September 2014

Popisky k fotkám.

29. september 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Ostatní
Vím, že těchto článků má spousty blogerek a to, že tuto sérii začínám také není zrovna nejoriginálnější věc na světě, ale... Je sedm ráno a mě chytl záchvat kreativity a dostala jsem nespočet nápadů na vlastní popisky/citáty... Samozřejmě do toho tak nějak smíchám i nějaké, co mě zaujaly, nebo si je upravím... Je to strašná zábava :3

Takže dost zdržování a vychutnejte si to...Kdoví, třeba nějaký popisek skončí na vašem facebooku či instagramu...o.OV životě jsem tolikrát chybovala...Padala a nešlo se zvednout. Nemohla jsem a nechtěla jsem... Ale víš co? Nakonec jsem se vždycky zvedla a šla dál, protože teď už vím, že i když jsme nešťastní má cenu žít, protože o tom je život.

Sport je jako život. Někdy jsi na pokraji vyčerpání, padáš, děláš špatné a bolestivé kroky... Ale tak to prostě je a každý pád je jen další krok k tomu, aby ses zvedla a šla makat dál.

Nemusíš být nejdokonalejší, abys pro něj byla ta nejkrásnější.
Nemusíš být nejzajímavější, abys měla kolem sebe přátele.
Nemusíš být nejbohatší, abys mohla něco dokázat.
Nemusíš být nejlepší, abys byla sebevědomá.
Ale jedno musíš - věřit si.

Žij, miluj, dělej chyby - protože tohle je život.


Opravdový úsměv je to nejkrásnější, co můžet člověkovi darovat.

Brečíš, protože ho miluješ? Myslíš, že jsi ošklivá, když si našel jinou? Ztratila jsi všechno, protože on byl tvé 'všechno'? Chceš umřít, protože jsi bez něj opuštěná?
Tak se trap dál, snad brzy pochopíš, že nemá cenu brečet pro idiota.

Možná nejsem dokonalá, dělám chyby, nemám vždy perfektní známky, nejsem vždy milá, nejsem zrovna dvakrát oblíbená, neměla jsem to v životě nejlehčí a brečím kvůli každé kravině, ale já se teprve učím žít a mám sny, kvůli kterým jsem schopná dojít i na konec světa. A jsem to prostě já.

Směješ se mi kvůli tomu, jaká jsem? Já se směju tobě, když si myslíš, že mě můžeš změnit.

Ztratila jsi lásku a jsi zničená?
Ztratila jsi přátele a jsi opuštěná?
Ztratila jsi peníze a jsi chudá?
Ztratila jsi hrdost a jsi zostuzená?
Tak ztrácej dál, ale nikdy nebudeš ztracená, když neztratíš jedno. Sebe.

Je lehčí sedět na gauči a jíst pizzu, než jít makat.
Je lehčí všechno po neúspěchu vzdát, než se snažit dál.
Je lehčí na lásku čekat, než si jí najít sama.
Je lehčí snít, než pro své sny něco dělat.
Je lehčí brečet nad životem, než jít dál.
Zlato, to všechno je lehčí, ale to není život...Tak zační žít!

Můžeš mít inteligenci celého národa, ale být nešťastná.
Můžeš mít krásu celého světa, ale zároveň být opuštěná.
Můžeš mít bohatství celého vesmíru, ale pořád být smutná .
A nemusíš mít nic z toho, ale můžeš být šťastná.... Víš jak?
Stačí poznat život, jaký doopravdy je. Začít si vážit všeho, co nám život dává, než to ztratíš... a jedině pak můžeš být opravdu šťastná.


Školní série: 1. Způsoby učení

15. september 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Tipy
Tak, jsem tu s prvním dílem! :) Klíčem ke všemu je zjistit si, jakým způsobem se učíte. Snažila jsem se to shrnout do dvou typů a k tomu různé tipy jak si ulehčit učení.

Abych řekla pravdu - já sama nevím, jaký typ jsem. Je to docela trapas, vzhledem k tomu, že píšu tento článek, ale je to tak. Já to mám u každého předmětu individuální a celkově mám dost dobrou paměť, takže se prakticky ani neučím. Ale snažím se, protože přece jenom mám pak mezery. Jestli jste na tom taky takto, tak bych řekla, že vám stejně tento článek může být nápomocný abyste zjistili jaký typ jste. Pokud stejně nezjistíte - tak vítejte v klubu! :D

Vintage

a) vizuální (fotografická) paměť = pamatování si věcí, když jsou napsané
  • ZVÝRAZŇOVAČE - spousta lidí si text dobře pamatuje díky zvýraznění. Barva upoutá pozornost a tím si to podvědomě lépe zapamatuje. Proto by určitě te tvých psacích potřebách neměly aspoň dva zvýrazňovače výraznější barvy chybět!

  • ČLENĚNÍ - máš zapsané veškeré informace, co učitel říkal, ale chceš si označit to, co je nejdůležitější, název nové kapitoly učiva, podnadpisy, zajímavosti, nebo otázky/datum testu? Já jsem se to rozvrhla!
základní údaje = červená
nová kapitola učiva = oranžová
podnadpis = žlutá
zajímavost = zelená
otázky/datum testu = modrá
  • OPISOVÁNÍ TEXTU - pokud ti prostě učivo nejde nahnat do hlavy, zařiď si speciální sešit/papír pro přepisování! Asi nikoho přepisování takhle moc nevábí, ale opravdu - pokud si nemůžeš po přečtení zapamatovat 100% textu, přespisovat ho je asi ta nejlepší volba!


b) hlasová (poslechová) paměť = pamatování si věcí, když se vysloví
  • POZORNĚ POSLOUCHAT - Máš hlasovou paměť? Vítej mezi vyvolenými, kteří se doma nemusí celé hodiny šprtat! Učitelé (tedy aspoň u nás) píší na tabuli jenom opravdu důležité informace (to využívají s vizuální pamětí), ale ty i s okolními informacemi (které po nás potom také požadují) říkají hlavně při výkladu. Tak na co si doma neustále opakovat dokola věty ze sešitu/učebnice, když bude (aspoň z části) stačit přestat kecat s kámoškou, dávat pozor a poslouchat?

  • NAHRAJ SI TO - Tenhle tip je asi dost opomíjený - ale proč ho znovu nerozebrat, když je opravdu účinný? Právě poslouchání hlasu při čtení ti klidně může zachránit známku! Po cca čtyřech poslezích se ti to do hlavy vreje bez námahy!

  • VYMYSLI SI BÁSNIČKU/PÍSNIČKU - Toto celkem úzce souvisí s tipem předchozím. Ale mě ještě více pomahá! Pokud ti nejde životopis autora překomponovat do básničky, je celkem lehké (tedy aspoň pro mě...) si ho spojit s nějakou písničkou, akorát budeš muset ,,zpívat" místo původního textu právě životopis. Asi to zní zvláštně, ale mě to prostě pomahá :D

+ spousta lidí při učení chodí po místnosti
+ čtěte/pište/poslouchejte tak dlouho, dokud se vám to nezaryje do paměti jako pohádka

A co vy? Jakým způsobem se učíte vy a máte nějaké tipy? :)

Objasnění

14. september 2014 at 12:49 | Hančí ;)) |  New!
Ahoj.
Docela zvláštní začátek článku...
Dlouho jsem tu nebyla. Už víc jak měsíc. Asi to mnohým z vás bylo zvláštní: články má, ale komentáře nejsou. Měla jsem je totiž přednastavené od června a věděla jsem proč.
Kdo by taky neplánoval, když jsem hned po týdenní dovolené bez wifi odjela na 14ti denní tábor, pak jsme měli v rodině větší problémy o kterých nechci mluvit a nakonec jsem odjela na turistický kurz. Tak co byste chtěli...

Určitě plánuji články, kde se zaměřím na různé zážitky a hlášky. (a že jich bylo!) Přidám sem pár fotek, jen tak pro představu :)(ignorujte ten ksicht :D tady jde pouze o vlasy :D)


- A jinak...trochu jsme se nudily při hodině a kamarádka mě ostříhala :D Musím říct, že to pak mamka musela dorovnat a má to o dost kratší a za pár pramínků bych jí zabila... Ale mohlo to být i horší :D Už jsem měla tak nějak ideální délku 5 cm pod prsa (fotka vlevo je starší fotka s delšími vlasy) Teď budu snad mít konečky v pohodě.
Mám pramínky u 'krajů' krepaté a na jedné straně mi to dost šmikla. Představte si, že máte na straně krepatý, kudrnatý a 5x kratší pramínek. No, co s tím mám dělat? :( čekat, až to vyroste...zatím se to snažím co nejvíce zakrýt, ale nějak mi to nejde. Nevím...zní to divně, ale strašně mě to trápí. Mám to strašně kudrnatý....Když si to vyžehlím, je to o trochu lepší, ale suché i když používám ochranný vlasový přípravek proti horku. A rovné, jako ostatní vlasy to nemám nikdy :/ Proto bych se chtěla zeptat - neznáte nějaký přípavek proti krepatým vlasům?

- být krásná jako ona, tak si pískám...

- mám stejný účes jako ona, ale ten kratší pramínek po levé straně mám ještě kratší a kudrnatý :((

All life is one big suprise...

11. september 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Život a já
Někdy mi opravdu příjde, že žiji v ironii...
Ironic
Nemůžu tomu uvěřit. Dějí se věci, které by se vzhledem k minulosti dít něměly a já mám výčitky...

Kdo by čekal, že holka, kterou jsem neměla ráda bude teď moje nejlepší kamarádka? (1/2) Kdo by tušil, že jako můj nepřítel skončí moje nejlepší kamarádka z dětství? Kdo by řekl, že já, která se vždycky tak styděla a bála se reakcí okolí, mám blog? Kdo by mě ještě před půlrokem znal a viděl mě teď, ptal by se mě ,,Jsi to ty?"...Tuto primitivní otázku si kladu také...Když se podívám do zrcadla.

Kdo by čekal, že se až tak změním? Že dnes absolutně nechápu svá rozhodnutí z minulosti a nejradši bych je vrátila zpátky? Že bych nejradši některá slova, které jsem před lety vyslovila, nejradši vrátila zpátky? Za něco bych si opravdu nafackovala. A za některé svoje činy bych si nafackovala i teď. Dělám věci, o kterých vím, že nejsou dobré...A dělám je vědomě. I když...jsem to vůbec já?

Někdy mi příjde, jako kdybych byla počítač. Vypadám jako nezajmavá bedna, ale uvnitř se skrývá spousta GB. Spousta informací, programů, je opravdu těžké s nimi manipulovat a už vůbec je rozluštit. Uděláte chybu, omylem něco vymažete a všechno je jinak. Nenávratně. Vystavený tokolika rizikům, která si ani neuvědomuje. Nenainstaluje si antivirus, navštíví zavirovanou stránku a chytí vir, který ho už neopustí, ať se snaží jak chce. Tak lehký k ovládání, manipulovatelný, úplná hračka pro hackery. I když se tento 'stroj' zdá silný, 'otevřený' dlouhé životnosti, zdání klame. Stačí málo a všechno, celý 'stroj' je zničený, nepoužitelný, nic ho nespraví. Nikdy.

Nejhezčí ženy na světě podle mě.

8. september 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Showbyznys
Protože minulý díl byl celkem úspěšný, jsem zde zpět s částí 2, tentokrát nejkrásnější ženy ze světa showbyznysu podle mě. Rozhodně to neberte tak, že jsem lesba (jako najdou se tady tací lidé, kteří by to mohli překroutit :DD), prostě jsem dělala muže a teď dělám část s nejkrásnějšími ženami.
Chtěla bych říct, že je to můj názor a jde jenom o vzhled, charakter dané celebrity (kterou nikdo z nás nezná, takže nesoudíme) a váš názor na její hudbu, filmy apod. je v tomto článku nepodstatný.

Selena Gomez- podle je nejkrásnější asi Sell :3Madison Beer
Ariana Grande


Vanessa Hudgens


Cara Delevingne


Tereza Chlebovská

Taťána Kuchařová

Monika Bagárová


Nina DobrevCandice Accola


Acacia Brinley (Clark)

...A mohla bych pokračovat Demi Lovato, Miley Cyrus, Caitlin Beadles...

Která je podle vás z nich úplně nejkrásnější?
S čím nesouhlasíte a co koho byste sem doplnily?

Vždycky může být hůř...

5. september 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Přemýšlím na téma...
Jdu kolem zaplného náměstí... Vítr krásně fouká a odfoukává deky bezdomovců, kteří se právě probudili z jistě neklidného spánku...Jestli se tomu tedy dá říkat spánek, ono spát celé dny na lavičce asi není nejpohodlnější...
Stromy se ohýbají podle toho, jak vítr píská a drobné lístky dopadají vedle nohou dětí. Dětí? Jsou to děti, ale to neznamená, že se tak chovají. Jedno nadává bezdomovcům a seniorům, kteří si užívají nejspíše své poslední léto a to druhé vyndavá z kapsy místo hraček zapalovač a krabičku cigeret.
Jdu dál a zahlédnu lavičku obklopenou feťáky. Nemusím chodit blíže, abych veděla, co tam dělají. Po chvíli začne droga působit a jeden běhá po náměstí jako splašený. Jenom škoda, že si neužívá realitu plnými doušky, jako omamné látky...

Vítr fouká víc a víc, já jdu dál a začínám si uvědomat, že si vlastně žiji jako v pohádce...

“Bad stuff happens but we can move on ALWAYS

Recenze: Úsvit planety opic.

3. september 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Recenze
Pro dnešní článek jsem se rozhodla udělat recenzi. Včera (19.7.) jsem byla s nejlepší kamarádkou v kině na filmu "Úsvit planety opic". Asi spoustě z vás už podle názvu může přijít tento film naprosto nudné fantasy...To jsem si myslela taky, původně jsem do kina šla, abych se viděla s nejlepší kamarádkou, ale ten film mě nakonci opravdu nadchnul...
Obsah
Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země.
Trailer


Tento film mě opravdu zaujal. Nemyslela jsem si, že z tak ,jednoduchého a primitivního' názvu může být tolik děje, který mě zaujme. Dokonce i dojme. Film je ve 3D, takže je to tak nějak celé zajímavé. :D
Tento film je opravdu jeden z těch, které jsou krvavé, ale zároveň vás dojmou (něco jako TVD). Upřímně, z videa vám asi může přijít, že jde o klišé. Ano, spoustu věcí si k tomu můžete domyslet, ale ten konec...To jsem opravdu nečekala, ani nikdo v kině přítomný a ten konec mi upřímně dost dlouho vrtal hlavou.
Ten film je opravdu celkově dost zajímavě natočený. Vypovídá dost o vztahu lidské rasy se zvířaty. Někdo je miluje, někdo je má jenom za 'zvířata', což je zbytečné podceňování. A zvlášť o velké podobnosti opic s lidmi (dobře, ve filmu to je dost zkreslené - asi těžko půjdete do lesa a tam narazíte na opici...).
Řekla bych, že tenhle film je tak pro všechny (dokonce i pro milovníky zvířat, i přesto menší násilí jsou tam opravdu dojemné chvilky pouta mezi člověkem a opicí...). Absolutně netuším, jestli teď, v září, ho pořád budou dávat, když jsem na něm byla s kamarádkou v červnu...(asi ne :DDD). Každopádně, kdyby ano, nebo kdyby se naskytla šance si ho stáhnout, určitě neváhejte, i když 3D se ani nic úplně nevyrovná...
D.O.P.O.R.U.Č.U.J.I.Viděli jste tento film, nebo jste o něm aspoň slyšeli?
Zaujal vás?
Co si o něm myslíte?