Live for now!

19. december 2013 at 7:45 | Hančí ;)) |  Život a já
Life for now, znamená v překladu, pro ty, co neví život pro teď. Asi se vám zdá zbytečné o tom psát, ale podle mě je to důležité. Kdo by nechtěl mít pěkný a kvalitní život plných splněných přání? Přeješ si být herečkou a myslíš si, že když s kámoškou natočíš amatérský film a dáš ho na youtube, že se proslavíš a že budeš hrát se Zacem Efronem - to je sice lakavý (není-liž pravda? :D) a pěkný, ale co s tím? Čekáš, že po natočení amatérského filmu budeš hvězdná herečka po boku Zaca Efrona, nebo Angeliny Jolie? To je minulost a tvoje vysněná budoucnost, ale co přítomnost? I film má přeci i začátek, průběh a konec, ne? A děj průběhu, to jak se holka zamilovala do kluka, kterého nenáviděla je pro mě zajímavější, než vědět, že ho na začátku nenáviděla a na konci se zamilovala! A co ty a ta dřina, co jsi třeba dávala do učení se scénářů? Co očekávání, až budeš podávat žádost o přijetí na DAMU? Přece to tam nepošleš a hned ti odepíší, že tě přijali? Co to mezitím? Co ta nervozita? Po tom už to bude minulost a přítomnost bude, že budeš studovat, ale stejně! Je sice fajn vědět začátek a konec, ale co PRŮBĚH - v tomhle případě AKTUÁLNÍ REALITA?

Znám lidi, co se furt babraj v minulosti, samé ,,kdyby, kdyby" a pořád prohrabují fotky. Co třeba posunutí se dál? Pro mě by tedy nebylo zajímavé žít život v minulosti, když vím, co se stalo.... A taky lidi, co si pořád plánují budoucnost, ve třinácti už navrhují nábytek do svého vysněného domu. Přiznávám, že jsem to taky dělala, budoucnost je tak vzrušující, ale proto, abychom žili krásnou budoucnost, musíme nejdřív co nejlépe odžít přítomnost! Ale co budou takoví lidé dělat v 90? Zavřou se do rakve a budou čekat na smrt?! Ikdyž to zní bláznivě, minulost, přítomnost a budoucnost jsou propojeni. Třeba já se TEĎ UČÍM, protože JSEM DOSTALA ŠPATNOU ZNÁMKU, aby mohla MÍT V BUDOUCNU DOBROU PRÁCI!
Live in the moment
Netvrdím tím, že máš zapomenout na minulost a zahodit své plány do budoucna, ale prostě je lepší žít ,aktuální realitu', protože to uteče rychleji, než si myslíš. Každá sekunda je budoucností, pak přítomností a skončí to minulostí. Když žiješ v minulosti - jsi o krok pozadu a když žiješ v budoucnosti- jsi krok dopředu. Lepší je být někde mezi. Proto nepromrhej čas s hlavou v oblacích a ZAČNI ŽÍT A DEJ DO TOHO VŠECHNO!
Inspirováno reklamou od Pepsi s Beyoncé.


A co ty?

Žiješ v přítomnosti, minulosti, nebo budoucnosti?

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ta druhá Ta druhá | Web | 20. december 2013 at 11:57 | React

Tohle je tak krásně napsané.
Naprosto s tebou souhlasím, velké plány do budoucna se neobejdou bez dřiny v přítomnosti a minulost se již stejně nedá změnit ani vrátit, proč se s ní tedy zaobírat?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement