August 2014

Školní série: úvod

31. august 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Tipy
Bohužel (bohudík) jsou prázdniny prakticky za námi...A budu hádat, že nejsem jediná, která má momentálně noční můry z nastávajícího školního roku. Budeme mít nové spolužáky...? A co noví učitelé...? A nové předměty? A co třeba taková stará-známá matika, fyzika a (mě čekající :() chemie? Upřímně, ty známky mě dost děsí. Nemluvě o tom, že teď na tom bude dost hodně záležet - rozhodne to o tom, na jakou střední školu se dostanu. A na gymnázium se špatným vysvědčením asi ne. Ale stop obavám. Mám plán! :D

A asi proto jsem si rozhodla svůj "plán" sepsat. Je rozdělen do pár částí a řekla bych, že vás celkem mohl zajímat jeho obsah. Budou zde různé díly, sepisovat to všechno mi dalo nehorázně moc času, takže to bude rozdělené na různé části. Těžko říct, v jakém intervalu ty části budou, protože nevím ani kolik těch dílů bude. Ale budu přidávat přibližně celý školní rok.

Doufám, že se vám celá tato série bude líbit, protože už jenom to plánování a přednastavování mi dává dost zabrat :D A to je jenom začátek!

You + me

Takže don't worry, spolu to nějak zvládnem! :D
Snad...


I don't want this...

28. august 2014 at 0:00 | Hančí ;))
Jdu temnou a úzkou cestou... Jsem strašně unavená a tak slabá. Nohy se mi klepou jako nikdy jindy. Jako by už neustály další krok. Chce se mi tak strašně spát...Jdu ve tmě, klopýtám a držím se stěny. Mé ruce jsou stejně bledé jako ona. Nejradši bych spadla a už nevstala...
Najednou pocítím tu, mě tak známou, fyzickou prázdnotu, která si vyžaduje pozornost...Ale psychická ji přehlušuje. Snažím se jí ignorovat, najednou je to silnější než já. Tolik bych chtěla své chutě ukojit, ale nemůžu...Tedy vlastně můžu. Ale nechci. Nebo ne? Je to jako by mé tělo obývaly dvě neznámé existence. Nejsem to já...
Místo toho sahám pro Ivodu a vypiju nesčetné množství. Najednou zahodím masku šťastného výrazu a s pláčem se skácím k zemi.

Tohle jsem nechtěla...

Toužíte po dlouhých a krásných vlasech? Myslím, že vám můžu pomoci...

23. august 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Tipy
Asi každý touží po dokonalých vlasech. Husté, (většinou) dlouhé, zdravé a plné života. Málokdo k tomu má ale dispozice. I když nemáš do vínky dány krásné dlouhé a husté lokny, můžeš si lehce pomoci. Ale dnes o tom, jak podpořit právě růst vlasů!
Za měsíc vám povyrostou vlasy cca o 1 cm...Ale jde to urychlit. Jak??

Já osobně jsem se svými vlasy spokojená. Ani nespočítám, kolik lidí mi řeklo, že chce moje vlasy, přitom mě nepříjdou tak zvláštní o.O :D I když musím říct, že zdravé a husté jsou, ovšem díky mým genetickým dispozicích (fotka dole), kdyby vypadaly podle toho, jak se o ně starám...hmm, nedopadlo by to dobře :D Ale jak jsou husté a zdravé, tak růst trvá strašně pomalu...
Já jsem si vždycky přála mít dlouhé vlasy, nejlépe až po zadek. Přitom nejdelší vlasy, co jsem asi tak měla, jsou zaznamenány na fotce (teď je mám asi tak o tři centimetry delší, ale zrovna včera jsem si je zastřihávala...). Vím, že to ještě "dlouhá cesta" (:DD) od mé vysněné délky vlasů a proto jsem se rozhodla přírodě pomoci... Existuje tolik věcí, které právě ovlivňují váš růst vlasů...

Takže si jděte udělat zelený čaj (který jen tak mimochodem kromě hubnutí podporuje i právě růst vlasů!) a můžeme jít na to!
|||||||||

Strava

Klíčem ke všemu je vyvážená strava. Je jasné, že když budete jíst jídlo z fastfoodu, McDonaldu, KFC apod. nemůžete docílit štíhlé postavy, kvalitních vlasů a zdraví celkově. V této části vám chci doporučit určité potraviny, které obsahují určité vitaminy, které se 'starají' o vlasy. Doporučuji se zaměřit především na zvýrazněné nadpisy.
Pro růst vlasů je důležitý....

...2+ litry - voda je celkově hrozně důležitá k životu a jestli chcete mít krásnou pleť, vlasy a vůbec, pít hodně a čistou vodu je jedna z hlavních věcí.

.....Vitamin A - udržuje vlasovou pokožku a vlasy hydratovanou. Tento vitamin obsahuje např.: mléčné výrobky, máslo, maso, ryby, játra, nebo vaječný žloutek. A beta-kraroten se nacházejí třeba v mrkvi, broskvích, nebo rajčatech a paprikách.

....Vitaminy skupiny B - stimulují růst a dýchání buněk. Vitaminy této skupiny jsou například v listové zelenině, luštěninách, mléčných výrobcích, červeném masu, celozrných výrobcích, drůbeži, obilninách...

...Vitamin B12 - stimuluje tvorbu červených krvinek >> pomáhá získat více kyslíku do vlasů, je dobrý také proti předčasnému šedivění. Tento vitamin obsahuje třeba mléčné výrobky, vejce, nebo maso.

....Vitamin B3 - řídí cirkulaci, což vede k regeneraci nových rostoucích vlasů. Tento vitamin má například maso, listová zelenina, luštěniny, kukuřice, sluneční semínka a brokolice.

...Vitamin E - udržuje vlhkost ve vlasové pokožce a stimuluje krevní oběh. Obsahují ho například: obiloviny, ořechy a rostlinné oleje.

...Vitamin C - posiluje vlasy, zabraňuje třepení a napomáhá růstu nových vlasů. Je obsažen v čerstvém ovoci a zelenině, rakytníku, citrusových plodech, kiwi, černém rybízu, křenu, brokolici, zelené paprice, nebo i trochu v bramborách.

...Vitamin H, Biotin - zvyšuje produkci červených krvinek, nebo pomáhá dodát glukózu, která je pro vlasy důležité. Má i jiné, pro vlasy důležité, funkce >> říká se mu Vitamin pro vlasy. Obsahují ho třeba houby, květák, luštěniny, sója, játra, nebo kvasnice...

...Zinek -pomáhá suchým vlasům a mastné kůži. Najdeme ho například v játrech, vejcích, sýrech, dýních, dýňových semínkách, hovězím a vepřovém mase...


...Upřímně, těch vitaminu je opravdu hodně...A proto je lepší jednoduše nasadit hodně pestrou stravu.

Péče

Rozhodně není od věci o své vlasy dobře pečovat, zvlášť pokud chceme mít zdravé vlasy. Měly byste vědět, jak na tom vaše vlasy jsou. Můžou být mastné, suché, normální, nebo smíšené. A podle toho podřídit veškerou péči - šampony, masky...Také je důležité mít dobrou kadeřnici, nebo si aspoň jednou za tři měsíce zastřihávat konečky.
Vlasy by se také neměly mít každý den. Většina dělá tu chybu, že si češe mokré vlasy - což není dobře...Měly by se česat před umytím a pomalu od zdola nahoru a nechat je - pokud možno - samovolně uschnout. Vlasy by se měly mýt studenou vodou, šampon by se měl dávat spíše na kořínky a kondicionér na konečky. Tajný fígl je si místo ručníku susišt vlasy starým bavlněným trikem, které už nepotřebujete - je k vlasům šetrnější.
Žehlení, kulmování, nebo jiné tepelné úpravy vlasů? Jestli chceš mít opravdu zdravé a rychle rostoucí vlasy, musíš to všechno omezit na minimum, nebo s tím přestat úplně. Všechno tohle vlasy vysušuje a kdo by chtěl vlasy bez lesku? Když už si opravdu každý den potřebujete žehlit vlasy, určitě není na škodu koupit si nějaký ochranný sprej, je jejich opravdu plná nabídka. A barvení vlasů (většinou) kvalitě vlasů nepomůže.


DIY masky

Proč utrácet za nějaké drahé masky z drogérií, když si můžete něco vyrobit sami doma zdarma? Navíc jsou některé masky účinější něž právě ty z obchodů.

Hořčicová maska, po které vám vyrostou vlasy až 10 cm
Budeme potřebovat: 2 lžíce sušené hořčice (dá se namlet hořčičné semínko nebo přímo koupit ve specializovaných obchodech), 2 lžíce horké vody, 2 lžíce oleje (nejlepší je ricinový, který podporuje růst), 2 lžičky cukru, žloutek.

Postup:
1. Smícháme hořčici s cukrem.
2. Zalijeme horkou vodou a promícháme.
3. Přidáme žloutek, olej a znovu promícháme.

Aplikace: Maska se dává na vlhké vlasy. Je důležité ochránit konečky i délky, hořčice vysušuje. Proto do délek naneseme olej, kondicionér, regenerační masku atd. Směs vmasírujeme ke kořínkům tak, aby pokryla pokožku ale co nejméně vlasů. Zabalíme do igelitu a překryjeme čepicí nebo ručníkem. Maska by měla hřát, pro někoho to může být nepříjemné, ale snažte se to vydržet minimálně 15 minut. Pokud maska nehřeje, příště přidejte více cukru. Ideálně po 25 minutách vymyjte šetrným šamponem. Opakujte 1x-2x týdně.

Při této masce je ale třeba zvýšená péče, protože se mlže stát, že budou méně kvalitní. (doporučuji mezitím používat masku inspirovanou Lushem - níže)
Zázvorový zábal
Nastrouhaný zázvor zalejeme vařící vodou, po vychlazení vmasírujte do vlasů a nechte chvíli působit.


Maska z vajec
50 g olivového oleje smíchejte vejce a aplikujte na vlasy. Zabalte do ručníku a nechte hodinu působit, opakujte min. 1x týdně.


Nejlepší maska na vlasy inspirována Lushem

Potřebovat budete:
Avokádo (stačí 1/2)
Banán (stačí 1/2)
Kokosové mléko (můžete nahradit olivovým či kokosovým olejem, mně se ale mastnota z vlasů špatně smývá)
Zelený čaj
Skořici
Pár kapek šťávy z grapefruitu

Aplikace:
Banán, avokádo, kokosové mléko (popř. olej) - zhruba v poměru 1:1:1 - a skořici dohromady rozmixujte do hladka. To "do hladka" je tu velmi důležité, protože až budete masku smývat, nebudete chtít, aby vám ucpala odpad. Do směsi přilijte šťávu z grapefruitu a zelený čaj (do uvedeného množství dávám zhruba tři lžičky od každého). Určitě ale máme různé představy o ideální hustotě masky na vlasy, takže si ji přizpůsobte k obrazu svému. Po nějakých deseti minutách na hlavě vás čekají odlehčené, přesto však vyživené vlasy, které vydrží svěží delší dobu než obvykle. Většinou mi dost masky zbyde, skladuji ji potom v prázdném Lush kelímku v lednici a týden minimálně vydrží, spíše víc.

Přípravky, doplňky stravy

Určitě není od věci si koupit/objednat nějaký výrobek, který je přímo na vlasy zaměřený. Já si plánuji koupit Biotin, takže vám jeho účinnost zatím potvrdit nemůžu...

Biotin
Pro krásné vlasy a zdravou pokožku!
Účinky Biotinu: má blahodárný vliv na pokožku je nezbytný pro udržení zdravých vlasů je vhodný v případě intenzivní únavy a během rekonvalescence. Biotin pomáhá udržovat zdravou pokožku a vlasy. Je nezbytný pro udržení energie a celkové vitality.

Biosil
Biosil plus je potravinový doplněk, který obsahuje vitaminy a minerální látky pro krásnou pleť, vlasy a nehty. Účinnými složkami tablet Biosil plus jsou biotin, kyselina pantothenová, zinek a oxid křemičitý, rozpustný v žaludečním a střevním prostředí.
L'Oreal Paris Advanced Haircare Total Repair 5 Damage Erasing Balm
Je oplachovací balzám, že opraví do jednoho roku od poškození v 1 použití *. Výkonný a luxusní, balzám okamžitě opraví 5 známkek poškození - roztřepené konečky, slabost, drsnost, otupělost, a dehydrataci. * Obrátí poškození hladkost vlasu s každodenní použití, při použití systému šamponu a balzámu.Macadamia Natural Oil - Deep Repair Mask
Je ideálním řešením pro velmi suché a poškozené vlasy, které ztrácí svůj lesk a vitalitu. Maska regeneruje a hydratuje vlasy do hloubky, zvyšuje jejich elasticitu a dlouhodobě zajišťuje jejich zdravý vzhled. Jedinečná kombinace vzácného makadamiového a arganového oleje společně s výtažky z mořských řas, promění vaše poškozené vlasy v zářivou hřívu plnou lesku. Díky exkluzivní masce Macadamia Natural Oil Care budou vaše vlasy již po prvním použití dokonale vyživené, zregenerované a plné života.

Tak hodně štěstí! :)

Nobody sees, nobody knows...We are a SECRET - 4.

21. august 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Povídky na pokračování.
Je tu další část, jak jsem slibovala, sice ne po týdnu, ale je tady :D abyste to pochopily, doporučuji přečíst předchozí části, abyste zhruba věděly o co jde. Příjemné čtení a určitě budu ráda za každý názor :)

Prolog <<


- * sees, vím o té chybě-
Byl to......Somers! O.o
Zvláštní, přála jsem, si aby to bylo tolik lidí...Damon Salvatore, Justin Timberlake, Dereck.... A on to je zrovna Somers. Co asi chce...?
Pořád se na mě všichni upřeně dívali. Včetně Derecka, který byl zvláštně opřený o skříňku a měřil si Somerse vražedným pohledem. Počkat, on vážně žárlí...?! Bylo mi jasné od koho ten postoj má. Od Biebera. Otočila jsem se napravo, směrem k místu, kde stojí Somers, za ním totiž stojí právě Bieber a spol. opravdu, má jako přes kopírák stejný postoj...! Ale co se stalo, že nestojí s nimi? Je přeci jedním z Bieberových "starých dobrých kámošů" i když nepatří do 'tlupy'... Zvláštní, kolik myšlenek vám prolétne hlavou během sekundy.
Mezitím Somers pomalými (a nebo rychlými? O.o nevím, jako by se čas zastavil...) kroky zamířil ke mně a nasadil ten svůj "i don't care" obličej.
,,Čau Gomezová, dáš mi opsat chemii?" zeptal se jako by o nic nešlo...
,,A to jako proč? Já myslela, že Pauluse uplácím tělem, abych měla za A..." pokrčila jsem nevinně rameny. Počkat, co jsem to právě udělala!? Nevím, kde se to ve mně bere, ale najednou jsem měla chuť mu vzdorovat, jindy bych si to nechala líbit...nedivím se, že se tvářil překvapeně.
,,No jo...Tak sorry. Měla to být sranda, ok?" začal mluvit dost nejistě.
,,Tak fajn..." polevila jsem a vytáhla ze skříňky sešit z chemie. Budu toho litovat, ale co.
,,Dík." vzal si sešit, usmál se a šel k tý svý bandě, otevřel ho a hned všichni vytáhli sešit chemie z tašky. Musela jsem se nad tím zasmát. Pak se můj pohled zaměřil na, v tu chvíli, dost žárlícímu ex, Dereckovi, který si to v tu chvíli štrádoval k nim. No copak? Že by si chtěl taky opsat úkol....?
,,Sel, tos neměla dělat...I tak si dost dovolujou. A navíc bych se nedivila, kdyby si ho Somers nebo Butler strčili do kalhot..." začala se smát jak pominutá a já se nakazila. U nich je to dost možné...
Jednou (no jo, bylo to víckrát!) jsem mu půjčila svojí tužku, protože jako vždy neměl. Ale neuvěříte, co s ní udělal! Namotal si na ní tahák a strčil do kalhot! R.I.P. tužka...Po hodině jí vyndal a prý takový "Aha, ona byla tvoje...Tady máš, vem si jí jako suvenýr." S 'díky' jsem odmítla tak cennou nabídku a tím přišla už asi o pátou tužku. Život je krutý... Ale docela by mě zajímalo, co s těma tužkama dělá, když je nenosí do školy...Fuuj, nechci to vědět!
Začalo zvonit na hodinu, ale nikdo moc nespěchal, protože naše učitelka je 'kapku' nedochvilná. První hodinu jsme měli hodinu zpěvu, který mám jinak ráda, ale dnes je s námi spojená třída, které 'korunuje' parta těch 'borců' - takže sedím se Somersem... A jako prémii si do dnešní hodiny učitelky pozvala Ashley Gomez...Ano, tu Ashley Gomez! Mojí sestru...
,,Jdeme, ne? Ať máme aspoň lavice vedle sebe." začala mě Nic tahat do třídy.
,,Mně se tam nechce...sedim se Somersem a bude tam Ashley..." svěřila jsem se, proč se mi vyjímečně nechce na hodinu.
,,Ashley? Áá, doufám, že zazpívá aspoň jeden song z toho připravovaného alba!" začala Nic hysterčit.
,,To snad ne.Už i ty..?" vyčetla jsem jí, ale právě jsme vešly do třídy, tak neodpověděla. Je mi jasné, co by řekla, ale já stejně vím, jak to doopravdy je.
Ve třídě bylo tak krásné ticho, ale to by nebyli oni, aby to nezkazili. Přiřítili se do třídy se smíchem a když zjistili, že tady učitelka není, spustili ještě víc nahlas.
Somers si automaticky šel sednout vedle mě a roztáhnul se po celé lavici. Když to vezmu od začátku řady, tak sedí Flores, Twist, Bieber, Butler a Somers, nepočítaje chudáčky, co sedí vedle nich (i když oni to tak neberou...) Panebože, jaká čest sedět v řadě debilů! Všichni samozřejmě čuměli na mojí sestřičku, která se už ráčila za tu dobu přijít a flirtovat s Dereckem.
,,Když ležíš s nějakou holkou v posteli, taky se tak roztahuješ?" odsunula jsem ho z mé půlky lavice a Butler s Bieberem to asi slyšeli, protože sebou začali cukat, jako by měli srdeční záchvat.
,,To bys chtěla vědět, co..?" uchechtl se Somers, mrkl na mě a znovu se roztáhl přes celou lavici. Tentokrát jsem se ale nechtěla vzát! Ne tak lehce...
,,Radši ani ne, hele..." zašeptala jsem mu do ucha, odstrčila ho a na svou půlku lavice jsem si roztáhla ruce.
,,Ale jo..." vypískl pobaveně a zase se roztáhl po lavici. To už se na nás zase všichni otočili a na Dereckovi bylo vidět, jak se snaží nápadně potlačit vztek. Tužka, co měl doteď v ruce se mu (jakým zázrakem :O) rozdvojila... Mohl by půjčit Somersovi, ten jí zas určitě nemá.
,,Ne-e!" odstrčila jsem ho a znovu jsem si položila ruce na své "území". Začali jsme se tam prát jako malý a smát se na celou místnost. Nakonec usoudil, že to udělá jednoduše a na moje položené ruce si prostě položil hlavu. To ale neměl dělat...
Najednou se kdosi vymrštil ze židle, bylo mu jedno, že srazí k zemi několik lavic a vrhnul se na Chaze.
Ten někdo byl Dereck.
Holky začaly pištět, jak pominutý. Jediný, kdo se uchýlil k něčemu rozumnějšímu byla (kupodivu!) tlupa kreténů.
,,Derecku! Klid brácho!" začal na něho řvát Flores, a Twist s Bieberem se pustili do oddělování.
,,Kurva Derecku, ty kreténe! Začni se ovládat, neblbni! No tak Gomezová, řekni něco!" prudce ho odstrčil Bieber.
Já jsem neměla slov. To se perou kvůli mě...?
,,Derecku, zlato, uklidni se..." přišla za ním Ash a hladila ho po ruce.
,,Tak ať mi kurva nešahá na mojí holku!" začal řvát pro změnu Dereck. Najednou se Ash zatvářila ublíženě a odtáhla se.
,,Já..nejsem...tvoje...holka!" zaječela jsem dost zřetelně, aby mu to bylo jasné.
Bohužel v tu chvíli vešla do třídy učitelka: "Gomezová, Collins, Somers, Butler, Bieber, Twist a Flores...Do ředitelny. Hned!"

Vtipy ze školy #5

19. august 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Ostatní
Opět jsem tu s další várkou vtipů! :) Snažila jsem se, pokud možno, o co nejpestřejší výběr, tak doufám, že i vy zde najdete svůj oblíbený vtip a pobavení! :)
Untitled
Paní učitelka povídá dětem: "Děti a nyní mi řekněte větu, kde je slovo čelo." Přihlásí se Mařenka a povídá: "Tatínek hraje na čelo." Paní učitelka ji pochválí a říká. "A nyní aby to slovo tam bylo dvakrát." Přihlásí se Anička a říká: "Tatínek hraje na čelo a violončelo." "A nyní děti, aby to slovo tam bylo třikrát." Hlásí se Pepíček a říká: "Maminka s tatínkem leželi čelo na čelo a prcali jen to fičelo."


Pan Oliva přistihne ve své zahradě Pepíčka, jak mu trhá třešně a začne řvát: "Počkej, já to řeknu tvému tatínkovi, až ho uvidím." "To klidně můžete," odvětí Pepíček, "je pár větví nade mnou!"


Pepíček říká mamince: "Maminko, děti se mi ve škole smějí, že mám velké zuby. Je to pravda?" "To víš, že není. Děti přeháněj. Ale teď už koukej zavřít pusu, abys nám nepoškrábal parkety."


Čech, Němec a Rus ztroskotají na ostrově. Zajmou je lidojedi a šaman říká: "Dám každému z vás 2 skleněné koule a zavřu vás na týden do chatrče, když mi s těma koulema ukážete něco, co jsem ještě neviděl, tak vás nesežerem." Po týdnu přijde k Rusovi, ten sedí uprostřed chatrče a koule se mu vznášejí nad hlavou. Šaman říká: "To už jsem viděl, sežrat!" Pak jde k Němci, tomu lítaj koule po celé chatrči. Šaman říká: "To už jsem viděl, sežrat!" Nakonec jdou k Čechovi, za chvilku vyjde šaman z chatrče ven a říká: "Tak to jsem ještě neviděl, ten debil jednu ztratil a druhou rozbil."


"Tati, kdo je to muž?" "To je takový člověk, který je velmi silný, vše dělá pro svoji rodinu, chrání ji, stará se o ni a má jí rád." "Tati, já bych chtěla být takovým mužem jako je maminka."


Pán prosí hocha postávajícího u vchodu do paneláku: "Prosím tě, chlapečku, ukážeš mi, kde bydlí pan Novák?" Chlapeček ho vyvede po schodech do desátého patra a ukáže na jedny dveře: "Tady bydlí, ale jestli s ním chcete mluvit, tak sedí před domem na lavičce."


Na procházce si malé děvčátko zvědavě prohlíží těhotnou paní. "Vy máte v bříšku miminko?" ptá se se zájmem. "Ano." odpoví paní. "A máte ho ráda?" "Ano, velice." "Tak proč jste ho sežrala?!"


Dívka povídá otci: "Tati, jeden kluk ve škole mi říkal něco, čemu jsem nerozuměla. Říkal, že mám hezký čelní sklo, překrásný kufr, super karoserii a moje nárazníky jsou bezchybné." Otec na to: "Vyřiď mu, že jsi ještě v záruce, a jestli se opováží otevřít ti kapotu, aby zkontroloval hladinu oleje, tak mu urvu výfuk!"

Jednou se manžel vrátí domů a najde svoji blonďatou ženu sedící v kuchyni u stolu s hlavou dlaních v slzách. Když se ptá, co se děje, blondýnka říká: "Upustila jsem kostky ledu na podlahu, tak jsem je vzala, opláchla teplou vodou a teď je nemůžu najít!"


Přijde blondýnka v Německu do krámu a říká: "Jedny baterky." Prodavač nerozumí, vykulí oči a opáčí: "Wie bitte?" Blondýna odpoví: "Ne, proboha, NABITÉ!"


Blondýnka se koupe a volá na kolegyni: "Přines mi šampon!" "Vždyť jich máš v koupelně spoustu." "Ale na všech je napsáno NA SUCHÉ VLASY a já jsem si je už namočila!"

Celebrity, které v dětství zažily šikanu...

16. august 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Showbyznys
Myslíte si, že to všechny stars měli v životě jednoduché? Že vždy žili, tak jak žijou teď? Že měli šťastné dětství a vždy byli oblíbení? Tomu tak vždy není. Právě naopak! Víš, že většina slavných, kteří jsou teď třeba velmi úspěšní a bohatí, byli ve velkém šikanováni, i když byste to do nich nikdy neřekli? Pojďme se kouknout, kteří to jsou!


Kate Middleton
Kdo by řekl, že tato šikanou trýzněná třináctiletá dívka, bude jednou manželkou britského prince? Už v dětství byla ,až moc dokonalá', až si jí spolužačky vyhlédly a dělaly jí každý den ze života peklo. Prý tam byla skupinka dívek, které na Kate každodenně nadávaly a kradly knihy....Když si přisedla k nějakému stolu, všichni odešli a nechali ji samotnou... Zašlo to až tak daleko, že Kate opustila školu, která ročně její rodiče vyšla na statisíce korun. A už proto s princem založili charitativní projekt proti šikaně ve školách.


Selena Gomez
Ano, i tato kráska zakusila krutost dětí a časy, kdy doma neměli ani cent! Vždycky byla krásná, talentovaná a vždy se dobře učila - asi proto byla ve třídě za outsidera. Právě když si začala jít za svým snem, začala se šikana stupňovat. Seděla vzadu ve třídě, dělala si v tichosti úkoly, bála se oslovit kluka, který se jí líbil a vůbec měla problémy se sebevědomím... a dnes? Je vzorem tolika dívek po celém světě, má 'vztah' s Justinem Bieberem a proti šikaně bojuje.


Zoey Deschanel
Tato herečka, která je velmi podobná zpěvačce Katy Perry, začíná slušnou kariéru. Ale v dětství to vůbec neměla lehké: ,,Na základce mě holky šikanovaly...plivaly mi do obličeje a všichni na mě byli hrozně zlí. Doma jsem brečela každý den."

Monika Bagárová
Ani tuto, jednu z nejkrásnějších zpěvaček z Česka, šikana neminula. A za všechno mohla závist - začalo se jí dařit v kariéře, ale nikdo jí nevycházel vstříc. Nikdo jí nepomohl skloubit studium a kariéru, spíše naopak. Učitelé neměli pochopení pro to, že potřebuje individuální plán učiva a spolužáci jí dávali jasně najevo, že ji neberou...Byla nucena školu opustit a v osmnácti letech se opět objevila v prváku, ale na jiné škole.

Tereza Kerndlová
I tato známá česká zpěvačka kdysi padla několika lidem v nemilost...Bylo to na základní škole, spolužačky na ni byly hnusné a deptaly jí všemi možnými způsoby...Ale dnes se na ně, stejně jako jiné šikanované stars, směje z obálek časopisů a plakátů.

Robert Pattison
Věděli jste, že tohoto krásného herce na základní škole šikanovali? A když začal s hraním, dokonce se to prý zhoršilo. Tvrdí, že ho v dětství zbilo tolik lidí, že už si ani nepamatuje jejich jména a v rodné Anglii chodí výhradně s ochrankou!

Justin Bieber
Málokdo by tipoval, že právě tento zpěvák mohl někdy v dětství být obětí šikany. Ale je to tak! Rozpovídal se o tom, když přispíval do dokumentárního filmu ,,Bully" (Šikana). ,,Myslím, že spousta lidí zažilo něco podobného...Nastal čas situaci změnit. Ano, byl jsem šikanován. Učitelé a studenti doteď nad šikanou mávli rukou. Myslím, že film je velmi silný a může změnit řadu životů..."

Kristen Stewart
Kristen byla také nucena svojí školu, kvůli chování spolužáků, opustit. ,,Nedokázala jsem s nimi vyjít, byli na mě zlí, nedali mi šanci!" tvrdí.

Lady Gaga
Málokdo to ví, ale Lady Gaga neměla vůbec lehký život...Nejen, že byla obětí opravdu závažné šikany, kdy několikrát skončila s hlavou v koši kvůli tomu, že chtěla něco dokázat a měla cíle, ale také prý prakticky celou střední školu prozvracela. "Chtěla jsem být hubeňoučná baletka, ale místo toho jsem byla kyprá malá Italka, které otec každý den servíroval masové koule. Pokaždé, když jsem přišla domů, ptala jsem se: Tati, proč nám pořád dáváš tohle jídlo? Potřebuju být hubená… Ale on mi jen odpověděl: Sněz ty špagety." Ale svůj boj vyhrála a dnes si žije svůj život!

Demi Lovato
Tato multi-talentovaná trpěla psychickými problémy už odmalička...Zažila sebepožkozování, anorexii, bulimii, i šikanu...Šikana byl vlastně začátek, který to všechno odstartoval. "Poznamenalo mě to víc, než kdybych byla ve škole šikanovaná tělesně," řekla Demi. "Vždycky jsem říkala, že sipřeju, aby mi prostě dali facku a nechali mě být, protože to, co říkali, nejde zapomenout ani dnes," dodala.

Lindsay Lohan
Toto jméno je ve světě dost známé, bohužel ale moc ne ve spojenosti s herectvím...Dnes má spoustu problémů a většina z nich - podobně jako u Demi - odstartovala právě šikana z dětství, z které si nese psychické problémy až dodnes... Šikanovali ji, když jezdila natáčet. Její táta byl ve vězení, takže se to ještě stupňovalo a nakonec se začala učit doma.


Nobody sees, nobody knows...We are a SECRET - 3.

14. august 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Povídky na pokračování.
Už od rána, hned jak jsem se probudila, jsem věděla, že tento den bude něčím zvláštní...
Místo, aby mě ráno vzbudil otrávný tón budíku, který všichni tak nesnášíme, budila mě něčím ruka, co mi vzala polštář, který jsem až doteď měla pod hlavou a někdo se mnou začal dost nešetrně cloumat. Byla to Ashley. Na chvíli jsem doufala, že to není ona, ale normální, místy otravná - místy fajn starší ségra...Ale pak mi vzala deku a já zakusila neúprosnou realitu..
,,Seleno...Seleno! No tak, Seleno, vzbuď se!" začala jí pomalu docházet trpělivost.
,,Joo, jo, už jsem vzhůru. Co se děje? Hoří snad a ty potřebuješ pomoct s evakuací tvých výstavních bot?!" vztekle jsem zachraptila.
,,Ne. Nevíš, kde máme vajíčka? Potřebuju si udělat vyváženou snídanu, mám dneska natáčení a Polly má dovolenou." řekla vyrovnaným hlasem, jako by se nic nedělo. No jo, naše "služka" má dovolenou a slečně dokonalá si chce udělat svoje míchané vajíčka se slaninou a cereáliemi. Bože!!! Jako by mě budila pro nějaký smysluplný důvod, ale ona mi překazila můj poklidný spánek kvůli...vejcím!?
,,Nad sporákem, první polička, šuplík zleva..." zaskuhrala jsem v polospánku. Někdy se vyplatí dělat si snídaně sama a mít fotografickou paměť...
Když konečně odešla, své představy o dalších minutách spánku jsem předem vzdala. Vzbudila mě o půlhodiny dřív, do školy půjdu až za hodinu...Jak ten volný čas využiju? Nakonec jsem začala sprchou. Horká sprcha je prostě nejlepší. Nesnáším ledovou, brr. Když jsme byly s Ash malé, pamatuju si, jak nás táta vždycky ráno a večer nelítostně strčil pod studenou sprchu a my s Ashley ječely, jako kdyby nás na nože braly. Prý, abychom se otužily! I přestu sprchu, ty časy bych nejradši vrátila zpátky...
V tu dobu ještě Ashley nebyla světoznámá hvězda...Tím, že se stala mi změnila život. A to dost. Kdysi jste mohli jít na náměstí a dát si třeba zmrzku a smát se s práteli na veřejnosti. A dnes? Už od vašeho prvního kroku z vašeho pozemku vás obklopí roj papparazziů. Když si dáte zmrzlinu na náměstí, tak se veškerá pozornost přesune právě na náměstí a další den si o sobě přečtete, jak se přežíráte. A když se budete smát se svými přáteli na veřejnosti? Ve VIP reportáži vás nazvou uchechtaným puberťákem. Můj život už nikdy nebude normální. Měla jsem tolik kroužků a zájmů, které jsem musela kvůli Ash nechat padnout...Chodila jsem na tenis, tance, zpěv, klavír a dramatický kroužek...Ashley taky, jenže pak jí objevila hledačka talentů, její manažerka Lauren, která jí nasměrovala na casting...kvůli její rozjíždějící se kariéře jsme se museli odstěhovat z Texasu do Los Angeles...Ale to už nevrátím, takže stop vzpomínkám, zpět do reality...
Když jsem si sprchu dostatečně vychutnala, vypnula jsem jí, oblékla jsem si svůj měkký župan, který jsem si vzala z věšáku a sešla schody do kuchyně. Ashley se tam zatím pokoušela o (údajně!) míchaná vajíčka a 'tak trochu' si odskočila. Začalo se jí to připalovat...Chtěla jsem jí to říct, ale pak jsem si pro sebe řekla, že jednou nechám něco na ní. To, že připálí kuchyň nebude můj problém. Uchechtla jsem se a začala se cpát cereáliemi.
Najednou se z pánve začalo kouřit a v tu chvíli se Ashley přiřítila vesmírnou rychlostí. ,,Tos mi nemohla říct, že se pálí snídaně!? Teď si budu muset dělat novou. Děkuju!!!" začala na mě řvát, jako kdyby to byla snad moje chyba.
,,Co šílíš? Vždyť to stejně budeš muset vyzvracet! Neříkej mi, že nemáš spočítáno, kolik mají takové vajíčka kalorií!?" vrátila jsem jí úder naprosto klidným hlasem.
,,Za co mě máš?! Každý den dřu minimálně hodinu ve fitku a ty mě teď budeš mít za bulimičku a anorektičku? Tak to děkuju!" naštvaně si sedla vedle mě a vytrhla mi z ruky krabici s cereáliemi.
Musela jsem se pro sebe zasmát. Typická Ashley, ale obě dvě víme, jak to je doopravdy. Je posedlá svojí váhou a tím, aby byla dokonalá...i když musím upřímně říct, že od toho daleko nemá. Radši jsem odešla, opravdu si nechci tak krásné ráno znepříjemňovat hádkou, která mě stejně nakonec za dnešek nemine.
Vyběhla jsem schody nahoru a protože mi zbývalo už asi jenom 30 minut (ach, teprve teď jsem měla vstávat. Ještě jednou srdečné díky Ashley!) , rozhodla jsem se, že se po dlouhé době namaluji. Moc často se do školy nelíčím, naposledy jsem se malovala v první den tohohle semestru, ale když mám čas, tak proč ne? Mé kroky zamířili do části, která odděluje můj pokoj od mé koupelny. Ano, přesně tam mám zrcadlo a veškerou mou kosmetiku. A že jí mám dost! To víte, když jste sestra takové celebrity...
Nejdříve jsem si nanesla denní krém od Nivei, poté makeup od Rimmel, zapudrovala jsem pudrem od Essence a vykonturovala obličej tvářenkou a bronzerem v jednom od NYC. Na řasy jsem si jednoduše nanesla svojí oblíbenou Maybeline a tenkými linkami od Rimmel si ještě více zvýraznila oči. A protože jsem chtěla dneska všem vyrazit dech - nechala jsem si své přírodní, vlnité vlasy, které si každý den pečlivě žehlím. Párkat jsem si rukama projela vlasy a šla do šatny. Ano, mám i šatnu.
Výběr oblečení bylo vyloženě dilema. Zvlášť dnes, když si dávám na svém vzhledu tolik záležet! Nakonec jsem se rozhodla pro něžný, dívčí styl. A to bylo ještě těžší rozhodnutí. Nakonec jsem se rozhodla pro šaty, které jsem dostala od Nic, určitě jí udělám radost, když si je vezmu.. Byly takové, na první pohled nenápadné, ale lehké a kouzelné. Konečně jsem byla skojená.
Naposledy jsem se upravila, navoněla se svou oblíbenou vůní od Christiny Aquilery, podívala se do zrcadla, usmála se na svůj odraz, popadla klíče a vyrazila do ulic(http://weheartit.com/entry/124427953/search?context_type=search&context_user=hopelessm&page=6&query=selena+gomez+outfit)
Před školou už bylo spoustu lidí, každý se svými. Barbara s děvkama, Somers, Bieber, Butler a Dereck (hraje ho Austin Butler :3) a další s 'borcema', Ashley v kroužku zazobanců, šprti se šprtama...
,,Áááá!" začala jsem najednou křičet na celý dvůr, protože mě někdo překvapil ze zadu. Samozřejmě se veškerá pozornost přesunula na mě a seskupení 'borců' se začlo tlemit jak postižení.
,,Nicole Houstonová! Já tě tak nesnáším!" začnu se smíchem nadávat, ale ona mě pevně obejmula: ,,Taky tě miluju" uchechtne se Nic.
,,Gomezová, je pravda, že jsi dala Paulusovi, abys dostala za A v biologii?" vyruší nás v objímání se Somers, začne se hystericky chechtat a samozřejmě to řekl dost nahlas na to, aby přehlušil jejich 'borcovskej' shluk, který se už taky div neválel na zemi. Všichni se otočili směrem ke mně, kromě Ash. Nikdo si asi neuvědomil, že ,Gomezové' jsou tu dvě, ale říct to Ash, tak už by mu jedna přiletěla...asi proto si všichni myslí, že to je na mě. Ale počkat...je to na mě!
,,Hlavně nenápadně Somersi, holky jako Sel tímhle nesbalíš! Narozdíl od jiných..." mrkla na něj Nic a svůj pohled nápadně přesunula na Barbaru, která už otvírala pusu, aby něco jistě inteligentního řekla, ale hned jí zavřela. A dobře udělala, na Niciny stěry nikdo a nic nemá, to ví každý! Vděčně jsem se na Nic usmála a svůj pohled přesunula na Somerse.
,,Ta ti to nandala, bro." poplácal ho Bieber po zádech a pomalu se svojí tlupou vcházeli do školy. Jen Dereck stál na místě, jako by zmrzl. Jeho oči mě propalovaly skrz na skrz a já jsem se pomalu začínala červenat. Jak já nesnáším, když se na mě někdo takhle dívá!
,,Pojď!" vzala mě Nic za ramena a vrhla na něj vražednej pohled alá Dej jí pokoj, je jenom moje a já jsem jí byla neskutečně vděčná.
Došly jsme až ke skříňce a mezitím mi asi pět lidí řeklo, že mi to sluší...Lichotníci :3 :DD když v tu najednou někdo začal volat přes celou chodbu: ,,Gomezová??!" Zrak všech přítomných se soustředil (znovu!) právě na mě a na někoho nakonci chodby...
Pomalu jsem se otočila. Byl/a to...

Melodies in my heart...

12. august 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Život a já
Poslední dobou mým srdcem hrajou dvě melodie...

Není to jako když posloucháš náhodnou skladbu v rádiu.
Je to něco, co ti neustále hraje v hlavě.
Ten pocit, když text a melodie splývá s tvým srdcem...
Když naprosto chápeš text.
Když je pro tebe daná melodie jako stvořená...

Tato melodie mi hraje srdcem celý život... Poslouchala jsem jí jako malá a když jí slyším teď...Popisuje celý život mé pocity, přesně to, co bych chtěla dokázat... Je to jako bych jí napsala já....

I'll spread my wings and
I'll learn how to fly I'll do what it takes til'
I touch the sky
And I'll make a wish
Take a chance
Make a change
And breakaway
Out of the darkness and into the sun
But I won't forget all the ones that I love
I'll take a risk
Take a chance
Make a change
And breakaway


Tato píseň popisuje mojí aktuální situaci. Pochopí jen ten, kdo zažil...Je to jako šité na míru, úplně výstižné...


This is a story that I have never told
I gotta get this off my chest to let it go
I need to take back the light inside you stole
You're a criminal
And you steal like you're a pro

All the pain and the truth
I wear like a battle wound
So ashamed, so confused,
I was broken and bruised

Now I'm a warrior
Now I've got thicker skin
I'm a warrior
I'm stronger than I've ever been
And my armor, is made of steel, you can't get in
I'm a warrior
And you can never hurt me again


A jaká melodie popisuje váš život a jaká náladu?

Nejhezčí muži na světě podle mě :3

9. august 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Showbyznys
Rozhodla jsem se udělat tento článek, protože na můj blog chodí převážně holky a co si budem povídat - každá máme nějakého oblíbeného herce nebo zpěváky u kterých obdivujeme nejenom talent... :D :3

Ian SomerhadlerAustin MahoneJustin BieberZac EfronDouglas Booth


Ashton KutcherJoe Jonas


Sterling Knight


Ondřej Brzobohatý

Enrigue Iglesias
Tak co, který z nich je podle vás nejhezčí? :) Nebo máte úplně jiného favorita?

Aww, Znovu sedmnáct...Zac a Sterling v jednom filmu :3

The Vampire Diaries.

3. august 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Recenze
Ahoj :)) Dneska jsem se rozhodla napsat článek o svém nejoblíbenějším seriálu. Řekla bych, že spousta z vás tento článek zná, nebo vám to něco říká. Pojďme se podívat, co nám o tomto seriálu poví internetové stránky:Sedmnáctiletá Elena Gilbert (Nina Dobrev) a její patnáctiletý bratr Jeremy (Steven R. McQueen) se již čtyři měsíce vypořádávají s tragickou nehodou, při které zemřeli jejich rodiče. Teď bydlí u své tety Jenny (Sara Canning), která dělá vše pro to, aby byla tím nejlepším náhradním rodičem.
Elena byla vždy hvězdou třídy - krásná, populární a přátelská. Překonat žal jí pomáhájí její nejlepší kamarádky Bonnie (Katerina Graham) a Caroline (Candice Accola) i bývalý přítel Matt (Zach Roerig). Jeremy se však vydá na nebezpečnější cestu - aby skryl svoji bolest, začne užívat drogy. Také nechápe, proč ho Mattova sestra Vicki (Kayla Ewell) najednou odmítá a začíná chodit s Tylerem (Michael Trevino).
Když začne nový školní rok, do školy nastoupí nový student Stefan Salvatore (Paul Wesley). Nikdo však nemá ani ponětí, že Stefan je několik století starý upír. Elena i Stefan se navzájem přitahují, i když se jí někdy zdá Stefanovo chování poněkud podivné. Při jedné párty se oba poznávají blíže, avšak noční radovánky jsou přerušeny - Vicki je nalezena s krvavými ranami na krku.
Stefan se raději vrací domů, kde na něj čeká jeho starší bratr Damon (Ian Somerhalder), jehož neviděl už 15 let. Damon je také upír a oba bratři za sebou mají dlouhou a nepříliš šťastnou historii. Damon nechápe Stefanovo odmítání násilí a brutality, ale rozumí jeho zájmu o Elenu. Elena totiž vypadá úplně stejně jako dívka, kterou Stefan před více než stoletím miloval a kterou se pokoušel získat i Damon. A nyní tito dva bratři - jeden hodný a jeden zlý - vedou válku o Elenu, její rodinu a o její přátele... Seriál je založen na stejnojmenné sérii knih od spisovatelky L.J. Smithové. Za převedením na televizní obrazovky stojí Kevin Williamson (Dawsonův svět).


Abych řekla pravdu, o tomto seriálu jsem věděla už dlouho předtím, ale prostě mě nezaujal. Když jsem asi před rokem přepínala televizi, na Nova Cinema byly právě Upíří deníky. Z nudy jsem začala sledovat náhodný díl a zaujalo mě to. Vyhledala jsem si to na internetu a začala intenzivě sledovat. Za den jsem shlédla asi 40 dílů a i když jsem dokoukala všechny 4. série (dnes už je jich pět :3), začala jsem se dívat znovu. Je to strašně návykový seriál. I přesto, že to je dost fantasy, je to dost reálné, že tomu pomalu začínáte věřit. Ani bych neřekla, že to je horové, i když některé děje jsou dost děsívé. Ale více než strach ve vás tento seriál vyvolá spíše radost, nebo dojetí. Protože některé hlášky jsou opravdu zabité a prakticky celý děj je dost zamotaný. Je tam spousta lidí se silným příběhem, které vás donutí se nad vlastním životem zamyslet a říct si "přece jenom na tom nejsem tak špatně".

Třeba Elena. Čím více získává, tím více ztrácí. Během 5. sezón prožije tolik zklamání a bolesti. Její rodiče zemřou při autonehodě, ona jako jediná přežije. Její bratr má problémy a jede na drogách. Všechno se jí zdá černé a zbytečné...Ale když potká Stefana, vše se obrátí k dobrému. Aspoň dokud nezjistí tajemství o jeho . a nepotká jeho bratra Damona...Jednou najde u Stefana obrázek dívky, která je jí neskutečně podobná a zjistí všechno o jeho a Damonově minulosti. Že byli zamilováni do stejné dívky, její dvojnice, 200ti leté upírky, která je její předek...a že je adoptovaná. Že její oficiální strýc John je její biologický otec a bývalá záhadně zmizená manželky Eleny učitele dějepisu, která se zabývala upíry, její matka...
Follow thevampirediaries_1- všichni si o ní myslí, že je jenom mrcha bez citů...ale opak je pravdou.... Nebo není
?
- rázem se o Elenu a ostatní začne zajímat Původní rodina (první generace upírů), protože Klaus (nejstraší sourozenec) je kříženec upíra s vlkodlakem (=hybrid) a chce vyvolat svou i svou ,vlčí' stránku a stvořit tím novou rasu. K rituálu ale potřebuje krev dvojníka, který je ale člověk. Každých 500 let, když dvojník zemře, nebo se změní v upíra, má dalšího dvojníka. V linii Petrovových (Katherino pravé přijmení) pokračuje Elena. Kdysi Klaus se svým bratrem Eliášem, nalezli právě Katherine (když byla ještě člověk) v Anglii, poté co ji vyhostili z Bulharska kvůli tomu, že měla nemanželské dítě. V průběhu se o historii dvojníků doví více...1. Amara

2. Tatia Petrova, původní dvojnice (díky ní vznikli první upíří - Původní rodina)


3. Katarina Petrova (později Katherine Pierce), dvojnice Tatii


4. Elena Gilbert, dvojnice Katherine

Ale tohle není vůbec hlavní zápletka...I když se ve většině dějích řeší právě toto, nikomu neunikne, jak si je ze začátku jistá, že miluje Stefana, ale pak se do toho postupem času připlete i Damon, se který nejdřív dá všechno proto, aby našel svou ztracenou lásku Katherine, která stejně jeho nikdy nemilovala a postupem času se dá dohromady s Elenou. Budou i nadále čelit tomu, že jim vesmír nepřeje a dvojníci (kromě Eleny a ostatních je dvojník i Stefan - jeho prapředek byli právě s Amarou kvůli jejich lásce prokleti) mají být spolu...Já osobně jsme tým Delena, protože Damon...on je prostě ňuňu :33
- Stelena
- tohle mě opravdu rozbrečelo...

Rozhodla jsem sem vložit pár hlášek, doufám, že se aspoň trochu pobavíte :DD

Stefan Salvatore: Eleno. Nevěděl jsem, že přijdeš.
Elena Gilbertová: Já vím, měla jsem zavolat, já jen…
Damon Salvatore: Nebuď hloupá, vždycky jsi vítána. Nebo není, Stefane? Víš ty co, měl bych vytáhnout rodinná fotoalba nebo domácí videa. Ale musím tě varovat. Nebyl vždycky takový fešák.

Vicki Donovanová: Tyler se o mě konečně zajímá.
Jeremy Gilbert: Přes něj by ses taky měla přenést. Viděla jsi pana Ustaraného? (Sklání se pod postel.) Tylere? Jsi tam? Ne.

Damon Salvatore: On je Gilbert?
Elizabeth Forbes: Elenin strýc. Jmenuje se John, ale já mu říkám Idiote.

(Elena chce, aby se šel Damon podívat na Stefana. V kuchyni sedí nic netušící Jeremy.)
Damon: (zvýšeným hlasem) Ne, Eleno, nepůjdu... s tebou do tvé ložnice.

Damon: Co sis myslel, že tady najdeme, hm? Isobel v papučích a s cigaretou v ruce?

Stefan: Takže, ty si myslíš, že je John otcem Eleny?
Damon: Ding ding ding ding!

Stefan: Co tady děláš? Damon: Proč bych tady neměl být? Bonnie deaktivovala Gilbertovo zařízení. Isobel je pryč. A je Den Zakladatelů. Přišel jsem si dát cukrovou vatu a ukradnout ti děvče.

(Damon telefonuje Stefanovi.) Damon: Kde je můj prsten? Stefan: Dal jsem ho Zachovi, aby ho schoval. Neměls ho zabíjet.
Damon: (znejistí) Ach. Skoro jsi mě dostal. Kde je?
Stefan: Dobře přinesu ti ho, ale potřebuju na to čas.
Damon: Poslal's ho snad do Říma? Kde je?

Damon: Kdy naposledy jsi snědl něco silnějšího než veverku?

Elena: Katherine byla tady, to znamená, že ji pozvali dovnitř. Co budeme dělat?
Damon: Přestěhujete se.

Stefan: Co tím myslíš, že jste se políbili?
Damon: Však víš, dvoje našpulené rty a pak... (Vydá pusou mlaskavý zvuk.)

Damon: Mám lepší nápad.
Elena: Jakýpak?
Damon: Ignorovat tu děvku. Uvidíme se.
Elena: Je to chytré?
Damon: Jestli si Katherine bude myslet, že si jí nevšímáme, vyláká ji to ven. Něco podnikne.
Stefan: Jo? A pak co?
Damon: Probodnout ji, utrhnout jí hlavu. Něco poetického.

(Damon a Stefan leží na hřišti) Damon: Jsem ohromen, Stefane. Zábava u chlastu a šipek, trocha sentimentality u fotbalu a nakonec koukání na hvězdičky.

(Stefan a Damon se baví o rodině Lockwoodových.) Damon: Pokud nejsou upíři, co sakra jsou?
Stefan: Možná jsou želvy ninja.
Damon: Nejsi vtipnej.
Stefan: Nebo zombíci.

(Stefan přichází do místnosti, kde si Damon nalévá krev do skleničky.) Damon: Dáš si taky?
Stefan: Ne, díky. Nemám hlad. Zrovna jsem jedl.
Damon: Nemáš strach, že jednoho dne se všechna lesní zvířátka spojí a budou se bránit? Určitě si o tom povídají.
Damon: Stefan má rád... Krev štěňátek. Malých, zlatých retvívrů s rozkošnými, heboučkými oušky. To je jeho oblíbené.

(Elena podává Vanesse sporýš.) Elena: Tady. Vezmi si to.
Vanessa: Sporýš vážně funguje?
Damon: Ne! Vůbec ne.
Vanessa: On nás slyší?
Damon: Ne! To by bylo děsivé.
Vanessa: Umí i číst myšlenky?
Damon: Jestli mě chceš vidět nahého, stačí jen požádat.
Elena: Ne, to nedokáže. Ale umí být prvotřídní blbec.

Katherine: Oba víme, že bych tě mohla rozcupovat na kousky a přitom si ještě udělat manikúru.

(Damon přijde do místnosti bez trička.) Elena: Vypadáš...
Damon: Švihácky? Božsky? Neodolatelně?
Elena: Zpustošeně!

Stefan: Proč jsi do toho zatáhl Jeremyho?
Damon: Hraje si na Indiana Jonese. Zatáhl se do toho sám.

Rose: Ale vím, že Klaus je skutečný.
Elena: Kdo je to?
Damon: Jeden z Původních. Je to legenda.
Stefan: Z první generace upírů.
Elena: Jako Elijah.
Rose: Ne. Elijah byl velikonoční zajíček ve srovnání s Klausem.

Katherine: (vyděšeně) Elijah.
Elijah: Dobrý večer, Katerino. Děkuji ti, že jsi správně vycítila, že se máš bát.

Damon: Některé holky neodolatelně přitahuje můj vzhled, můj styl, můj šarm a moje schopnost poslouchat písně Taylor Swift. (Píchne Stefana do břicha a podívá se na díru na svém tričku.)
Damon: Tohle je John Varvatos, brácho. Tos posral.

Damon: Je super nestárnout. Líbí se mi být pořád takový kanec.
Stefan: Ano, jsem na vrcholu blaha z toho, že jsem 150 let starý teenager.

(Damon a Mason se baví o posledním úplňku, kdy se Mason přeměnil ve vlka a málem zabil Stefana.)
Mason: Jakmile se přeměním, přestávám se ovládat.
Damon: Cože, nechodil jsi na cvičák?
(Elena ještě nepozvala Damona do svého nového domu a Stefana ano.)
Damon: Je nám 12 let nebo co?
Elena: Jednomu z nás ano.

Damon: No tak, vzpomínáš si na poslední ples? Upíři na tebe dělali, Uááá! A ty jsi křičela, Ááá!
Elena: Jo. A ty jsi vyhrál.
Damon: Ano. My jsme vyhráli.

(Katherine hodlá políbit Damona v jeho pokoji.)
Damon: Katherine, v tomhle domě je šest dalších ložnic. (hrubě ji odstrčí) Jednu si najdi!

(Damon rozrazí Klausovy dveře.) Klaus: Nevěděl jsem, že tě pozvali dovnitř.
Damon: Přišel jsem ti říct, že ten rituál musíš posunout.
Klaus: Neprobírali už jsme to?
Damon: Jo, ale to bylo předtím, než jsem zachránil tvého vlkodlaka, upíra na oběťi a zabil tvého čaroděje.

(Přijde John) Damon: Skvělé, právě jsem přemýšlel, že bych se do nečeho zahryzl.
Tyler: To je už podruhý, co jsem se tě pokusil zabít.
Caroline: Žádné přátelství není dokonalé.

(Elena přišla k Damonovi domů, a on ji přišel pozdravit nahý.) Elena: Slyšel jsi mě. Věděl jsi, že jsem tady.
Damon: Víš, měla by ses naučit klepat. Co kdybych byl zrovna nahý?
Damon: Doufám, že ho najdeme, protože by bylo na pytel, kdyby posledním suvenýrem od Stefana, byl ten mizerný starý přívěšek.
Elena: Je to starožitnost, Damone. Jako ty.

Damon: (hlasitě předčítá ze Stefanova deníku) 12. března 1922. Pár dní si nepamatuju. Probudil jsem se v cizí krvi, na místě, které neznám, se ženami, které si napamatuju. (k Eleně) Jsem v šoku. Stefan není panic?

(Damon Salvatore hovoří o Eleně.) Damon: (na Stefana) Ano, ona je moje opravdu dobrá kamarádka. Velice dobrá kamarádka. Vlastně je to moje jediná kamarádka.

Elena: Měl jsi mi říct, že Stefan zabil Andie. (Damonova přítelkyně.)
Damon: Ano, to jsem měl. Hezké narozeniny, Eleno. Mimochodem, Stefan zabil Andie. Dáš si ještě dort?

(Alaric Saltzman a Elena Gilbert se baví o Původní upírce Rebece.) Alaric: Myslím si, že tisíce let stará upírka se naučila vyčkávat.
Elena: Je to tisíce let stará upírka, která se přidala k roztleskáváčkám. Tady platí jiná pravidla.

Lexi: A co tě tady drží? Pojeďme do New Yorku!
Stefan: Říkal jsem ti to. Její jméno je Elena.
Lexi: Doufám, že je lepší než ta poslední. (Ukazuje na fotku Katherine.) Kdybych ji znala, nakopala bych jí prdel. Děvka jedna. Když už mluvíme o děvkách... Kde je Damon?

(Katherine se snaží probudit Michaela. Zkouší myši, lidi, všechno. Je naštvaná a v tu chvíli jí zazvoní telefon. Volá Damon Salvatore.) Katherine: Co chceš?
Damon: Co? Jak co chci? Pokouším se ti dovolat už dva dny.
Katherine: Zvláštní. Přesně tak dlouho tvé hovory ingnoruju.

(Původní upírka Rebeka byla přes 70 let zavřená v rakvi. Spolu s Klausem a Stefanem jsou v obchodě, kde pouštějí dance music.) Rebeka: Co je to za hudbu? Zní to, jako by havarovala tramvaj.

(Damon Salvatore a Elena Gilbert připravují chilli na oslavu u Lockwoodů.) Damon: Já jenom nechápu, proč chceš přinést zrovna chilli. Každý přinese chilli. (Mezitím přijde do místnosti Alaric Saltzman. Říká Eleně, že na párty nechce jít.)
Damon: Přijď. Bude tam dalších devět lidí, kteří přinesou chilli.
Elena: Je to starý rodinný recept, dobře?
Damon: Jo, já vím. Tvou starou rodinu jsem znal. Dělali hrozný chilli.

(Damon podává Bonnie prostěradlo, aby ho dali pod Masona.) Damon: Na, chytni ten roh.
Bonnie: Proč to děláme?
Damon: Nechci si umazat koberec.
Bonnie: Věděla jsem, že řekneš něco takového.

(Damon přišel do nemocnice, aby si promluvil s doktorkou Fellovou a zjistil, jestli není vražedkyně.) Fellová: Co tady děláte?
Damon: Procházím se po chodbách. Rád mávám novorozencům přes okna.

(Stefan si psal deník.) Damon: Drahý deníčku, dnes se mě chipmunk zeptal, jak se jmenuju. Řekl jsem mu, že Joe. Ta lež mě bude pronásledovat navždy.

Jeremy: Řekni mi něco o Rose.
Damon: Dělala takovou tu věc s jazykem...

Jeremy: Nemohu uvěřit, že Kol je upír.
Damon: A nepřišlo ti divné, že sis našel přítele tak rychle?

Elena: Jak můžeš být tak arogantní a slizký po tom všem, cos provedl?
Damon: Jak můžeš být tak statečná a hloupá a říkat upírovi, že je arogantní a slizký?
Elena: Kdybys mě chtěl zabít, už byla bych mrtvá.
Damon: Jo, to bys byla.
Elena: Ale nejsem.
Damon: Zatím.

Stefan: Anna unesla Elenu.
Damon: Jo, to mi došlo z těch šesti set zpráv, cos mi poslal.

(V Mystic Falls ožijí duchové a někteří z nich začnou dělat problémy.) Damon: Opravdu nemám čas na pomstichtivého Lockwooda. Když někoho zabiju, měl by zůstat mrtvý.

(Liv se pokusila probodnout Elenu.) Jeremy: Věř mi. Nedovolím, aby ti někdo ublížil.
Elena: Jere, po tom všem, co předvádíš ve škole, jak ti mám věřit? Neděláš moc dobrá rozhodnutí.
Jeremy: čekáš, že mě bude zajímat škola, když tohle je můj život? Vždyť se rozhlédni. Jako bych učitelům mohl donést lísteček "Omlouvám se, že jsem nebyl ve škole, protože nás napadli dvojníci."

(Damon o léku.) Damon: Chtěl bych ho mít v bezpečí, ale ne tak moc, abych ho mohl lehce popadnout. (Dívá se na akvárium.) Páni. To je opravdu pěkná malá truhla… v akvárku bez rybiček.

Stefan: Co se ti sakra stalo?
Damon: Je to šokující zvrat, ale Katherinina dcera je psychopat.

Silas: Víš, je to vtipné. Láska mého života vypadala přesně jako ty, a přesto se mi z pouhé myšlenky na tvůj obličej chce zvracet.
Katherine: Nemám tušení, co to žvaníš, ale jestli jsem pro tebe jen dávicí reflex, co kdybys mě nechal být a prostě to zabalíme?

Damon: Otevři oči, Jere! Ty nesmíš umřít, slyšíš? Mám se o tebe starat, ty malej spratku. Prober se. Zabiju tě sám.


(Stefan a Damon probírají ve sklepě, za jak dlouho bude Damon potřebovat další dávku krve.) Stefan: Naše kamarádka Caroline to spočítala.
Damon: Caroline?
Stefan: Klid, měla kalkulačku.

(Enzo zvedne telefon.) Enzo: Atlantská jednotka nájemných vrahů. Jak vám můžeme pomoci?
Stefan: Měl bych být nahoře a česat si hrdinský účes.
Damon: Jsi opilý?
Stefan: Já nevím, mami, jsem?

Jeremy: (na Kola) Kolikrát tě budu muset zabít?
(Frederick zrovna utekl oknem po boji s bratry, při němž umřela upírka se kterou tam přišel.) Stefan: Vzpomínám na ně. Rok 1864. Byli v hrobce.
Damon: Jo,bejvávalo.

(Rebekah telefonuje s Klausem.) Rebekah: Co chceš, Niku?
Klaus: Novinky o našem pátrání po nepolapitelném léku.
Rebekah: Řekněme, že se věci trochu zkomplikovaly. Vlastně, proč si s jednou z těch komplikací nepromluvíš? (Podává mobil Elijahovi.) Na.
Elijah: Komplikace u telefonu.
Klaus: Velký bráška. Nakonec si se k šarvátce připojil.
Elijah: Někdo se musel ujmout velení.

Elena: Přišel Jeremy do školy v pořádku?
Damon: Jo. Osprchoval a učesal se, dokonce jsem mu sám z jeho sendviče odřezal kůrku.


Film má celkově naprosto luxusní obsazení :33 můžete vidět sami...

Klaus, Elijah a jejich láska - původní dvojnice Tatia


Upoutávky na série:

A nakonec nejlepší hlášky Damona. Doporučuji, pobavíte se :33

Já ti jednu fláknu

Hlášky - 1.série


Hlášky - 2. série


Hlášky - 3. série


Hlášky - 4. série

Hlášky - 5. série