June 2014

Originalita neroste na stromech!

29. june 2014 at 6:00 | Hančí ;)) |  Diskuze
Řekla bych, že tohle téma týdne mi přeneslo samo nebe...Není to poprvé, co zaznamenávám méně a méně originality ve světě a vsadila bych se, že nejsem jediná. Lidé se víc a víc řídí trendy a věcmi, co jsou v módě. Třeba jako řezání...Někdo to dělá, protože je na dně a tohle je pro něj odreagování (i to je na psychiatrii), ale někdo to zkusí jen tak...Proč? Protože to na ruce má její nejlepší kamarádka. To stejné i drogami, alkoholem, nebo kouřením. Dělá to někdo? Já musím taky! Ale dneska se nechci zaměřit na dnešní trendy, ale originalitu samotnou.
Be Original 👟

Kdy jste si naposledy přečetli knihu, nebo článek, která byla OPRAVDU originální? Myslíte si, že tento samotný článek je originální? Záleží, jak to kdo bere, ale už vzhledem k tomu, že tento článek je přiřazen k ,téma týdne, je jasné, že úplně originální není. Stačí se podívat na hlavní stránku a najdete hned několik desítek/stovek/tisíců článků s tímto tématem. Ovšem jediné, co nás bude spojovat, bude téma. Já jsem tento článek odnikud neokopírovala, takže pokud to někdo neokopíruje ode mě, bude tento článek z části originální, ale z části tuctový, ale ne okopírovaný. Já ,neoriginalitu, dělím na dva stupně: stejné zaměření, nebo rovnou přímo kopírování (například o Vánocích - každý píše o tom, co dostal - to je stejné zaměření, ale když někdo přímo okopíruje např. tradice z wikipedie, tak to je kopírování).

V dnešní době, vzhledem k tomu, že před námi byli miliarda dalších lidí, je nesmírně těžké být úplně originální. Spousta věcí, které mi považujeme za originální tu mohla být již dávno před námi. V podstatě, každý člověk je originál, ale to neznamená, že je originální. Vím, zní to divně, ale podle mě to tak je. Každý se narodí nějak, s určitými vlastnostmi a každý člověk má své zkušenosti, názory a životní příběh. Prostě každý je nějaký, takový, který už nikdy nebude mít přesnou kopii (ikdyž na světě je třeba spousta lidí např. tvrdohlavých, je úplně individuální jak moc, kdy a při čem se to projevuje...). To je originalita osoby. Ale v běžném životě už originalita prakticky neexistuje.

A pak je tady kopírování. To je hodně opomíjené podstatné jméno, které se vyskytuje zejména v blogovém světě. Proč? Existuje totiž skupina lidí, co zoufale touží po slávě, oblíbenosti a rádoby originalitě. Neumí si přiznat, že nemají nápady, vzdají to když ani nezačali a nápady a práci ostatních obyčejně okopírují. Háček je ale v tom, že zmáčknout ctrl+ c a poté ctrl+v umí každý idiot. Bez práce nejsou koláče a takoví lidé, ikdyž je třeba nikdo nečte, se dopouštějí trestného činu. Podvádějí nejen ostatní, ale hlavně sebe. Na co pak mají být hrdí? Na to, že něco okopírovali? Vždyť když sám člověk na něčem tvrdě pracuje, baví ho to a snaží se, nejen že je pak většinou odvedená práce dobrá a má odezvu, ale nejlepší je ten pocit, ta hrdost sám na sebe, že něco zvládl, má nové zkušenosti a dobře se zabavil...To takoví lidé nikdy nepoznají!

Originality is deadSe original
(brzy připravuji: Tipy jak být (aspoň z části) originální v rubrice Tipy)

A co vy? Jaký máte celkový názor na pojem ,originalita,? Myslíte, že je každý člověk originál/ní? Rozlišujete stejné zaměření a přímo kopírování? Máte nějaké zkušenosti...?


HOLIDAYS!!!

27. june 2014 at 19:00 | Hančí ;)) |  Život a já
Je to tu...období, na které jsme dlouho čekali... PRÁZDNINY!!!!!!

HOOOLIDAYS

Upřímně? Nechce se mi tomu věřit. Příjde mi, že je dnes obyčejný pátek, kdy víkend rychle (nebo pomalu?!) uteče a v pondělí zase hurá do školy. Ano...hurá.

Ani nevím, jestli jsem ráda, nebo ne...Je to zvláštní, já vím. Dneska jsem brečela a nebyla jsem jediná. Dokonce i lidé, co školu nesnáší! Příští rok osmička. Pak devítka...Za dva roky bude tento den posledním. Posledním na základní škole. Někdo by byl nadšený, že má část života za sebou. Ale já zrovna takový typ člověka nejsem...Je pro mě těžké odjíždět i z místa na dovolené, kde jsem strávila týden. A budou mi chybět. Neskutečně. Ikdyž jsou to debilové, imbecilové, kreténi, idioti, blbcové a úchylové.
A samozřejmě - nesmím zapomenout na moje kámošky, se kterýma jsem se loučila půlhodiny (nejmíň!). Nejdelší objímání nastalo s mojí (jednou z nejlepších) nejlepší kamarádkou. Za tu pouhou hodinu, co jsem měla po vysvědčení, jsme fakt zhubly nejmíň tři kila. (smíchy, samozřejmě!) Nejdřív jsem se nacpala párky, abysme co nejdříve odešly z jídelny, ale vdechla jsem ho, takže jsem začala strašně kašlat, ale do toho spolužák uklouznul, takže i neskutečně chechtat (muhehe, jsem zlá), takže jsem se trošku začala dusit :DDDD Toho neskutečnýho kašle jsem se zbavila až po půl hodině -.- :DDD A pak nastal poslech nahrávek. Všechno si totiž nahrávám (novinářka se vším všudy ^^), ať už lyžák, nebo (ne)obyčejné výtlemy, nikdy nevíš, co se v tu chvíli vtipného stane. Nejlepší je, pak když si s někým sednete, posloucháte a umíráte smíchy :DDDD

Stejně je zvláštní, jak je atmosféra ve třídě nejlepší na konci školního roku...Čím by to asi mohlo být? o.O :O :D Zvlášť tenhle školní rok...Je tak sladký vidět dva kluky (třídního ,frajera' a ,outsidera'), jak vedle sebe sedí, jeden se dívá na svém notebooku na film a nabídne tomu druhému sluchátko. Nebo jak si vedle sebe dali všichni kluci a holky židle vedle sebe a smáli se filmu. Aww :3 Jindy by to nebylo...A stejně to i s učiteli. Proč jsou milí až když se s námi loučí? Proč až na konci?! o.O :O
HOLIDAYS

Absolutně netuším, jestli jsem za prázdniny ráda, nebo ne. Děsí mě představa, že zítra, až se probudím, budu mít celý volný den. Dokonce týden. Měsíc. Dva. Božee. Co jenom budu dělat celé ty dny bez přátel, učení, stresu a legrace??! Celé ty dva měsíce, co jsem mohla být s nimi budu muset nahradit maximálně pouhým týdnem. Už za dnešek jsem se svojí (nejlepší) kamarádkou telefonovala půl hodiny. Všichni mi strašně chybí...Kupodivu i lidé, co nemám ráda (a těch je málo, protože i lidi, co nemám ráda miluju..o.O nedává to smysl, já vím).
Je dvanáct hodin poledne po vysvědčení a já už se nudím. Neviděla jsem se s nimi hodinu a už mi chybí...já asi umřu :((

A to ,nejlepší' na konec...Ten slavný okamžik pravdy...Nakonec jsem to nějak zvládla na 4 dvojky (matika, fyzika, výchova ke zdraví a zeměpis). Posr.ala jsem to, já to vím, ale stejně to dopadlo dobře. Z češtiny jsem dostala jedničku. JEDNIČKU! Měla jsem co dělat, abych třídního neobjala, když mi předával vysvědčení. A to jsem byla smířená se dvojkou...Nikdy nevěřte učitelům! :DD

A jak jste dopadly vy? :)


..fighting with myself...

17. june 2014 at 7:00 | Hančí ;))
Zmatek, prázdnota a hlad. HLAD. Nevím, co mám dělat...nevím co chci. Budoucnost je tak nejasná...Není jasné, jestli konečně ukojím ten strašný pocit a zklamu sama sebe, nebo ho budu nadále ignorovat a budu na sebe hrdá...
Jedna část se chce jen najíst a druhá výrazně protestuje a říká mi ,,Nejez, budeš tlustější než jsi..", nutí mě se každou chvíli vážit a zbavovat se každého gramu, co za tu dobu přibyl.
Mé nerozvážné kroky vedou kolem kuchyně. Ale to co bych udělala nejradši stejně neudělám. Stojím sama proti sobě. Vůbec se nepoznávám. Bojuji sama se sebou. Moje alter ega proti sobě vedou velkou válku, která je už od začátku naprosto nejasná.
Vyhraje část mě, která se chce bavit otřesné a bolestné fyzické prázdnoty jménem HLAD, nebo železná vůle dokončit to, co jsem začala?

Anorexia | via TumblrDear me.. Don't eat.. You doesn't deserve it..

Food