Stay Strong♥

31. may 2014 at 18:45 | Hančí ;)) |  Přemýšlím na téma...
V dnešní době se sebepožkozuje čím dál tím víc lidí...Již moje x-tá kamarádka skončila v léčebně. Proč? Nebudu mluvit o tom, že si vypěstovala závislost na drogách (ne, nemyslím 'jenom' cigerety, nebo marihuanu....), ale řezala se a začínalo to zacházet už do opravdu brutálních rozměrů. Ryla si do kůže žiletkou různé tvary a její facebookovou stránku pokryly fotky opravdu brutálního řezání...Přitom na povrch vždycky působila jako ta nejvysmátější, ta která si bezstarostně žije a její všechno jedno.
Tak proč to dělá? Je to opravdu zoufalé volání o pomoc, nebo jenom hra?
Promise...
Flower-Pale | via Tumblr

Myslím, že ani nejde spočítat kolik holek to dělá zbytečně. Nic se jim neděje, jsou šťastní, mají kluka, nemají nějaké super problémy, mají oba rodiče, přátele...Tomuhle se nedá říkat jinak než trend. Dělají to, protože to dneska dělá každý. Protože chtějí jít s proudem, mít to, když to má skoro každý, ale pak z takovéhle..věci dělají průměrnou... Procházím po chodbě ve škole a co nevidím. Dvě šesťačky, které mají totálně zmasakrované ruce si se smíchem ,přeměřují' kdo se líp pořezal a fotí to....Pak se toho ale nezbaví...Kvůli takové zbytečnosti!

Těžká otázka je, jestli to samo o sobě není zbytečné...Je to jenom otázka člověka, co dokáže unést. Někdo je přecitlivělý. Hádka z rodiči ---> zamkne se v koupelně, vezme žiletku a pořádně se na sobě vyřádí. Ale někdo zažívá mimořádně těžké období. Šikana, úmrtí blízkého, žádné přátelé, sebevědomí...Abych řekla pravdu, všechno jsem zažila a...nechci to komentovat. Je to něco strašného, ale nikdy by to nemělo dojít takhle daleko...

Řezání není pomoc a už vůbec ne řešení problému. Je to jen důkaz toho, jak je člověk slabý. Je to jako omamná látka, jako droga...Když se říznete, nějakým způsobem nachvíli převažuje fyzická bolest než psychická, ale zachvíli stejně přestane ,účinkovat' a jsme zpět v kruté realitě, kterou sebelítostí nebo sebepoškozováním nezměníš. Pokud má někdo opravdu problém, měl by jít a vyřešit si ho, svěřit se někomu, ne se pořád skrývat za žiletkou. Vždyť existuje spousta řešení, jak si ,vybít' bolest. Hudba, psaní, sport, kreslení...Ale stejně je nejlepší se svěřit.
Myslím, že problémy se sebevědomím má dneska snad každý třetí, v posledních letech snad i druhý...Ale lidé, co do toho opravdu spadli mají k sobě, ke svému tělu mají vyloženě odpor. Nenávidí sami sebe, jenom pohled na sebe je znechutí a chtějí umřít. Když někdo nenávidí sebe, nemiluje se tak jak by měl, nemá k sobě úctu, ani jedno z toho nemůže ,aplikovat' na lidi kolem sebe. Takový člověk by podle měl co nejdříve vyhledat pomoct, protože by mohl udělat věc, která způsobí spousta lidem ohromnou bolest na celý život...
  • Při nejhorším zavolej 116 111, nebo napiš zde

Hlavně pamatujte, že na to nikdy nejste sami. Zdaleka ne. Na světě existuje tolik lidí, co jsou na tom ještě hůř. A to může být vždycky, ikdyž si myslíte, že to více nejde. Nikdy není dost pozdě na nový život. Na nový začátek, kdy budete konečně šťastní. Takoví lidé se najdou i mezi celebritami. Všichni si myslí, že mají dokonalý život - peníze, krása, úspěch, štíhlá postava, fanoušci...Tak to ale vůbec není. Spousta lidem sláva naopak život zničí a nemůže kvůli ní být šťastný.


Demi Lovato

Kdo by tuto krásnou, sympatickou a usměvavou zpěvačku a herečku, kterou snad každý zná jako věčně vysmátou Sonny z Disney, neznal? Ale pod tím šťastným výrazem a dokonalostí se skrývala velká bolest. Myslím, že nikdo v tu dobu neodhadoval, že Demi, která měla snad vždy dokonale štíhlé tělo, bojuje s nadváhou už odmalička a trpěla anorexií a bulimií, řeže se od jedenácti let a bolest zmírňovala také pomocí alkoholu a drog, což se během její zvyšující popularity díky Disney zněkolikanásobilo... Musela být perfektní a vědomí, že není jí šíleně zraňovalo...Všechnu tu bolest ukrývala do svých písniček a teď je neskutečně šťastná, že je z toho venku a může žít život bez masky a snaží se všechny náctileté a nejen ty, přimět změnit svůj život k lepšímu...

Demi Lovato- Demi je pro mě opravdu velikánský vzor. To, co dokázala..A hlavně to, co si prožila...Myslím, že může pomoct spoustu náctiletým dívkám, které ke stars a zvláště modelkám a herečkám, vzhlíží jako k dokonalým a pak je zraňuje, že samy nejsou, ukázat, že to tak není. Myslím, že každý, ať už se sebepožkozuje nebo ne, by se měl podívat na tento film, který popisuje celou Demiinu cestu k lepšímu životu. Abych řekla pravdu - už jen ta třičtvrtě hodina mi (řekla bych, že dokonce) změnila život...Angelina Jolie
Ví už vůbec někdo, že tahle krásná a velmi úspěšná herečka trpěla během dospívání velikými depresemi, sebepožkozováním a sebevražednými sklony? "Sbírala jsem nože a vždycky jsem měla okolo sebe jisté věci. Rituál, při kterém jsem se řízla a cítila bolest, mi dával pocit života, přinášel jakési uvolnění, z nějakého důvodu to mělo na mě léčivý účinek." Také začala experimentovat s drogami a ve 20 už zkusila "téměř každou dostupnou drogu" včetně heroinu. S těmi podle svých slov skončila poté, co se "pokusila zavraždit člověka". Na její první svatbě dokonce přišla v černých kožených kalhotech a bílé košili na které měla vlastní krví napsáno jméno tehdejšího manžela. Při dalším manželství každý z nich nosil na krku ampulku s krví toho druhého.


Linday Lohan

Tuto herečku zná snad každý...Ale bohužel často ne díky jejím výkonům na plátně...Lindsay trpěla (trpí) závislostí na drogách, alkoholu, sebepožkozování, dokonce i anorexií...další smutný důkaz toho, jak vás může sláva dostat na dno.


Pokud znáte někoho, kdo se sebepoškozuje, nebo jste to dokonce vy, uvědomte si, že na světě existuje spoustu lidí, co je na tom hůř. Někdo skončil v děcáku, někdo trpí domácím násilí, někdo nemá co dát do pusy, někdo utíká před válkou nebo je někdo vážně nemocný a dal by všechno pro to, aby mohl žít dál. Ty máš život ve svých rukou a ať už se ti stalo cokoliv, vždycky jde pomoct...Je jen třeba ze srdce chtít! Vždyť každý člověk je krásný, každý člověk může zazářit, každý člověk má být právo šťastný a žít krásný, dlouhý a kvalitní život. Každý člověk je úžasný, i ten co si to právě čteŽivot je dar a ne každý ho má a může ho prožívat, tak jako my...Ale ty můžeš! Nemáš právo si na něj sáhnout, je na tobě jak budeš žít, ale když máš život před sebou - proč si ho takhle komlikovat? Navíc - "život je pro lásku". A jak můžeš milovat, když nemiluješ sama sebe? Což vede spoustu lidí k sebevraždám, protože "nemají pro koho žít", což nemůžou, když ani nežijí pro sebe... Denně umírají lidé na rakovinu, ubíhají jim sekundy posledních chvil života a ty myslíš na sebevraždu, přitom ty dokážeš svou budoucnost změnit, kdežto tito lidé ne?


So, stop thinking about the past and start to enjoy life and smile fast!


stay strong :)Selena gomez#
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 ᕊuᕍᕍy ᕊuᕍᕍy | Web | 3. june 2014 at 16:11 | React

Tak tohle téma je myslím k dnešní době docela dobré.. Taky nechápu proč to dnešní mládež dělá.. ano.. i já sem to dělala a teď už vím že bych to neudělala.. to chození k psychouším a řvaním na ně ať mě nechaj že s nima mluvit nebudu.. ano. mám slabou osobnost a prostě.. Mělo by to přestat, není to užitečný, k ničemu dobrý to taky není. Těmto lidem držím palečky ať se daj do klidu.. Když budou pokračovat tak nebudou mít nikdy normální život.

2 VivZombie VivZombie | 4. june 2014 at 19:59 | React

Jako...pokud to někdo dělá a dává si to na facebook, tak se pouze snaží upoutat pozornost a to hodně ubohým způsobem...

3 mickeysweet mickeysweet | Email | Web | 5. june 2014 at 17:39 | React

měla jsem docela problém tenhle článek přečíst (nic proti tobě) ale to kvůli tomu, že se mi o tom dost těžko mluví. Upřímě když se na ty obrázky dívám je mi špatně a já sama bych to nikdy neudělala, ale je mi líto těch, co to někdy zažili, nebo to pořád dělají. A vážně obdivuju že máš tolik zkušeností. V mým okolí pokud vím není nikdo, kdo by to dělal a jsem ráda.

4 Adeel Adeel | Email | Web | 8. june 2014 at 18:17 | React

Tohle téma je hodně probírané a aktuální ,také jsem chtěla napsat podobný článek.Mám podobný názor ,je to šílené.A na ten dokument o Demi se podívám :)

5 Elík Elík | Web | 8. june 2014 at 18:40 | React

Ahoj.. je to dost děsiví, mám s tím vlastní zkušenosti jiných lidí...Ale rači se nebudu k tomu to vyjadřovat, radši chci na to zapomenout, mám k tomu vlastní důvody.Jinak to máš pěkně udělaný.

6 Adíí Adíí | Web | 12. june 2014 at 16:37 | React

Přesně :/

7 raspberry raspberry | Web | 15. june 2014 at 10:05 | React

Moje kamarádka s řezáním začala už před několika měsíci, teď má už půl roku kluka, ale ani kvůli němu s tím nepřestala a občas se řízne. Smutné je, že nepřestala ani kvůli mně. Vím, že to nedělá pro nějaký "trend" atp., ale já s tím nic udělat nemůžu. Podle mě si to každý musí uvědomit sám a přestat.

8 A. A. | 28. june 2014 at 15:23 | React

Díky..

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement