Rozhovor s Lolou-J: ,,Blog mě naučil brát věci sportovněji!"

21. december 2013 at 7:00 | Hančí ;)) |  Rozhovory
Jsem tu dalším rozhovorem, tentokrát rozhovorem s Lolou-J, která patří bezesporu k nejlepším a nejznámějším blogerkám v Čechách :)
Když sis zakládala blog, tušila jsi, že se staneš jednou z nejlepších blogerek v Česku? :)
Když jsem zakládala blog, prostě jsem si přála mít kolem sebe nějaké čtenáře, lidi se stejnými zájmy, někoho, s kým bych se mohla dělit o určité části ze svého života. A jsem moc ráda, že můžu myslet denně na svoje čtenáře, vymýšlet projekty, pořádat soutěže, psát, natáčet, fotit... Pak to má nějaký smysl. Díky blogu jsem se s některými čtenářkami poznala a s dalšími ještě máme v plánu se setkat. Tentokrát už o tom snad přidám i nějaké příspěvky na blog, nějaká videa, fotky a tak... :) Nesmírně si vážím každého čtenáře, komentáře, mailu, zprávy... Moc to pro mě znamená a ráda (alespoň přes net) poznávám další zajímavé lidi!

Jaká je spolupráce s weby? Pro co všechno vlastně píšeš?
Nebudu lhát, není to jen procházka růžovým sadem. V některých situacích vyskakuje kolem spolupráce kupa otazníků, ale i spoustu překvapení, nových zkušeností... Nejprve mi šlo pouze o to, aby se moje myšlenky dostaly k o něco širšímu okruhu lidí. A pak se to tak nějak rozvinulo, jednu dobu jsem ani nestíhala moc sledovat, kde se vyskytly moje příspěvky, kolik tisíc lidí si je přečetlo, nebo kdo se se mnou ještě na něčem domluvil. I teď mívám poznámky na lístečcích (týkající se blogu) rozvěšené všude po pokoji, v deníčcíh do školy... prostě fakt všude! :D Jde dost o čas. Nikdy se mi teda nestalo, že bych něco zanedbávala, nedodala, nezvládla... Spíš naopak, občas ještě přijdu s něčím dalším. Nápadů je spousta, ale s časem každý den hrozně zápasím.

Za mou "stálou" spolupráci považuji Krásnou. U ostatních (např. Bravo a další...) je to spíš příležitostně, podle situace, nových návrhů, podmínek, témat... Převážně tedy spolupracuji s weby, které odpovídají mé věkové skupině.


Jak zvládáš blog se školou? Jak si blog vlastně organizuješ?
Nechci si stěžovat, ale je toho čím dál víc a bojím se, že to lehčí nebude ani následujících pár let. Pracovní dny jsou vždy naplněné školou - projekty, úkoly, učením se na kupy testů, které nám profesoři nemilosrdně sázejí jeden za druhým.. ale beru to sportovně. Situaci nezměním, mezi školou a blogem si netroufnu vybrat, takže budu muset nějak zvládnout obojí. Zatím tomu odpovídají i známky, za což jsem fakt nesmírně vděčná.

Ale třeba víkendy jsou o to chaotičtější: snažím se do nich nacpat hlavně blog. Učitelé žijí v domnění, že nemáme nic zvláštního na práci a na začátek týdne nám toho zadají nejvíc. Jenže než vše připravím (vymyslím, sepíšu, nafotím, upravím, sestříhám videa - nepočítám několikahodinové převádění do správného formátu) víkend je fuč. Takže ve výsledku dělám vše tak s dvoutýdenním předstihem, jinak nestíhám. :/ Teď před Vánoci mám rozdělané asi 4 důležité články/videa, ale věřím, že pak na Vánoce budu mít aspoň chvíli klid. :DO čem nejradši píšeš? Úvahy, názory, ze života, články ohledně krásy a kosmetiky, nebo různé tipy? :)
Přirozeně mě zajímá kosmetika, móda a tak vůbec... Ve svém volném čase dávám prostor své fantazii a tvořím pravidelné příspěvky z oblasti módy, teď díky dalším spolupracím i více z oblasti beauty, takže určitě přibude nějaké to líčení, účesy apod. :) Moje zaměření se různě v průběhu měsíců mění a vyvíjí. Když jsem začínala blogovat, pořád jsem psala nějaké úvahy, články k zamyšlení... Ale tím, že na to teď nemám tolik prostoru, tyhle témata nepatří k nejčastějším. Ale mám v plánu psát zase nějaké pravidelné "povídací" články na jedno téma, které budou s největší pravděpodobností vycházet na Krásné... Tak uvidíme. Kdybych to měla zobecnit, píšu prostě o tom, co se kolem mě kde šustne. Ať už to jsou nějaké reportáže, rozhovory, jídlo nebo prostě jen myšlenky. :)Co ti blog dal a co naopak vzal?
Blog mi dal spoustu zkušeností, nespočet nových možností a nových úhlů pohledu na svět. Jsem ráda, že jsem si díky němu splnila i některá přání, mohla si vyzkoušet něco, o čem jsem snívala jako malá... ale samozřejmě nic není zadarmo. Blog dokázal - pravda nechtěně - odkrýt tvář některých lidí, i "kamarádek". Ale to už je minulost. Naučil mě brát mnohé věci trochu víc sportovněji a v některých oblastech i trochu materialisticky... Ale nikdo nechce zbytečně šlápnout vedle a ke všem starostem ještě řešit zbytečné spory. Často mi to bere čas, jednou i přátele, někdy to není důvod k tomu, abych si řekla, že procházím jedním z nejradostnějších období života. Ale jak říkám, je třeba věci brát s trochou více nadhledu. :) To, co se ne tak docela podaří, si můžeme vzít přece jako super lekci do života... A i z malých věcí pak budeme nadšení.


A co osobní život - jak se máš? :) Máš nějaké cíle?
Mé současné cíle se zakládají na úspěšném vystudování gymnázia, maturitě, dostáním se na vysokou a jejím dokončení. :D Pak už budu moct konečně zkusit všechno, co jsem kdy chtěla. Aspoň doufám, zatím moje budoucnost vypadá jako podle nějakého předepsaného bodového programu, ale věřím v to, že to všechno bude stát za to a jako dospělá budu mít mnohem více možností, než jaké mám teď ve svých 16! :) Mám pár plánů týkajících se mé práce, ale chce to všechno čas. Můj osobní život? To je jedna velká komedie. :D Je až neuvěřitelné, jaké lidi a v jakou dobu musíte potkat, aby všechno dávalo smysl. Život je prostě velmi napínavá knížka, která má naprosto originálního autora, scénář...Co prospěch ve škole? :)
Docela v pohodě, jsem vcelku studijní typ, ale předměty jako fyzika, chemie, možná i biologie bych úplně vynechala. :D Co se týče jazyků, tam není co řešit. Prostě v pohodě... Ostatně - aby ne, když doma mluvím ve dvou jazycích, od třetí třídy jsem stihla prostřídat i tři a v plánu mám ještě minimálně jeden další. :D


Máš nějaké jiné oblíbené blogy?
Dřív jsem určitě sledovala nějaké blogy, ale poslední dobou navštěvuji převážně ty, s jejichž autorkami si docela pravidelně na blog píšeme. Ty návštěvy blogů jsou pak mnohem víc zajímavější, protože si o určitém autorovi uděláte lepší obrázek. :)


Kde čerpáš inspiraci?
Především ze svého života. To, co se dějě kolem mě, se snažím nějak "vylepšit", přemýšlet zkrátka pozitivněji a trochu v barvách. Často ale nápady přicházejí i v tu nejnevhodnější chvíli. :D Občas uprostřed konverzace, někdy se zamyslím před testem, jindy mě zahltí vlna nápadů, když se zrovna snažím co nejrychleji usnout, protože za 6 hodin mám zase vstávat do školy a tak podobně.. :D


Co bys vyřídila všem svým čtenářkám? :)
Že pokud v něco ve svém životě věří, tak ať se toho za žádnou cenu nepouštějí! Víra je totiž často podceňovaná - a úplně zbytečně. :)

S kým má udělat rozhovor příště?
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Zuzka Zuzka | Web | 21. december 2013 at 7:13 | React

Super rozhovor:-) Díky!

2 Drzoun-ka Drzoun-ka | Web | 21. december 2013 at 12:04 | React

Hodně pěkné, rozhovor se ti povedl ! :)

3 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 21. december 2013 at 13:03 | React

je to úžasný rozhovor. Lola-j je jedna z nejlepších blogerek a mám jí o dost radši, než ladyvanilku. Je to vážně povedené :)

4 dyamond-girl dyamond-girl | Web | 21. december 2013 at 17:55 | React

Znám ji, je skvělá ;)

5 hanienes hanienes | Web | 21. december 2013 at 17:57 | React

[1]:

[2]:

[3]:

[4]:
Děkuju :))

6 Mary Mary | Web | 21. december 2013 at 18:22 | React

Pěkný rozhovor :) pěkně vypracovaný :)

7 dyamond-girl dyamond-girl | Web | 21. december 2013 at 19:18 | React

Ahoj, chtěla jsi spřátelit ;) Beru tě..zapiš si mě;) děkuju

8 Terez Terez | Web | 21. december 2013 at 19:18 | React

Řeknu vám, než jsem se dočetla ke konci, chvilku to trvalo. tento blog neznám, i když jak jsem se dočetla, poměrně známý je. Každopádně rozhovor je pěkný, vypracovaný. A k zamyšlení.

9 all-for-you-you all-for-you-you | 21. december 2013 at 21:03 | React

taky jsem si prvně při zakládání blogu myslela že mé články nikdo číst nebude ale jak se ukázalo je na mém blogu denně přes 40 lidí někdy méně někdy více .. hodně mě to povzbudilo k tomu abych psala dále .. je to takové zašívadlo kde vám nikdo nekáže co máte a jak to máte dělat prostě jen váš vlastní svět a okolo sebe spousta čtenářů :D

10 CrazySarah CrazySarah | Email | Web | 21. december 2013 at 21:11 | React

Supeer..
Taky bych ní chtěla udělat takový rozhovor.
Nikdy jsem nedělala s nikým známým rozhovor.Jak si to zařídila??

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement