Chceš se bavit a naučit se jazyk zároveň? Není problém!

28. november 2013 at 7:00 | Hančí ;)) |  Tipy
Školství je naprd a ve školách se čím dál tím míň učí jazyk. Tedy hlavně angličtina. Češi umí špatně anglicky, vláda uvažuje o zrušení dabingu. Vím, o čem mluvím, náš učitel žil sice v Americe, ale prostě nás neučí, místo toho chodíme na počítače, kde si děláme co chceme a známky ,ždíme, z projektů, které si stejně nepřečte a soudí je podle písma a množství obrázku a když je text dobrý, ,,je opsán z internetu". Takže naše angličtina je na prd, učím se doma s mámou, která angličtinu učí na gymplu a mám co dohánět. Toto jsou moje tipy, a protože si myslím, že můj učitel angličtiny není jediní, který nenaučí, dávám vám sem tipy, jak se učím já. Zní to blbě, já vím, ale jazyk je základ všeho a lidé, co se ho nenaučí, mají v životě problémy... Podle mého názoru - kdyby se tyto typy využily ve školství, byli bychom na tom hned líp.


Texty písní
- v dnešní době je většina písnička v angličtině, protože angličtina je světový jazyk. Tak proč toho nevyužít? Taky vám učitelé pouštěli ve třetí písničky s primitivním textem a hudbou? Nebojte, tyto songy nejsou vůbec dětinské, jsou chytlavé, oblíbené, ale přesto založeni na primitivní melodii a textu.

The fox (What does fox say?)

- užasný song, pobaví vás a lehce si ho můžete přeložit!


Who says

- Další song, které mu ,,na první poslech,, rozumíš!


Literatura
Pokud jsi pokročilejší, můžeš si na internetu stáhnout svou oblíbenou knihu v anglické verzi. Já čtu primitivní knížky, ale stejně asi nejlepší je objednat si anglické časopisy. Já třeba odebírám Cambridge nebo Ellie, naučím se nová slovíčka a zároveň zjistím novinky! Pak je také dobré číst si anglické blogy, nebo si ho i vést, jako třeba Teri Blitzen, která si vede blog v češtině i angličtině!

Hry
Asi většina už hry nehraje, ale myslím, že snad každý měl takovéto období, kdy něco hrál. Já jsem třeba hrála Strýčka Maria. Ta hra byla v angličtině, já jsem jí zpočátku nerozumněla, ale pak jsem si to domyslela. Když ty slovíčka, co byly ve hře slyším, vždycky mi naskočí Strýček Mario :D

Filmy a seriály
Ani nepamatuji, kdy jsem se dívala na český seriál. Ze seriálů se dívám jenom na TVD a to, když každý pátek vyjdou nové díly a někdo k nim přidá titulky. Je to opravdu výhodné - sledujete svůj oblíbený seriál a přitom se učíte anglicky!
Online zde!


Básničky
Asi to zní zvláštně - ale vážně to pomáhá! Doma máme knížku anglických slovíček. Ikdyž jí třeba nemáš, můžeš si básničky vymyslet sama. Nejde ti zapamtovat nějaké slovíčko? Vymysli si na to rýmovačku! Já jsem třeba měla ,,this is the window, this is the door, this is a table, this is a floor." Budeš se divit, jak ti to pomůže! Mě to třeba zachránilo při testu!

Anglické beauty blogerky
Je jich neskutečně mnoho! Pomůže ti to procvičit si jazyk a zároveň se dozvíš něco ze světa módy a kosmetiky!

Konverzace
Já doma s kámoškou Irkou, nebo s mamkou konverzujeme jenom anglicky. Procvičíš si myšlení, hledání ve slovníku a pořád ně se nasměješ. Já jsem chtěla kámošce říct ,,váha., a nevěděla jsem, že se to řekne scale, tak jsem vymýšlela slovíčka jako ,,kilogram meter,, :DDD

Rodilý mluvčí
Mít mezi kroužky i kurz angličtiny s rodilým mluvčím je to nejlepší, co můžeš udělat! Já jsem taky k jednomu chodila - a to je taky legrace, když nevíš, jak se něco řekne a společně se na to snažíte přijít :D Navíc chytíš i nějaký ten přízvuk, což není na škodu.

Kamarádi/příbuzní z ciziny
Ještě moje babička si musela povinně dopisovat rusky s Ruskou. A proč to není i dnes? Zkusila sis někdy dopisovat s někým z ciziny aniž bys použila translate google? Já tedy ne. Ale snažím se :D Píši se svojí příbuznou Emily z Canady a další příbuznou Sophií z L.A. přes e-maily. A kdo ví, třeba taky máte někoho příbuzného v cizině?

Využití v praxi
Jezdíte na dovolenou, třeba do Chorvatska a stane se vám, že místy nerozumíte? V takové situaci je tu angličtina! Neumí rodiče anglicky a sourozenec taky ne? Takže je to na tobě a o to větší to bude legrace ;P Líbí se ti nějaký kluk, který nemluví stejným jazykem, jako ty? Jednoduše ho oslov anglicky a začni si s ním povídat. Určitě ho to zaujme! Já pojedu příští rok s mamkou a gymplem do Anglie, kde budou studenti v rodinách a bude na nich, jak se dorozumí! Proč to nedělají i základky? Hned bychom uměli anglicky lépe!

Ale hlavně se musíš...
Uč se!
Tomu se prostě nevyhneš. Mluvnici umět holt taky musíš. Bez práce totiž nejsou koláče!To je deset tipů, jak se zábavně procvičovat angličtinu. Doufám, že vám to aspoň trochu pomohlo :)

A jaké máš tipy ty?

Myslíš, že mé tipy využiješ?

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement