Co Čech, to muzikant!

12. january 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Ze světa
Nedávno jsem shlédla jedno video... nikdy by mě nenapadlo, že mě zrovna toto video inspiruje k takovému zajímavému tématu.
Kamarádka na Silvestra hodila odkaz toho videa na facebooku, vypadalo nudně, ale já jsem byla tak unuděná, že jsem si ho pustila. A světe div se! Z na první pohled nudného videa se vykloubala velká a hlavně vtipná scéna. Jde o Souboj klavírů. Nejsou to žádné nudné české skladby. Právě naopak! Chci vám tím jenom ukázat, že přece jen zůstali Češi tím, čím je mají okolní státy!


Když se řekne ,,Česko" většina cizinců si vybaví dobré pivo, Wericha, průšvih Klause s perem a hlavně Smetanu, Gotta a Dvořáka. Nemálo lidí, které jsme na dovolené potkali si na náš stát vzpomněli právě díky mému ,hudebnímu, příjmení. A ne jen tak... Prostě nás cizinci berou jako hudebníky, ikdyž už to není, co bejvávalo. Ale přece jenom, řekněte, kdo neposlouchá hudbu? Kdo si nezpívá? Navíc, více než polovinu lidí, co znám má hudební talent, ikdyž třeba na nic nehrají, což je hrozná škoda. Nadruhou vám těmito hudebními záznamy chci ukázat, jak to vypadá, když talentovaní lidé hrají :)

Vlastně všechny videa jsou pořízeny na ulici, protože jste určitě postřehli klavíry na ulicích Prahy. Já osobně si myslím, že když peníze nepotřebují na něco jiného, tak proč ne. Video s policistou bych nehrotila, spíš ukázal náš stát v dobrém světle - nejsme národ buranů, kteří musejí mít všechno do puntíků, rádi se bavíme a jsme hudebníci. Aspoň jsme něčím originální a lidé si tím zpříjemní den :)


Nevěříte? Rozhodně se koukněte na první video ve kterém hraje Brzobohatý a Brousek, ale i na nahrávky videí, kde hráli náhodní kolemjdoucí!

- mě osobně zavalí pýcha, že jsem Čech, když poslouchám jak s humorem hrají tito čeští skladatelé a herci většinu českých songů♥ a nevím proč, ale brzobohatý je k sežrání :33 -


A to nejlepší nakonec:
Jaký máte názor na první video a ostatní nahrávky ,obyčejných, lidí? Myslíte, že je tento projekt s klavíry dobrý? Hrajete na klavír? Souhlasíte se spojením ,Co čech, to muzikant!, ?

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Hoshi Hoshi | Email | Web | 12. january 2014 at 10:07 | React

Co Čech to muzikant to bych už na dnešní dobu neřekla, ale mezi lidmi je spousty nadaných lidí, nebo těch, kteří třeba na něco hrají, ale vlivem společnosti se za to třeba stydí, nebo když byli mladší na něco hráli, ale kvůli okolí toho nechali, aby zapadli mezi ostatní.... A je to škoda.. Je škoda, že hodně lidí dá spíše na naše přední umělce, ale je hezké, když někdo hraje na klavír, ty se zastavíš a prostě posloucháš.. Mnohdy je to krásnější, než upravené nahrávky ze studia.. Nebo ne?
Po té, co jsem se vrátila domů i Innsbucku, kde na náměstí normálně baví lidi klavírista, bylo nádherné vidět po Praze klavíry, je to krásný nápad, jelikož si za něj může sednou kdokoliv a může potěšit své okolí a mám dojem, že je jedno, že v hrané skladbě udělá chybu nebo ne, protože chce velkou odvahu si za ten klavír sednou a zahrát ostatním. Mockrát jsem si chtěla za ten klavír sednou a něco zahrát, bohužel, mým problémem je, že si nepamatuji skladby z hlavy, ale jedině, že mám před sebou noty (protože mi vždy bylo řečeno - nehraj z paměti, můžeš udělat chybu a pak nebudeš vědět jak dál...) Už od první třídy hraji na klavír a je to ten nejkrásnější nástroj, který byl vymyšlený a hra na něj, mě bude provázet po celý život ^^
Jediné co je smutné, že byl ten policajt pokárán za to, že hraje na klavír v pracovní době, místo toho, aby mu řekli: "Tys dobrý, to jsem nevěděl, že umíš hrát na klavír".. Ale ne.. My jsme Češi, tak místo poděkování ještě vynadáme -_-"

2 veanies veanies | Web | 12. january 2014 at 12:21 | React

Je úžasný jak dokážou s takovýmhle humorem a vtipem zahrát ještě tak krásně na klavír.
Já si myslím že ano.Chcou ukázat že něco umí a že nesedí jenom za PC ? Chcou..Tak proč ne ?
Bohužel ne ale protože mě všichni říkají že mám hudební sluch tak bych chtěla začít hrát na nějáký hudební nástroj :).
Tak to teda nevím protože plno lidí se do ničeho takového podle mě nepustí každopádně musím s tebou souhlasit v tom že jako hodně Čechů má hudební talent ale zase se najde i plno co ne..
-Jinak máš pravdu Brzobohatý je k sežrání :D

3 Puff Puff | Email | Web | 12. january 2014 at 15:04 | React

Ta piána jsou hlavní reklamou majitele kavárny, který je tam umístil :) Ale je to moc fajn :) Já se začínám teď učit, ale až budu něco umět, tak si to tam zahraju :))
Mimochodem, chci ti poděkovat za komentář, co jsi u mě nechala. Jsem ráda, že se ti můj komiks líbil. Dnes jsem vydala další díl a k tomu i možnost komiks odebírt. Všechno je tady: http://pufflie.blog.cz/1401/o-armandovi-a-trech-zenach-jeho-zivota :-)

4 KateNecky KateNecky | Web | 12. january 2014 at 18:07 | React

Souhlasím :'DD Já hraju na klavír, a jako.. rozhodně je fajn že hrajou lidi na hudební nástroje a takhle.. :D

5 Drzoun-ka Drzoun-ka | Web | 13. january 2014 at 14:10 | React

Čauky, zase se vracím na blog jen pro info ;) a to nejlepší na konec,.. no proste to video je nejlepší ♥

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement