Santa Claus v Česku?!

22. december 2013 at 20:00 | Hančí ;)) |  Diskuze
V dnešní moderní době málokteré dítě věří na Ježíška. No, přiznejte se, do kolika let jste se myslely, že když na Štědrý den otevřete okno, Ježíšek vám proklouzne do bytu a dá dárečky pod stromeček? Já jsem si to myslela do takových devíti let, což v dnešní době považuji za úspěch. Zjistila jsem to až když o tom spolužák hrdě vyprávěl, jak špehoval rodiče, když dávali dárky pod vánoční stromeček a že na Ježíška věří jenom prťata. A tím mi zkazil to nejlepší na Vánocích. A nejenom mně. To, že dárky nosí Ježíšek bylo kouzlo. A ještě větší kouzlo bylo to, že nikdo nevěděl, jak vypadá. Já jsem často přemýšlela o tom, jak asi takový Ježíšek vypadá... Jestli je to dítě, nebo vousatý děda a tak jsem si ho začala plést se Santou. Jenže od té doby nejen já, ale i děti v celé České republice.


Do té doby jsem, myslím, o Santovi nic neslyšela. V dnešní době má spousta dětí za ,,Ježíška Santu", nebo jenom Santu. A i to, že věří v Santu je pokrok, protože aspoň v to věří už sakra málo dětí. Ale proč sakra tahaj toho Santu sem? Už jsem z toho celá vynervovaná. Plné obchody Santy a co Ježíšek? Pak není divu, že ho české děti už ani neznají.

Každý stát má svoje vlastní tradice. Je to tak úplně stejné i s Halloweenem, všichni jsou blázni do Ameriky a jejich ,cool, svátků a tahaj je sem, přitom ty, co máme my jsou podle mě lepší a mají větší kouzlo. Víte jaký den je Halloween? Fajn. A víte, jaký den je státní svátek díky Pražskému povstání? Asi ne, co? A to je právě to.

Co myslíte, že by dělali Američané, kdybychom jim cpali Ježíška? Myslím, že by si asi vzbouřili. Tak proč si to necháme líbit my? Chápu, že se Santou jdou asi v byznysu kšefty líp, ale co naše tradice? Já myslím, že je máme docela originální a nemáme zapotřebí nějaké kopírovat, nebo dokonce nahrazovat našima. Jsme v Česku, ne v Americe!

Docela mě inspiroval tento web.

Vynášení Santy 2011A co vy?
Ježíšek x Santa?
Taky vám vadí, jak se tahají americké svátky do Česka?
Do kolika let jste věřily na Ježíška(Santu)?
Rozepište se prosím :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 nikki3biebs nikki3biebs | Web | 22. december 2013 at 22:18 | React

Mě to taky hrozně vadí. Jdu do obchodu, a místo Ježíška tam samej Santa Claus. Já jsem teda pro Ježíška. Je to česká tradice a má svoje kouzlo. Já na Ježíška věřila asi do 8 let, taky kvůli kamarádovi, a dost mě to mrzelo.. Prostě, do doby, kdy jsem na Ježíška věřila to bylo úplně něco jiného.. Měla jsem na Vánoce úplně jiný názor, prostě Vánoce pro mě nebyly ty Vánoce, kdy ležím celý den v posteli, večer se navečeříme a jdeme ke stromečku.. Samozřejmě, je v tom taky nějaké kouzlo, které na Vánocích miluju, ale už to nejsou ty Vánoce, když jsem byla hrozně natěšená na Štědrý den. Pár dní před ním jsme se sestrou daly dopis pro "Ježíška" za okno a ráno k němu co nejdřív běžely, jestli si ho "Ježíšek" vzal. Pak jsme byli  všichni natěšení na večer, co nám "Ježíšek" přinesl..Třeba moje mamka pracuje ve školce a jakože když se před Vánocema baví s dětma co si přejou k Vánocům od JEŽÍŠKA, tak několik dětí se se ptá, kdo je Ježíšek a že jim dárky nosí Santa Claus.. Je to smutný, ale bohužel je to tak..:(

2 Kerr Knock Kerr Knock | Web | 22. december 2013 at 23:31 | React

Ono jde o to, že prostě Santa Claus se zhmotní lépe než Ježíšek z betléma, že. Já bych proti tomu zas tak nešílela:) Malé děti na ježíška věří, když přejdou do školy je pochopitelné, že se o tom nějak dozvědět musí. Nepotkala jsem snad ještě žádné dítě, které by tady v ČR psalo dopis Santovi. Takže to zatím zas tak hrozné nebude:)

3 krasna-sluchatka krasna-sluchatka | Email | Web | 23. december 2013 at 15:15 | React

Mám na to stejný názor, opravdu mě to štve. Já popravdě ani nevím, do kdy jsem na Ježíška věřila, ale bylo to poměrně dlouho. A vlastně ani nevím, jak jsem se to dozvěděla, tak nějak postupně :) Já nikdy toho vousatýho páprdu nenechám, aby se dral k mojí rodině.. takže ježíšek forever :3

4 Týna Týna | Web | 23. december 2013 at 17:10 | React

Mno, taky bych radši zůstala u českých vánoc s Ježichem, ale Santu aspoň každý zná a nikdo neví, jak Ježíšek vypadá. Mně nevadí, že je všude Santa, ten aspoň vím, jak vypadá ;)

5 reveriedreams reveriedreams | Email | Web | 23. december 2013 at 20:04 | React

Souhlasím. Já si ale myslím, že když nevíme, jak Ježíšek vypadá, právě si podporujeme fantazii. Spíše si myslím, že Santa se na...cpe prostě všude-do obchodů, televizních reklam...
Jako malá jsem ani moc neměla ponětí, že něco jako Santa existuje. Ježíška jsem si představovala spíše jako anděla.¨
Já mám radši Ježíška a to američtění mi opravdu vadí. My Češi máme vlastní zemi a když už jsme si to tak vymňoukli se státy, tak ať alespoň dodržujeme svou tradici.
Doufám, že jsem zodpověděla všechno. a ano-na Ježíška jsem věřila asi do svých sedmi let. Prozradila mi má starší sestra, že neexistuje, ale moc šokovaná jsem z toho nebyla. Tou dobou mi to totiž začínalo docházet tak nějak samo...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement