May 2014

Stay Strong♥

31. may 2014 at 18:45 | Hančí ;)) |  Přemýšlím na téma...
V dnešní době se sebepožkozuje čím dál tím víc lidí...Již moje x-tá kamarádka skončila v léčebně. Proč? Nebudu mluvit o tom, že si vypěstovala závislost na drogách (ne, nemyslím 'jenom' cigerety, nebo marihuanu....), ale řezala se a začínalo to zacházet už do opravdu brutálních rozměrů. Ryla si do kůže žiletkou různé tvary a její facebookovou stránku pokryly fotky opravdu brutálního řezání...Přitom na povrch vždycky působila jako ta nejvysmátější, ta která si bezstarostně žije a její všechno jedno.
Tak proč to dělá? Je to opravdu zoufalé volání o pomoc, nebo jenom hra?
Promise...
Flower-Pale | via Tumblr

Myslím, že ani nejde spočítat kolik holek to dělá zbytečně. Nic se jim neděje, jsou šťastní, mají kluka, nemají nějaké super problémy, mají oba rodiče, přátele...Tomuhle se nedá říkat jinak než trend. Dělají to, protože to dneska dělá každý. Protože chtějí jít s proudem, mít to, když to má skoro každý, ale pak z takovéhle..věci dělají průměrnou... Procházím po chodbě ve škole a co nevidím. Dvě šesťačky, které mají totálně zmasakrované ruce si se smíchem ,přeměřují' kdo se líp pořezal a fotí to....Pak se toho ale nezbaví...Kvůli takové zbytečnosti!

Těžká otázka je, jestli to samo o sobě není zbytečné...Je to jenom otázka člověka, co dokáže unést. Někdo je přecitlivělý. Hádka z rodiči ---> zamkne se v koupelně, vezme žiletku a pořádně se na sobě vyřádí. Ale někdo zažívá mimořádně těžké období. Šikana, úmrtí blízkého, žádné přátelé, sebevědomí...Abych řekla pravdu, všechno jsem zažila a...nechci to komentovat. Je to něco strašného, ale nikdy by to nemělo dojít takhle daleko...

Řezání není pomoc a už vůbec ne řešení problému. Je to jen důkaz toho, jak je člověk slabý. Je to jako omamná látka, jako droga...Když se říznete, nějakým způsobem nachvíli převažuje fyzická bolest než psychická, ale zachvíli stejně přestane ,účinkovat' a jsme zpět v kruté realitě, kterou sebelítostí nebo sebepoškozováním nezměníš. Pokud má někdo opravdu problém, měl by jít a vyřešit si ho, svěřit se někomu, ne se pořád skrývat za žiletkou. Vždyť existuje spousta řešení, jak si ,vybít' bolest. Hudba, psaní, sport, kreslení...Ale stejně je nejlepší se svěřit.
Myslím, že problémy se sebevědomím má dneska snad každý třetí, v posledních letech snad i druhý...Ale lidé, co do toho opravdu spadli mají k sobě, ke svému tělu mají vyloženě odpor. Nenávidí sami sebe, jenom pohled na sebe je znechutí a chtějí umřít. Když někdo nenávidí sebe, nemiluje se tak jak by měl, nemá k sobě úctu, ani jedno z toho nemůže ,aplikovat' na lidi kolem sebe. Takový člověk by podle měl co nejdříve vyhledat pomoct, protože by mohl udělat věc, která způsobí spousta lidem ohromnou bolest na celý život...
  • Při nejhorším zavolej 116 111, nebo napiš zde

Hlavně pamatujte, že na to nikdy nejste sami. Zdaleka ne. Na světě existuje tolik lidí, co jsou na tom ještě hůř. A to může být vždycky, ikdyž si myslíte, že to více nejde. Nikdy není dost pozdě na nový život. Na nový začátek, kdy budete konečně šťastní. Takoví lidé se najdou i mezi celebritami. Všichni si myslí, že mají dokonalý život - peníze, krása, úspěch, štíhlá postava, fanoušci...Tak to ale vůbec není. Spousta lidem sláva naopak život zničí a nemůže kvůli ní být šťastný.


Demi Lovato

Kdo by tuto krásnou, sympatickou a usměvavou zpěvačku a herečku, kterou snad každý zná jako věčně vysmátou Sonny z Disney, neznal? Ale pod tím šťastným výrazem a dokonalostí se skrývala velká bolest. Myslím, že nikdo v tu dobu neodhadoval, že Demi, která měla snad vždy dokonale štíhlé tělo, bojuje s nadváhou už odmalička a trpěla anorexií a bulimií, řeže se od jedenácti let a bolest zmírňovala také pomocí alkoholu a drog, což se během její zvyšující popularity díky Disney zněkolikanásobilo... Musela být perfektní a vědomí, že není jí šíleně zraňovalo...Všechnu tu bolest ukrývala do svých písniček a teď je neskutečně šťastná, že je z toho venku a může žít život bez masky a snaží se všechny náctileté a nejen ty, přimět změnit svůj život k lepšímu...

Demi Lovato- Demi je pro mě opravdu velikánský vzor. To, co dokázala..A hlavně to, co si prožila...Myslím, že může pomoct spoustu náctiletým dívkám, které ke stars a zvláště modelkám a herečkám, vzhlíží jako k dokonalým a pak je zraňuje, že samy nejsou, ukázat, že to tak není. Myslím, že každý, ať už se sebepožkozuje nebo ne, by se měl podívat na tento film, který popisuje celou Demiinu cestu k lepšímu životu. Abych řekla pravdu - už jen ta třičtvrtě hodina mi (řekla bych, že dokonce) změnila život...Angelina Jolie
Ví už vůbec někdo, že tahle krásná a velmi úspěšná herečka trpěla během dospívání velikými depresemi, sebepožkozováním a sebevražednými sklony? "Sbírala jsem nože a vždycky jsem měla okolo sebe jisté věci. Rituál, při kterém jsem se řízla a cítila bolest, mi dával pocit života, přinášel jakési uvolnění, z nějakého důvodu to mělo na mě léčivý účinek." Také začala experimentovat s drogami a ve 20 už zkusila "téměř každou dostupnou drogu" včetně heroinu. S těmi podle svých slov skončila poté, co se "pokusila zavraždit člověka". Na její první svatbě dokonce přišla v černých kožených kalhotech a bílé košili na které měla vlastní krví napsáno jméno tehdejšího manžela. Při dalším manželství každý z nich nosil na krku ampulku s krví toho druhého.


Linday Lohan

Tuto herečku zná snad každý...Ale bohužel často ne díky jejím výkonům na plátně...Lindsay trpěla (trpí) závislostí na drogách, alkoholu, sebepožkozování, dokonce i anorexií...další smutný důkaz toho, jak vás může sláva dostat na dno.


Pokud znáte někoho, kdo se sebepoškozuje, nebo jste to dokonce vy, uvědomte si, že na světě existuje spoustu lidí, co je na tom hůř. Někdo skončil v děcáku, někdo trpí domácím násilí, někdo nemá co dát do pusy, někdo utíká před válkou nebo je někdo vážně nemocný a dal by všechno pro to, aby mohl žít dál. Ty máš život ve svých rukou a ať už se ti stalo cokoliv, vždycky jde pomoct...Je jen třeba ze srdce chtít! Vždyť každý člověk je krásný, každý člověk může zazářit, každý člověk má být právo šťastný a žít krásný, dlouhý a kvalitní život. Každý člověk je úžasný, i ten co si to právě čteŽivot je dar a ne každý ho má a může ho prožívat, tak jako my...Ale ty můžeš! Nemáš právo si na něj sáhnout, je na tobě jak budeš žít, ale když máš život před sebou - proč si ho takhle komlikovat? Navíc - "život je pro lásku". A jak můžeš milovat, když nemiluješ sama sebe? Což vede spoustu lidí k sebevraždám, protože "nemají pro koho žít", což nemůžou, když ani nežijí pro sebe... Denně umírají lidé na rakovinu, ubíhají jim sekundy posledních chvil života a ty myslíš na sebevraždu, přitom ty dokážeš svou budoucnost změnit, kdežto tito lidé ne?


So, stop thinking about the past and start to enjoy life and smile fast!


stay strong :)Selena gomez#

Neznámý svět za zrcadlem...

25. may 2014 at 12:10 | Hančí ;)) |  Téma týdne
Neznámý svět za zrcadlem... Řekněte mi, existuje dnes ještě někdo, kdo nesoudí podle vzhledu? Kdo se nedívá do zrcadla, nedává si na sebe make up, aby zamaskoval vnější chyby, přitom by se měl snažit o vylepšení těch vnitřních? Kdo neřeší jinou barvu pleti, finanční situaci, náboženství, nebo orientaci? Komu je jedno, jestli je dotyčný nejkrásnější na světě, nebo už méně krásný?

Inside's what counts...

Zrcadlo je věc, která by nám měla poskytovat pohled na nás, tak jak nás vidí ostatní lidé. Ale je to jenom iluze... To,co je v nás nejkrásnější nikdo nevidí... Proč tedy, když se do něho podíváme, vidíme jen zjev? Jen tělo různého, tvaru, barvy? Kde jsou naše vlastnosti, které nás dělají sami sebou? Kde jsou činy, podle kterých by se mělo soudit?

Ať už jsme krásní, nebo oškliví, tlustí nebo hubení, černí nebo bílí, chudí nebo bohatí, nemění to nic na tom, jací jsme. Nezmění se nic na našich dobrých nebo špatných činech, na tom co jsme dokázali, v čem jsme světu pomohli být lepší.
To, že je někdo špatný člověk nezmění jeho vzhled...To může změnit jenom člověk sám. Tak se přestaňte pořád dívat do zrcadla, soudit podle vzhledu, začněte žít a vybírejte si srdcem, protože i ta nejhezčí holka kluk budou jednou staří a vrásčití...

Nobody sees, nobody knows...We are a SECRET - 1.

22. may 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Povídky na pokračování.
Prolog měl minule docela dobré ohlasy - tak jsem tu s dalším dílem. Plánuji na to udělat upoutávku, ale to je ještě dost daleko...Zde je odkaz na story na wattpadu. Už mám 54 reads, 4 votes a 2 komentáře a to jsem i s prologem vydala jenom dvě části... :O :3


,,...a ani si neumíš představit, jaká byla sranda, když začala Ash zpívat a trsat na stole...Dopadlo to nakonec tak, že si na něj stoupli všichni a začali jsme skopávat jídlo ze stolu! Bylo to jako z nějakýho filmu!" v záplavu smíchu mi Nicole nadšeně vyprávěla zážitky z včerejší party, na které jsem nebyla....Zase. Je přece normální chodit na party, když je mi 16, ne? Tak v tom případě já nejsem normální...Na tu party byh nešla, ani kdybych sebevíc chtěla...
Zvlášť když je to v hlavní roli mé báječné sestřičky Ashley, která musela ve velkém oslavit dotočení první serie Sonny ve velkém světě pro Disney Channel. Ano, moje sestřička je celebrita!
,,Hej! Sell?" mávala mi rukama Nic těsně před obličejem.
,,Hmm...?" snažila jsem se své přemýšlení zakrýt tím, že svůj pohled zapřela na otevřenou učebnici z fyziky, ale jaksi to nezabralo.
,,Ty mě vůbec neposloucháš!" vyjekla naoko zoufale.
,,Ale poslouchám..." řekla jsem polohlasem, ale asi byl znát můj nezájem.
,, Ale nene! Nad čím zase přemýšlíš?" nasadila Nic svůj vyčítavý tón. Díkybohu zrovna začalo zvonit na hodinu. Byla fyzika a měli jsme slečnu Adamsovou. Je velmi mladá a milá, ikdyž umí být přísná...ovšem - jen na někoho.
Opravdu nejsem ten typ, co se vyhýbá výuce, ale pan Somers, Butler, Flores a Twist v čele s Bieberem asi ano. a právě oni, i přes jejich průšvihy to u Adamsový měli dobrý.
,,Á, pánové! Kdepak jste se zdrželi tentokrát?"
,,Víte...on měl tady pan Twist...malou nehodu..." zasalutoval Somers načež se všichni, začali chechat jako cvičené gorily, včetně Twista, který se začervenal a ani Adamsová se neubránila úsměvu. No to ne! Ona jim to snad žere?!?
,,No dobře..Ale příště choďte včas!" poslala je do lavice a Somers si to zamířil ke mně.
Ano, na mé neštěstí s ním sedím. Přesně tak, s tím nevzdělaným pakem, kterému jsem dobrá ledatak na opisování úkolů. Místo, aby se věnoval výkladu a psal si otázky na test si normálně hraje na mobilu! Opravdu nikdy nepochopím lidi, co dávají přednost zábavě před vzděláváním! Jenom jsem nad ním zakroutila hlavou a dál se věnovala výkladu....
Za pár minut zazvonilo a všichni se snažili rychle opustit třídu, jako by mělo hořet. Nad tou myšlenkou jsem se v duchu zasmála, ale asi to nebylo jenom v duchu, protože se na mě otočila celá Bieberova parta, která stála přede mnou, včetně krále samotného, který jenom nadzvihl obočí a jeho pohled mi jasně říkal ,Je tu něco k smíchu, trapko?' Radši jsem na jeho pohled nijak nereagovala.
Je úterý, takže to nechodím na obědy a na Nicol, která má biologii, vždycky čekám před školou...
Jen tak stojím, pouštím si písničky a prozpěvuju si melodii...Ale najednou cítím něčí ruce na pase, jak se mě snaží otočit čelem k sobě. Je to...
.
..
..
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
On!

Bez přátel nežiju♥

14. may 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Život a já
Každý potřebuje k životu přátele.. Ikdyž jsem v přátelství měla v poslední době velmi často problémy, dokonce jsem přišla o takovéto ideální ,BFF' přátelství, které trvalo přes 3 roky, kde mě ona a moje dvě další velké kamarádky zradily, když jsem je nejvíce potřebovala, prostě se na mě vykašlaly a já musela rodinný zármutek (úmrtí) zvládat sama.

Tedy do té doby, než jsem se začala znovu bavit s nima


- legendární chaty :'DD- Mám vás ráda holky♥

Krásná díky jídlu?!

13. may 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Krása a kosmetika
Spousta lidí se v jídle omezuje kvůli hubnutí - dávají si diety, protože jsi myslí, že díky ní budou hubenější ---> krásnější. Co když je tomu ale naopak - existují nějaké potraviny, které tě naopak ,zkrásní'?
Dívky proto, aby měly krásné, husté, dlouhé, kvalitní - prostě ideální vlasy, čistou a téměř dokonalou pleť, nebo krásně pevné nehty používají spoustu drahých šampónů, kondicionérů, masek, krémů, peelingů a všemožných přípravků. Málokdo ale ví, že všechno se dá lehce ovlivnit i jídlem...Co když můžeš ušetřit za drahé přípravky a ještě si smlsnout?

- nevšímejte si toho výrazu, tady jde o ty vlasy a pleť :D -

Vlasy
Veškerá zelenina - Ať už fazole, salát, nebo brokolice obsahuje vitamíny A a C, které jsou pro vlasy důležité! Objem vlasů dostanete právě díky dostatku železa.

Oříšky - Pevnost vlasůsi můžeš také ,vybudovat' díky oříškům, které obsahují omega-3 mastné kyseliny a také zinek (obvzláště v kešů a mandlích), který si poradí o lesk a rozřepené konečky.

Olivový olej - Ať už jako ,,maska", nebo v salátě je blahodárný ať už pro pleť, tak pro vlasy. Pomáhá zvlášť regenerovat vlasy při nadměrném používání žehličky, laku na vlasy, nebo dalších přípravků, které tvé vlasy mohou zatěžovat.

Luštěniny - Chceš podpořit růst vlasů nebo zabránit lámání vlasů? Dej si luštěniny - ať už hrášek, fazole, nebo cizrnu...


Pleť
Dýňová semínka - Máš problémy s akné? To je většinou důkaz toho, že máš málo zinku, který obsahují právě dýňová semínka. Zkuste si dát lžíci se semínky denně a problémy by se měly zlepšit.

Kiwi - Nejedna star nestárne právě díky tomuto exotickému ovoci. Zvyšuje totiž schopnost pleti vytvářet kolagen, kterého když je víc, pleť je pevnější a hezčí. Toto ovoce také může rozhodnout o stavu vaší pleti ve stáří.

Mořské ryby - Ryby, zejména losos, makrela, nebo sardinky, zmenšují póry, nebo vás chrání před ekzémy. Díky nim může být vaše pokožka lépe hydratována.

Mrkev - Tato zelenina je dobrá nejen na oči, ale i na pleť! Obsahuje totiž betakaroten, který má co dočinění s vitamínem A, který regeneruje pleť a zabraňuje stárnutí.


Nehty
Listová zelenina - Věděla jsi, že třeba takový salát obsahuje vápník a kyselinu listovou, která se stará nejen o pevnost nehtů a zabraňovaní vzniku záděr, ale je dobrý třeba i na pevnost kostí a zubů?

Celozrné pečivo - To, že je tento ,druh' pečiva velmi zdravý je známo, ale málokdo ví, že zvyšuje elasticitu tvrdým a lámavým nehtům.

Sója - Nemůžeš se zbavit zažloutlého zbarvení nehtů? Tato potravina ti pomůže!

Mléčné výrobky - Nevím, co bych k tomuto bodu dodala, protože snad každý ví, že mléčné výrobky obsahují vápník, který se stará o tvorbu nehtů, ale (opět) je blahodárný třeba i na zuby a kosti.

Tak co? :) Přestanete nakupovat tolik drahých přípravků a začnete jíst? :DD
Byl vám tento článek k něčemu užitečný? Mám dělat další tohoto typu?
Chtěly byste článek o mých vlasech? :)

Kontakty

12. may 2014 at 7:00 | Hančí ;))

email: hanienes.blog.cz@centrum.cz | facebook: napište mi případně do komentářů svůj a já si vás přidám


Každé sledování oplácím :)

News: 10.5.

10. may 2014 at 17:15 | Hančí ;)) |  New!
Ahoj! :) Ano, je to tak, zase novinky :D Tentokrát jenom stručně - rozhodla jsem se udělat velký návrat na blog. Byla jsem hrozně nepravidelně ne/aktivní a teď jsem se to rozhodla změnit. Dala jsem si předsevzetí mít do konce roku na počítadle 10 000, skoro půlroku pryč a já mám (momentálně) 6369... Proto jsem se rozhodla, že budu aktivnější. Bude nový řád, podobný jako předtím (akorát si nejsem jistá, jestli budou články každý den).Také jste si mohli všimnout, že chystám měnit design (omlouvám se za případný zmatek, nepřehlednost nebo celkový vzhled, protože nemám čas celý den sedět u notebooku a upravovat to :D). Bude to takový ten ,,prozatimní' design, něž najdu něco lepšího.
A jinak - začala jsem být aktivní na instagramu, budu brzy i na wattpadu, takže brzy čekejte rozcestník s kontakty! (a nezapomeňte mě sledovat! :D)
R.I.P. Iveta Bartošová♥

8. may 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Ze světa
Asi bych to nebyla já, kdyby se na mé narozeniny nic nestalo. Ano, už je to tak, tato slavná, talentovaná a také (bohužel) hodně depresivní zpěvačka se rozhodla odejít z tohoto světa zhruba 12 hodin před mým narozením. A zároveň narozením svého manžela, Rychtáře (a narozenin další mých dvou kamarádek, sestřenky a spolužáka...proč jsou všichni narozeni v dubnu?! o.O)

- asi takhle jsem se dozvěděla o její smrti. Nejdřív jsem si myslela, že to je jen hloupý vtip, to ale bohužel nebyl...

A jelikož bych se v budpucnosti chtěla věnovat psychologii lidí, rozhodla jsem napsat článek, co si o tom myslím... Nikdy jsem se o ní extra nezajímala, obdivovala jsem její hlas a nemohla jsem si nevšimnout titulků v bulvárních časopisech, kteým vždy korunovala ,přezdívka, Džambulka a nějaká ,opravdu zajímavá, věc o ní. Upřímně - vždycky jsem jí tak nějak obdivovala, jak dokáže žít s tím, že každá věc, kterou veřejně udělá, bude v novinách. A teď vidím, že nedokázala...

Dokážete si to představit? Jste závislí na lécích a alkoholu, nesete velikánské psychické problémy, máte za sebou tolik nevydařných vztahů, tolik pokusů o sebevražd, jednoho syna (chudák Artur..:/) a manžela, který (vás snad týrá) místo aby vás opravdu chránil (ne na oko!) akorát upozorňuje bulvár, jen aby Iveta byla na titulní stránce...Rychtář jí s tím nedá pokoj ani po smrti. Jenom dvě hodiny po tragédii dělá rozhovory, ukazuje na veřejnosti soukromý dopis určený Arturovi a plánuje jí velkolepý obřad pro veřejnost(včetně médií) přes to, že o to její syn a ani matka nestojí a v tom případě ani nepříjdou...Takhle podle mě rozhodně nevypadá milující manžel (zvlášť když jí snad dokonce týral a ty jeho rvačky...je psychicky nemocný a touží po slávě).

Slova Martucciho situaci vystihly: "Vážení přátelé,věci co se staly za poslední dva dny jsou tak nechutné,že je ani nejde komentovat. Člověk,který poskytuje rozhovory 2 hodiny po tragické smrti své manželky, který ukazuje soukromý dopis patřící jejímu synovi se zfalšovaným datem.. Člověk,který se popere před domem,kde by se měla dodržovat pieta a druhý den,aby vzbudil lítost,si objedná další fingovanou bitku… Člověk,který dobře věděl,že předmanželská smlouva je platná jen v případě rozvodu,nikoliv smrti… Člověk,který 4 dny předtím věděl,že jeho žena plánuje sebevraždu a NEUDĚLAL VŮBEC NIC… Rozhodl jsem se,že se z úcty a respektu k Arturovi a celé rodině nezúčastním pohřbu,který takový člověk organizuje,aby ztrapnil Ivetu ještě po smrti a pevně věřím,že i její rodina s mým rozhodnutím bude souhlasit," napsal Domenico a jeho vyjádření získalo velkou podporu.


Lidé měli (aspoň co jsem slyšela) v poslední době Bartošovou za trosku, která umí jenom chlastat. Ale tak to přitom nebyla - aspoň ne v takové míře. Táty kamarád, Jan Duchoslav (,,Viky Cabadaj") s ní natáčel v talk show a vyprávěl mu o jeho zážitcích (které někdy nebyli až moc dobré..Ukázka ze show zde). Iveta v tu dobu brala prášky proti stresu, na kterých byla závislá. A ty zapíjela sklenkou s červeným vínem - stačil jeden lok a zapití silných prášků vínem a byla opilá - aspoň se tak chovala, jako by vypila velké množství, přitom šlo o skleničku!

Já teď jenom přeju klid Ivetě (zaslouží si ho!) a její rodině. Umíte si představit, jak musí být bolestivé, číst si denně o smrti vašeho blízkého, kdy vychází na povrch tolik ošklivých věcí?! Když zemře ,normální, člověk tak se to v médiích neřeší (aspoň ne tak ,masově,) a blízcí mají možnost se s tím sami a v klidu vyrovnat, ne pořád číst/poslouchat ty diskuze, kdo za to může, když to její život nevrátí!


Život bohužel není pohádka..:/

4:43 - 6:47 - Její chování a mluvení..Příjde mi, jako by byla zhypnotizovaná, zmanipulovaná...

Tenhle film mně opravdu dojal...Zvlášť ty poslední věty (5:15)...z toho mě mrazí, ten pohled, ty oči..Ona to věděla.

A co si o celé té kauze myslíte vy?