ve videích působí sympaticky :)

- čtrnáctiletá hezká a sympatická youtuberka :)


- tahle sympatická třináctiletá youtuberka má úžasná videa! Určitě se na ní podívejte!

- Tahle dvanáctiletá youtuberka vás zaručeně pobaví a zaujme!


Sledujeme v tomto díle stejné youtuber(k)y?

Jaké video máte u svého favorita nejradši vy?


Kdo je z nich podle vás nejlepší?


Můj klavírní playlist♫ #1

26. november 2013 at 7:00 | Hančí ;)) |  Ostatní
Protože to je šest let, co jsem se začala učit na klavír, napadlo mě udělat můj klavírní playlist jaké skladby hraji... Pochybuji, že to bude někoho zajímat, ale určitě se najde někdo, kdo hraje taky :) Sedm mých oblíbených skladeb, co hraji od oblíbené po nejlepší! Doporučuji si je všechny pustit, protože to za to stojí! <3

7) For Elise6) My heart will go on/Titanic5) Piano ballad for Bella


4) Bella's lullaby


3) River flows in you2) Kiss in rain1) Numb


Jaká skladba se vám líbí nejvíce?

Další díl za týden.

Borci z asku.

24. november 2013 at 20:00 | Hančí ;)) |  Diskuze
Snad každý, kdo má ask a trochu se v něm ,,pohybuje", zná Makynu, Doduš, Uly, Káju, Aydee Taylor, Kubíka, Alexe, Prokopa, Vlčka, Kapusťáka, Schmieda... Je jich spoustu. Mají tisíce až miliony lajků. A hlavně mají ,,fanynky", což nechápu. Kdyby byli slavní herci, zpěváci, malíři, vědci nebo doktoři... Tak fajn. Ale oni nejsou ani jedno z toho. Tak jak dokázali mít tolik fanynek a obdivu?

V dnešní době je asi vzhled všechno... Proč má třeba Makyka tolik fanynek? Zachránila někomu život? Prodělala rakovinu? Ne, jen si založila ask a proslavila se zpěvem, který také jen tak mimochodem, není nic extra. Ale proslavila se aspoň něčím. Ale čím se proslavila třeba Doduš? Nebo Alex? Vzhledem, focením fotek s Makykou, scházením se s ostatními ,borci' v "Paládku"... Ty lajky bych ani tak neřešila, ale co Dodušker, Kolibříkers, nebo Asagniers? Člověk, který si zaslouží obdiv jsou podle mě třeba doktoři, kteří denně zachraňují životy, policisté, kteří se nás snaží ochraňovat, nebo hasiči, kteří klidně obětují vlastní život pro ostatní. To jsou podle mě lidé, kteří by si obdiv zasloužili.

Kája ještě s dlouhými vlasyAlex a Doduš...

Denis a Alex

Alex a Makyka.. Ještě když byli přátelé..

Prokop

Podle mě ask celkově ztrácí pointu. Ask znamená ,zeptat se' ne ,nadávat'. Z 10 otázek jsou stejně 3 otázky, 3 spamy a 4 hejty. Nemluvě o tom, když jsi známější. Kvůli asku se už nemálo lidí zabilo kvůli zamindrákovaným hejtrům, co se skrývají pod anonymem, kteří si na nich vybíjí vztek, takže ask je vlastně 'sociální síť' naprd.

Kdo ask opravdu aktivně sleduje ví, že ,,Kája" už ask dávno nemá. Kvůli hejtům se řezala a poté to vyvěšovala na facebooku. Její logiku fakt nechápu, ask si zruší, aby jí ty nadávky nechodily a přestala se řezat, ale ona to ještě pak i vyvěsí na jinou sociální síť! A co teprve hádky Alexe a Makyky? Jde jim jenom o lajky a reální život je asi už nezajímá. Oni tvrdí, že ,,nežijí askem" ale když se kouknete na jejich aktivitu, tak vidíte, jaký zhruba žijí život... Ale zpět k důvodu jejích hádek - Makyce se někdo dostal na její starý ask a ten hacker údajně olajkoval všechny Alexovi odpovědi. Oba ukázali své fotky z chatu s jednou holkou, která je údajně ten hacker nebo co, takže se navzájem podezřívají a všichni to řeší. Ne, vůbec jim nejde o lajky!

A co vy?

Znáte je? Věříte Maky nebo Alexovi?

Jaký máte názor na ask a nadávající anonymy?


Rozhovor s Nany: ,,Nikdy jsem si nemyslela, že budu mít návštěvnost víc než 10 lidé denně."

23. november 2013 at 7:00 | Hančí ;)) |  Rozhovory
Ahoj, jsem tu s dlouhoplánovaným rozhovorem s Nany. Konečně jsem se dokopala k tomu, napsat jí otázky a myslím si,že to stálo za to :)

Když sis založila blog, tušila jsi, že se staneš oblíbenou blogerkou tolika holek?
Nemyslím si, že jich je zas tolik :) No, chtěla jsem dosáhnout něčeho podobného jako Lady Vanilka, ale nikdy jsem nevěřila, že bych mohla mít návštěvnost přes 10 lidí denně :D Je ale super vidět, kolik čtenářek jsem oslovila, že je moje tvorba baví atd.

Jak zvládáš blog i se školou? Kolik času ti zabere jeden článek?
Pro blog si vždycky najdu čas, dovedu tam trávit i 5 hodin a za tu dobu něco napíšu, oběhnu affs, dám něco na facebook atd. Škole sice také věnuji čas, ale blog je prostě číslo jedna a jsem schopná se na úkoly a učení vykašlat právě díky němu.
Jak kdy a jak který. Někdy mám opravdu psací náladu, kdy jedu slovo za slovem a někdy je to trochu pomalejší uvažování. A pak se tu samozřejmě jedná o téma. Například článek Ve 12 si máš hrát s panenkama a ne na sebe plácat makeup mi trval déle než článek o tom, Ja si systematicky uklidit pokoj.

Máš nějaký "návod" jak na navštěvovaný blog, kterým se řídíš? Jak myslíš, že se tolik lidi "dostalo" na tvůj blog? :D
Jsou 2 hlavní body -> být aktivní, psát nejlépe každý den nebo obden (ale samozřejmě nenuceně) a dělat si reklamy (nikoli však v komentářích u jiných blogerů. Pak je také dobré spolupracovat s různými weby, chodit nebo dokonce pořádat různé akce a samozřejmě jsou tu věci jako psát bez chyb, točit pěkná videa, fotit kvalitní fotky apod. Ale nevím, jestli by se tomu dalo říkat návod, každý to má jinak a mě přijde, že návod je pro všechny.
A jak se lidi dostali na můj blog? Myslím, že v tom mají prsty právě reklamy a pak facebooková stránka, youtube, ask nebo twitter.

Máš nějaký cíl, co se týká blogu i všeobecně?
Nějaké velké cílé nemám, do budoucnosti moc neplánuji, ale s blogem by to bylo asi to, že bych byla známá, pozvávali by mě na různé akce a třeba bych vedla nějaký internetový magazín. Je toho dost, silně pochybuji, že všechno dotáhnu až do konce, nicméně, snažit se budu. Všeobecné cíle... no, pár jich je, ale zmiňovat je tu asi nebudu.

Odkud čerpáš inspiraci? Organizuješ si nějak blog?
O inspiraci jsem napsala jeden větší článek ZDE << (přijde mi zbytečné sem všechno psát)
Na organizaci blogu jsem si pokoušela dělat různé papíry, ale žádný z nich moc nezabíral, takže si už nic nevedu, ale možná začnu používat organizátor na videa, protože se mi nějak naskupila a já netuším, co mám upravit, co zveřejnit - hrozný zmatek.

Je nějaký blog, který tě opravdu zaujmul a ráda ho navštěvuješ? Jaké články tě berou?
Blogerek mám oblíbených opravdu hodně, nejvíc asi LadyVanilku (ale tu "starší", často lezu k ní do archivu), Lolu - J, Hogretu, Angel*inu a Hanienes (tebe :DD).
A co se týče článků, ty jsou jako na mém blogu - všechno možné. Nejsem zaměřená na určitý typ, přečtu si prakticky cokoli, až na články z fan blogů.

Jaká je podle tebe ,,nejkrásnější" blogerka? :D
Přijde mi, že většina blogerek, co píší nebo točí jsou opravdu pěkné, i když je známo, že Česky a Slovenky jsou hezké, ale i tak. Za nejkrásnější blogerku považuji asi Lady Vanilku, na které se mi líbí prakticky všechno až na její vysoké čelo - ale každý máme něco, že? :D

Co tě na blogu zaujme jako první?
Vím, že se říká: Nesuď knihu podle obalu. Já jsem bohužel člověk, kterému na designu hodně záleží a jakmile vidím nějaký barbie design, nebo barevnou patlaninu, jdu pryč. A pak si většinou všímám profilu autorky, nebo prvního článku.

A co tvůj osobní život? :) Jak se máš? :)
Můj osobní život je skoro sen - lépe řečeno, někdy sladké snění, někdy noční můra. Ale je to můj život a zatím si ho ještě užívám :D. Jo a mám se skvěle.

Co škola, jak se ti daří? ;D
Začala jsem dobře, ale už se mi to trochu kazí, nicméně mám pořád dobře najeto na vysvědčení, kde budou 3 dvojky, tak doufejme, že do pololetí přibyde ještě nějaká ta jednička, abych se nemusela vzdát zrcadlovky. Nejhůře to vypadá asi s fyzikou a zemákem, jinak to jde.

Co bys vyřídila svým návštěvníkům? :)
Mějte se hezky, užívejte si a čtěte své oblíbené blogery (třeba i mě ;) :DD)>>krasna-sluchatka.blog.cz<<


News on blog: 21.11.

21. november 2013 at 15:56 | Hančí ;)) |  New!
Domluvila jsem se svojí kámoškou z internetu naty♥, že mi udělá nový design :) V průběhu dnešního dne mi ho uložila a já plánuji si ho v nejbližší době nastavit :) Omlouvám se, kdyby vám okomentovala článek s mým přihlášením pod jménem naty♥ je to ona, akorát se neodhlásila z mého profilu -.- :D
Náhled sem zatím nedávám, nechám vás překvapit :P :)

+

Video na narozeniny blogu nejspíš nebude, protože foťák nám nefunguje, o novém foťáku k Vánocům nic nevím a foťák a ultrabook bych dostala za samí, což momentálně opravdu nehrozí :/ A jelikož chci, aby mé první video bylo kvalitní, musím si na foťák buď našetřit, nebo věřit v záraky, že přes 4 dvojky se dopracuju k samým jedničkám. Takže pokud nedostaneme foťák k Vánocům, narozeninové video spíš nečekejte :/

hogreta.blog.cz

21. november 2013 at 15:00 | Hančí ;)) |  Ostatní blogy
Jsem tu s dalším dílem rubriky Ostatní blogy. Mohly jste si přečíst doporučení na LadyVanilku , Nany nebo Anet. Tentokrát budu psát o takovém taky známějším blogu, o kterém jste určitě něco slyšely....


Téma: Hogreta píše o všem možném, ale hlavně asi o jejích zkušenostech a zážitcích, kterých má opravdu hodně.

Jak jsem na blog narazila: Už je to delší dobu, přes krásná.cz. Přečetla jsem si pár článků, zaujmula mě, ale po čase jsem na její blog přestala chodit. Nedávno jsem jí zase našla přes Nany.

Proč na její blog chodím: Hogreta není jediná, která píše o svých zážitcích, ale je jediná blogerka, od které mě to baví číst. Umí úžasně vyprávět, prostě celkově dobře píše a její blog je zajímavý už jenom tím, že v něm má rubriku ,,Vietnam-ština", která mě velice zaujmula a ráda si jí čtu.

Něco o admince: O Hogretě moc nevím, jen to, co jsem si přečetla v popisu... Takže že jí jen dvaadvacet, studuje 3. ročník vysoké školy, bydlí v Ostravě, ráda cestuje, zajímá se o přírodu, baví ji tanec, hraje na různé nástroje, učí se vietnamsky a má přítele Vietnamce.

Hodnocení: O téhle blogerce můžu 100% říct, že její blog je kvalitní, zajímavý a poutavý, nevím jak vás, ale mě osobně docela cestování bere a baví mě sledovat její články o tom, jaký Vietnam vlastně je. Hogreta je jedna z mála blogerek, která má přirozený talent na psaní a píli, jinak si totiž neumím představit, jak tvoří tak zajímavé a dlouhé články. Design má zvláštní, jiný než každá jiná blogerka a to se mi líbí. Proto jí dávám 5 bodů z 5.

˙ ˙ ˙ ˙ ˙Takže shrnutí... Proč vám blog doporučuji? Tento blog je úžasný proto, že je autorka originální. Má originální design a originální nápady. Nebo znáte někoho jiného, kdo takhle krásně líčí své zážitky z Vietnamu? Tento blog je určen spíše pro (dovoluji si říct 'vyspělejší) holky, které baví cestování a objevování nových věcí. Hogreta je sympatická dvaadvacetiletá blogerka, která píše i pro krásná.cz a jezdí za přítelem do Vietnamu a své zážitky si píše na blog. Má zajímavé i typy a úvahy, takže DOPORUČUJI!


>>hogreta.blog.cz<<

Znáte tento blog?

Jak ho hodnotíte vy?

Znáte nějaký jiný blog,

o kterém bych se mohla zmínit v dalším článku?


Oblíbení youtubeři (Beauty) #2

20. november 2013 at 15:00 | Hančí ;))
- Tenhle sympatický slovenský youtuber je jeden z mála chlapů, co točí kosmetické videa. Za to vážně klobouk dolů! Lukáš je i povoláním ,kosmetik' a jeho videa jsou přehledná, poučná, sympatická... Prostě úžasná!


- Lucka je také povoláním kosmetička a je vidět, že se vyzná! Je hrozně sympatická, vtipná, milá a hodná, miluju její přístup k videím! Určitě doporučuji!
- No řekněte, kdo její kanál nezná? Je to mladá mamča, má skvělá videa jak o kráse, tak i životnímu stylu. Navíc je vtipná, vyzná se!


- Tento kanál je sice bohužel už 11 měsíců neaktivní, ale ty videa jsou tak skvělá, že se o nich musím zmínit! Dvě slečny točí tutorialy na účesy a různé líčení a vážně stojí se na ně podívat a navíc při jejích videích si úžasně odpočinete, protože mají hrozně klidné a jemné hlasy :)


Sledujeme v tomto díle stejné youtuber(k)y?

Jaké video máte u svého favorita nejradši vy?

Kdo je z nich podle vás nejlepší?