Měj se ráda!

6. november 2013 at 15:00 | Hančí ;)) |  Tipy
Tohle sice nijak úplně nesouvisí s ,,Krásou a kosmetikou", ale je to důležité. Chceš být krásná a líbit se ostatním? To se musíš nejdřív líbit sama sobě! Ono se to lehce řekne, ale hůř dělá...

Taky když jdeš na záchod se svou kamarádkou a lekneš se odrazu v zrcadle, zatímco se kamarádka nadšeně upravuje? Nebo se fotíš a většinu fotek vymažeš, protože na nich podle tebe vypadáš hrozně, ale kamarádka ti je pochválí? Nebo na sebe patláš tuny makeupu a pořád nejsi spokojená? Není to chyba zrcadla, špatného foťáku, makeupu, nebo dokonce přírody. Je to tvoje chyba!
1) ,,Jsem krásná"
Ne, tohle není namyšlenost. Když tě nikdo nechválí, tak se musíš pochválit sama, ne? Na každém se najde něco hezkého a něco ošklivého. Ale ty se zaměř na ty hezké věci. Věty typu : ,,To mám dneska, ale krásnou pleť!", ,,Mám hezké oči.", ,,Mám luxusní vlasy!" se ti možná zdají přehnané, když s nimi nejsi úplně 100% spokojená, ale každý je něčím krásný!
2) Ne/porovnávej
Kdo tohle nikdy nedělal? Neříkej mi, že jsi nikdy nepřemýšlela o tom, zda jsi hezčí než tvoje kamarádka. Je opravdu těžké někoho s někým porovnávat, zvlášť když je každý úplně jiný. Pokud máš nějakou super krásnou kamarádku, tak ti porovnávaní sebevědomí zrovna nezvedne, ale na každém se něco najde. Ona má třeba krásně bílé zuby, ale zase nemá tak hezké oči, jako ty!
3) Vždycky může být hůř!
A to je svatá pravda! Co myslíš, že řeší třeba v Africe? Řeší tam vzhled? Já myslím, že víc než vzhled řeší to, aby uživili rodinu. A co teprv lidé s rakovinou, kterým léčení vzalo vlasy a veškerou krásu?!
4) Nikdo není dokonalý!
Vím, že to píší všude, ale je to svatá pravda! Každý má své pro a proti. Někdo má dobrou postavu, ale křivé zuby, někdo je naopak při těle a má je krásné. Na každém se něco najde, jak ošklivého i hezkého, takže nemusíš zoufat, nejsi jediná, která není dokonalá, na světě je 6 miliard lidí, co nejsou dokonalí.
5) Seznam + a -
Další účiný typ je, napsat si 3 věci, co se ti na sobě líbí a nelíbí. Takhle o nich budeš vědět, nebudou tě znepokojovat a budeš s nimi smířená.


Vím, že nejsem dokonalá, mám své chyby, ale mám se ráda :)

Máš ještě nějaký jiný tip? :)

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 krasna-sluchatka krasna-sluchatka | Email | Web | 6. november 2013 at 21:07 | React

Vidím to stejně, fajn článek :)))
Jinak u jedné videoodpovědi jsem řekla, že se mi líbí moje oči (u otázky co se mi na sobě líbí a co ne). A hned z toho byl povyk jak jsem namyšlená -_-

2 hanienes hanienes | 7. november 2013 at 7:31 | React

[1]:
To jsem ráda, děkuju :)
Je dobře, že se ti na sobě něco líbí a je to pravda, máš hezké oči:) A navíc se tě na to ptali, ne? -_-

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement