Můj koníček jsou poníci - 1.díl (2009)

4. january 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Moje tvorba z dětství
Když jsem psala tuto povídku, bylo mi opravdu sedm let a blížily se 3 měsíce do mých osmých narozenin. Proto tuto ,,Povídku na pokračování", která má 10 dílů zařazuji sem, protože jsem byla vážně malá, ale myslím, že na to, že na to jsem psala celkem slušně, protože v tu dobu, co jsem psala jedny příběhy za druhým a vyhrávala drobné soutěže, moji spolužáci a vůbec vrstevníci se teprve učili číst a psát... Omlouvám se za chyby a za kvalitu toho příběhu, naťukala jsem to do počítače v desíti, tak jak to bylo psané a přesně tak to dávám sem...1.díl:Ztracený poník


Úvod: Lucka je hezká, hodná a milující holka koní a poníků. Pomáhá se starat o poníky,ale o jednoho poníka se stará nejvíce. Je to její poník Beký .O tom co se stalo Zuzce a jak jí Lucka pomohla si může právě přečíst!!!!!


Ve škole se Zuzka zase snažila připojit ke svým dávným kamarádkám Kláře a spol. Už zkusila mnoho způsobů, aby si ji oblíbili,ale to se nestalo. "Zkus ji pozvat do stáje",poradila jsem Zuzce. Zuzka to šla zkusila přišla s rozjasněnou tváří. Co mi řekla asi tušíte.Klára za ní pak přišla s plánama na víkend.Hned mi přišlo že oni se také snaží,aby si je oblíblíbila. Když jsme došli do stáje přišlo mi že to není ona. Proč by se mnou nechtěla mluvit? Zuzka šla pro poníka Bakaliho,ale vzpomněla si že v tuhle chvíli cválá s kamarádem Martinem.

Kláře prý to nevadilo(i když na to nevypadala) a pozvala Zuzku do jejich klubovny. I když odešli byla Zuzka nějaká divná.Druhý den nebyla Zuzka ve škole a Klára taky ne.Po škole jsem šla jako vždy k poníkům.A vidím Zuzku s Klárou."Proč jste nebyli ve škole?"Zeptala jsem se holek."Ty neumíš simulovat?"Smála se Zuzka. Nepoznávala jsem jí ,vžycky na jaře nosila sukni a ne nějaký drahý hadry který by si jen tak někdo nekoupil . ,,Tak vidíš že neumíš jezdit jako já!"Vytahovala se Zuzka,když viděla jak jezdím."A ty umíš asi nádherně jezdit když to neukážeš?"Odpověděla jsem. Zuzka souhlasila. Za chvíli byla zpátky. Helmu neměla, byla bez chráničů, v džínách a Bakali neměl ohlávku. "Ale přece to není všechno",varovala jsem,ale ona mě neposlouchala. Opravdu nádherně cválala.Po ní jela Klára. Když dojela zeptala se: "Kdy mám zase přijít?" "Asi dlouho ne,protože na jiným poníkovy než Bakalim se nesvezeš.Bakali bude se mnou na závodech",dořekla Zuzka. Uslyšeli jsme jen zabouchnout dveře. Zuzka byla velmi smutná a naštvaná. Já jsem radši šla za Beký. Zuzka byla tak rozhozená že Bakaliho dala jen před box a odešla.Bakali byl sice hladový a nezavřený, ale svobodný. Druhý den se mnou zase mluvila a Kláry si nevšímala. Pak jsme jako vždy šli za poníkama . Nějakou dobu jsem na ní čekala. Ta se hned přiřítila a začala volat Bakaliho,za chvíli jsem zjistila že se ztratil. "Musíme ho hned najít,"řekla jsem Martinově mámě- paní Norisové, majitelce ranče.


"Jak to? Vždyť jsem byla celou dobu u potřeb pro koně a nikdo je nepoužil" , řekla paní Norisová." Zuzka si ho vzít nemohla", vzala by si oblek, který jsi nechala u mě. ,,Třeba ho tentokrát nepoužila, hájila jsem. Zavolej mi Martina ,řekla paní Norisová . Martin za chvíli přišel. ,,Co se děje?"ptal se mě. "Zuzce Bakali utekl", oznámila jsem mu. Po dlouhém vysvětlování jsem Martinovi vysvětlila, co se stalo. "Bakali je chytrý kůň ",řekl Martin. Asi utekl do Okořanského lesa.
Po chvíli dodal ,,:mamka nikdy nebyla takhle naštvaná" a šel pro ni. Asi jí vyhodí. Nebo ne? Konečně paní Norisová našla hledající Zuzku a řekla jí:Je mi to moc líto , ale radši sem už nechodˇ. . .Jestli se Bakali nenajde tak-je mi to moc líto-tvoji rodiče budou muset hodně platit,"ukončila výpověd´. Zuzka se jen rozloučila odešla.Bylo mi jí líto.Co měla jen dělat.Ve škole se jí nálada viditelně zlepšila, ale úplně mi běhal mráz po zádech když mi řekla jaký dostala výprask za Bakaliho a simulaci. Po škole jsem šla na koňskou farmu. Na jednou mi hlavou mihla otázka. Hned jsem se šla zeptat Martina, kdo bude místo Zuzky závodit . ,,To taky nevím,"přiznal se Martin . ,,Zítra ti to řeknu, slíbil ."

To jsem zvědavá kdo mě nahradí na závodech,spustila druhý den na obědě Zuzka . Jestli bych ho znala dlouho bych s nim nemluvila, dodala pak . Jak to dořekla přiběhl k nim Martin a slyšel jak to Zuzka říká spustil: Lucko ,budeš to ty! Budou z Vás z Beký hvězdy.

To už jsem si Martina vzala stranou . "Teď se mnou nebude mluvit," řekla jsem mu . Tak to promiň, omluvil se mi. Šla jsem ke stolu kde jsem seděla s Zuzkou. Ale, ona tam nebyla. Odešla . Tak jsem se rozhodla, že o tom popřemýšlím . No jasně! Když Klára odešla byla Zuzka rozhozená a nevzala si výstroj jen, aby udělala dojem na tu káču.Při tom luštění jsem dostala nápad .

Rozhodla jsem se, že o tom nápadě povím Zuzce. Jasně že je Bakali unavený a zvlášť hladový . Vzala jsem všechny možné poníkovské dobroty a vyrazila do Okořového lesa . 0kořový les byl hned vedle Zuzčinýho domu. Zazvonila jsem a otevřela Zuzky máma. "Zuzka má trest a ven nesmí," zdůraznila. To je škoda. Ale aspoň to bude překvapení . Vstoupila jsem do lesa a šla a došla jsem ke skále a tam jsem uviděla Bakaliho který z dálky vycítil dobroty . Odvedla jsem ho k Zuzčinýmu domu a šla domů .

Už ráno Zuzka slyšela řehtání, vyjde ven a, co nevidí Bakali je uvázán na laně a jí! Měla velkou radost a šla s ním na farmu. "Budu sem moct zase chodit?" ptala se paní Norisové. "No tak jo!" povzdechla si paní Norisová . To už jsem tam byla i já a Zuzka mi začala děkovat. "Problém ,nahlásil Martin. "Proč?" ptali jsme se Zuzkou. "Kdo, pojede na závody?"

Byla jsem ráda, že plán zabral. Ale co Martinova otázka? Začala jsem to neřešit. "Obě!" vyhrkla jsem. A tak to taky bylo…Obě jsme všechny porazily a Klára si může nechat po Zuzce a ponících jen zdát! ---konec---

15.1 2009
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Líbil se Vám článek?

Byl fan...:)
Moc ne...
Moc :D

Comments

1 Zuzka Zuzka | Web | 4. january 2014 at 7:22 | React

Opravdu moc pěkné, vůbec bych neřekla, žes to psala takhle malá, já jsem sice také psala od šesti sedmi let povídečky a povídky, ale teď se u četby moc směju a kroutím hlavou, jak mne něco takového mohlo napadnout:-D

2 Jadee Horan Jadee Horan | Web | 4. january 2014 at 10:46 | React

Povedený kousek:)
Psala jsem taky v těhlech letech :D ale takové ty mořské panny a tak:)
Výborný nápad to hodit na blog :) asi taky pouvažuju,že bych tam hodiala třeba něco z teďka a něco z 7-8 let :D

3 Hoshi Hoshi | Email | Web | 4. january 2014 at 11:03 | React

Velmi povedené :)  Docela mě zajímá, jak to bude dál :)
Z mého dětství se dochovaly jen obrázky, psaní nějak ne, ale to nevadí :D

4 krasna-sluchatka krasna-sluchatka | Email | Web | 4. january 2014 at 13:37 | React

Pěkné :') Já jsem taky jako menší hodně psala, ve starém (a už odpojeném) počítači jsem měla kolem 200 různých povídek. Ale nikdy jsem je nedopsala... teda, teď se o jednu snažím, ale nevím, jestli to dotáhnu, protože ještě opravuji pravopisné chyby...
Těším se na další díl :)

5 Kathleen Kathleen | Web | 4. january 2014 at 13:53 | React

Já jsem v sedmi letech neuměla pomalu ani psát ;D Jako když se kouknu na povídky z minulých let, tak mě omejvaj, takže v sedmi? Bomba!

6 Nutt Nutt | Web | 4. january 2014 at 18:10 | React

Na to, že jsi to psala v 7 je to pěkné. Taky jsem nedávno narazila na mou starou povídku, kde byly strašné pravopisné chyby (například měkké i po k :D) Dokonce jsem tam měla i kreslené obrázky a bylo to na papíře. Smála jsem se tomu, když jsem to teď četla :D

7 Natka :D Natka :D | Web | 4. january 2014 at 18:42 | React

Na to jak malá autorka je tak je to dost dobrý a dlouhý :) Šikula si :)

8 Kathleen Kathleen | Web | 4. january 2014 at 19:16 | React

Děkuji za komentář. Dnes už v literatře nemůže být ani trocha originality, ale spisovatelé mají takový dar tu originalitu nalézt a proslavit ji tak, že z toho nakonec vyjde klišé ;)

9 TeSs / safe-sound TeSs / safe-sound | Web | 4. january 2014 at 19:50 | React

Na to, že jsi to psala v 7 letech je to moc hezký. Má to děj a není to nudn je to fakt hezký a ani se nedivím, že jsi vyhrávala různé soutěže :)
Líbí se mi, že je tam zápletka jako, že ten kůň utekl, že to není nudný příběh :)

10 MrMarkii MrMarkii | Web | 4. january 2014 at 20:23 | React

Je to opravdu moc pěkný. I přesto, že jsi to psala jako malá, je to moc pěkný. Líbí se mi to.

Já jsem nic takovéto nepsal, když jsem byl malý. Jenom v hlavě jsem si někdy skládal nějaký ty věty, ale jinak nic..

Jak říkám, je to opravdu moc pěkný

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement