October 2014

Ďábelští lidé s andělskou tváří všude.

30. october 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Přemýšlím na téma...
Poznáte někoho s andělskou tváří. Už od prvního pohledu vypadá sympaticky a tak si rychle získá vaší důvěru. Svěříte mu veškerá tajemství a předpokládáte, že on si je nechá pro sebe. Tváří se, jakoby nic, ale za záda se vaším starostem směje a vykládá je ostatním. Když něco potřebuje, rád si od vás půjčí. Ale když vy strádáte? Tak se vymluví. Až po nějaké době poznáte, že to s vámi jenom hraje.
Ale po jaké době si to přiznáme? Po půl roce? Po roce?

Quase Sem Querer

Většina lidí to mají zakódované tak, že když někdo vypadá mile, je komunikativní, oblíbený, přátelský, takže bude dobrý kamarád. Co si budeme nalhávat, většina z nás by dala přednost takovému člověku, který je více do světa než tomu, který si je nejistý a je spíš šedá myš a s nikým se moc nebaví. Nechci házet do jednoho pytle, ale takoví lidé, kteří jsou skromní, nevěří si a jsou starostlivý právě bývají většinou praví přátelé.
Vlastně ani nevím proč. Mám spíš lepší zkušenosti s těmi nevyráznějšími, než s těmi oblíbenějšími. Nemám ráda úplnou zakřiknutost, i když k tomu taky někdy nemám daleko, ale přece jenom se s kamarády nejradši směju. Ale pak jsou tady chvíle, kdy si chci taky poplakat a pak je těžké, vybírat si to pravé rameno...
To, že je někdo oblíbený nemusí nutně znamenat, že ten člověk je namyšlený, ale z mých zkušeností dost často to tak bývá. A takoví lidé mají tendence si s ostatními zahrávat a zneužívat situace a to není úplně nejlepší vlastnost. (ale vyjímkou je třeba moje nejlepší kamarádka, která je sice oblíbená, ale namyšlená, sobecká a celkově tento typ rozhodně není)
Tišší lidé bývají uzavření a stydlivý s komplexy. Takoví lidé jsou rádi za přátele, většinou si váží věcí a rádi pomahají lidem. Ale jsou nevýrazní a nevyjadřují se (i kdyby sebevíc chtěli, stydí se). A právě na takové lidi často ostatní zanevřou proto, že se s nimi dotyční nebaví. Raději osloví někoho, kdo má ve společnosti hlavní slovo, než toho, kdo mlčí. Ale to je chyba, protože se připravují o jedinečné kouzlo toho člověka.

Chci tím jenom říct, že nemůžeme lidi soudit podle zezření, ale činnů. A to platí v přátelství dvojnásobně. Vždyť i Breivik vypadá jako andílek, ale to se rozhodně činny nepotvrdilo.

Btw: Jsou to jenom moje zkušenosti. To, že jste oblíbení se nerovná namyšlení a špatní přátelé, chci tím jenom říct, že přátelé můžou mít různé postavení ve společnosti a různý vzhled a nakonec se dostanete vždycky ke stejné věci >> na vzhledu (ne)záleží.

A co vy? Jaký máte názor na toto téma? Zažili jste někdy takovou situaci?

TEN pocit kocoviny^^

28. october 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Deníček
Dobré ráno všem :)

V dobu, kdy článek vydávávm je 7:00, takže pokud si to čtete ráno, tak to dává smysl. Ale jestli to čtete někdy později, taky to dává smysl, protože někteří lidé (like me :DD) vstávají i ve tři hodiny. Když je krušná noc :DDD
Psát si s kamarádem, kterýmu totálně jebe a hrozně vám chce na skypu zavolat a zazpívat vám je docela funny. Zvlášť, když čekáte do pěti hodin ráno, až konečně táta opustí pracovnu, on ale usne dřív a když chcete zapnout počítač, zjistíte, že nejde proud...Pak vás kámoš hrozně přemlouvá, ať to jdete nahodit, jenže vůbec nevíte, jak se to dělá. Pak se teda ve čtyři hodiny ráno odhodláte v úplné tmě a za zběsilého bušení kapek deště na okna jít do sklepa. Nemáte baterku a rozsvítit si nemůžete. Nakonec spadnete na schodech a vzdáte to. On vám ale založí skype s tou nejsmějšnější přezdívkou a heslem :DDD jste ke smrti unavení, ale on má energie na rozdávání, tak to ještě vydržíte...Ale pak někým způsobem uprostřed nejvtipnější části konverzace usnete a party přes facebook zůstane jen na něm :DDD
Pak se kdovíkdy probudíte s totálním výpadkem, že jste snad vůbec kdy položili mobil a usnuli o.O Za tu noc (a ráno) vám s daným člověkem přibylo 1 000 zpráv a vy si je ani nepamatujete. Pak se ráno vzbudíte a řeknete si "Kurva, já jsem usnula"
Se stává :DD

Poslední dobou kolem mě nastávají zajímavé situace, při kterém většinou lidi kolem sebe dostanu až k šílenství. Většinou i sebe. V jednom případu jsem to při velkém záchvatu smíchu stihla vyfotit. Muhehe :DDNechci nic zakřiknout, ale škola je ZATÍM v pohodě. Zvlášť, když je tam prdel :D S učiteli dost soucítím, protože máme nejlepší perly a hrocení bysme mohli sami vyučovat. A nejen učitelů, ale i těch retardovaných nápadnic z nižších ročníků, co denně chodí za našemi spolužáky s psaníčky, deníčky, šampony, i přesto, že je už jejich 'milovaní' tisíckrát poslali do hajzlu a celá třída bedlivě sledující situaci z nich má nakonec jeden nekončící záchvat smíchu...
Staré hlášky navždy zůstanou...A když si kámoši, co sedí lavici před váma stahují kalhoty přímo před vaším obličejem, když navoníte celou třídu desaterem voňavek, že tam nikdo nemůže dýchat, nebo spolužákům dáváte na židle lepidla, tempery, nebo stříkáte voňavky...Vzniknou situace, které si pak většina z nás pamatuje snáz než nějaké vzorečky z chemie. Takovýto, když učitelka řekne spolužákovi, který má na bílých kalhotech zezadu černou temperu "utři si zadek" stejně nikdy neomrzí.
Spousta spolužáků to berou jako mučení. Fajn, některé učitele nemusím, někdy bych radši šla ven, než se nonstop 16 hodin z 24 učit... Ale vím, že to dělám pro sebe. Někdy mi příjde, že jsem divná, protože to vědomí, že čerpám informace je pro mě nedocenitelný. Prostě to miluju :3 Můj cíl je mít samé jedničky, už proto, že chci dostat na dost náročný gympl (a pro to musím udělat testy i mít dobré známky -.-) a mám za ně slíbený iPhone... A kdo by nechtěl :D Takže to učení k tomu prostě patří a i když ztrácím tolik času, který bych mohla věnovat blog, přátelům, nebo něčemu jinému, myslím, že to za to stojí... Myslím, že jednou nebudu litovat :) Rozhodně lepší mít samé jedničky a věnovat se tomu, než propadat a strašně na to kašlat. "Nejzdravější" je asi zlatý střed, ale s tím bych se svými ambicemi nikam nedostala....

Via tumblr

A co vy a život? :)

Učím se žít.

26. october 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Přemýšlím na téma...
Učím se žít...

Svět je plný sraček. Musím denně poslouchat předsudky a narážky na celou mojí osobu. Nemůžeš zapnout televizi bez toho, aby tam nebyli zprávy o tom, jak si lidi sami podkopávají nohy. Celý život sleduji lidi, jak si ostatní ničí život, aniž bych jim mohla pomoct. Aniž by to oni chtěli, aniž by o tom věděli, aniž by šlo jim pomoci a nakonec to stejně nejvíc trápí mě. V Africe umírají děti hladem a tady si stěžujeme na nízké platy, i když je to taky nefér. Fotbalisté, kteří baví celý svět mají mnohonásobně vyšší plat, než ti, kteří svět zachraňují. Nemůžeš pustit své děti na ulici, aniž by ses bál/a, že je ukradne nějaký pedofil, přejede je auto, ztratí se, nebo jim někdo dá drogy. Nemůžeš nikomu věřit na 100%, protože lidé se mění. Musíš se smát, ale ve skutečnosti jsi nešťastný/á. Jsme slepí a necháme kvůli sobě umírat ostatní bytosti.

I když je tohle všechno nefér↑ je to život a nikdy nebude růžový a i když se budu v životě hodně trápit, budou kolem mě špatné věci, špatní lidé, budu prožívat špatná období....I přesto všechno stojí za to žít a nacházet v životě to krásné.

Ale to já ještě nemůžu vědět, protože se teprve učím žít...
Stronger, smarter, happier.

People help.

24. october 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Život a já
Nebudu psát, proč jsem nebyla aktivní... Je to složité.


Bylo učení, učení, učení a zákazy notebooku, vlastně nevím ani proč. Asi proto, že ve škole se tvářím jako ten nejšťastnější člověk na světě, plný pozitivního myšlení, radosti a legrace, konečně jsem se začala pořádně kamarádit s klukama ze třídy se kterýma je úplně nejvíc sranda a pak mám doma špatnou náladu... pořád jsem pro všechny taková vrba, že vždycky, když někoho něco trápí, jde za mnou a vše mi narovinu řekne a já mám nutkání mu do toho hrozně kecat. Berou to je "rady", ale je to spíš moje "starost". Vlastně se v sobě nevyznám....
Ne, že by mi vadilo, že do mě lidé vkládají tolik důvěry...Naopak, já jsem ráda. Ale..pak, když slyšíte tolik špatných věcí, stává se, že ve škole máte opravdu dobrou náladu, ale doma máte depky. A víte, co je nejhorší? Já ty špatné věci už jenom neslyším. Já je vidím.
Tvářím se, že jsem šťastná. MIuvím pozitivně, protože chci, aby lidé kolem mě byli pozivitní, protože i já chci být pozitivní. Doopravdy.

A ten pocit pomáhat lidem? Miluju.
A proč?
Chci, aby mi taky někdo pomohl, až budu padat...

99 otázek nudy Tag

22. october 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Ostatní
Už dvakrát jsem byla nominovaná na tento zajímavý tag, který jsem objevila teprve nedávno...o.O A to bych nebyla já, kdybych ho neudělala :D
NOMINUJI: myckeysweet

CO BYL TVŮJ..:
1. Poslední nápoj? - Zelený čaj 4everr ♥ :DD
2. Poslední telefonní hovor? - Adushh, dlouhý dvě hodiny:')))
3. Poslední SMSka? - SMSku jsem nepsala hodně dlouho..o.O
4. Poslední písnička, kterou si poslouchala? - Human :3
5. Naposled, co jsi plakala? - Včera u filmu o.O

UŽ JSI NĚKDY: 6. Šla na rande s někým dvakrát? -Podle toho, co se jako rande bere..o.O
7. Byla nevěrná? - Maximálně tak plyšákovi :DD
8. Někoho políbila a litovala toho? - Nikdy nelituj věcí, které už nemůžeš vzít zpátky
9. Ztratila něco zvláštního? - Nejlepší kamarádku, klíče o.O, kufr, učebnice, heslo...o.O :DD
10. Byla skleslá, smutná? - To jsem v podstatě pořád
11. Byla opilá a zvracela? - Ne, fakt ne

3 OBLÍBENÉ BARVY:
12. Fialová až modrá
13. Černá
14. lososově modrá/růžová :3

TENHLE ROK UŽ JSI:
15. Našla nového kámoše/kámošku? - Ano :) A miluju je nadvšechno♥
16. Zamilovala se? - Podle toho, co se bere jako láska..
17. Smála se až si brečela? - Ve škole? Nonstop :DDDDD
18. Potkala někoho kdo změnil tvůj život? - Každý člověk mi nějakým způsobem změnil život
19. Objevila pravého kamaráda? - To jestli to byl pravý přítel, nebo ne...se pozná až na konci
20. Zastihla někoho kdo o tobě mluvil? - Děje se mi to furt -.-
21. Políbila někoho, kdo chce být tvůj dobrý kamarád? - Jo :)
22. Kolik máš opravdových přátel, kterým plně důvěřuješ? - Těžko říct...
23. Kolik chceš mít dětí? - Určitě :)
24. Máš nějaké zvíře? - Morčátko♥
25. Chceš si změnit jméno? - Nevím..o.O Moje jméno mi příjde hrozně neobvyklý...A ty rýmy :DDD Mít tak jazykozvučný jméno není výhoda, ale hrozně špatně bych si zvykala :D
26. Co jsi dělala na své poslední narozeniny? - Radovala se z dárků a další den, na čarodějnice, party hard do půl sedmý ráno s kámoškama :D Pařba na vesnici 4everr :3
27. V kolik ses dneska vzbudila? - 7:15
28. Co jsi dělala včera o půlnoci? - Žehlila, dívala se na telku, kašlala, smrkala a učila se fyziku :D
29. Něco, čeho se nemůžeš dočkat? - Až budu mít konečně ty samý jedničky a dostanu mobil svých snů :3 :D
30. Naposled co viděla svojí mámu? - Asi před hodinou
31. Jaká by byla jedna věc, kterou bys mohla změnit na svém životě? - Chování
32. Co právě teď slyšíš nebo posloucháš? Ve znamení raka :D
33. Mluvila jsi někdy s osobou s jménem Tom? - Už s ním trávím osm let den co den v ústavu :D
34. Co ti teď leze na nervy? - Že pořádně neumím fyziku, chemii a dějepis, musím to do zítřka umět a mezitím se dívám na televizi a po třech měsících píšu na blog :'D
35. Nejvíc navštěvovaná stránka na netu? - Youtube, Facebook a Blog
36. Jaké je tvoje pravé jméno? - Hana
37. Přezdívky? - Hančí, Hanushh, Hanička Tkanička,...radši nepokračuju, je jich hodně a ne moc slušných :DD Takovýto, když si sprostí kámoši hrají s vaším jménem...
38. Chodíš s někým teď? - ..s mojí třídou do školy...:D
39. Znamení zvěrokruhu? - Býk
40. Jsi muž nebo žena? - Žena. Myslím...o.O
41. Kam si chodila na základní školu? - Na jednu takovou bláznivou školu, kde se běžně vyhazujou polystyrénový hodiny z okna :DDD
42. Střední škola? - Těžko říct...
43. Vysoká/univerzita? - Právník x Psycholožka x Novinářka...
44. Barva vlasů ? - Hnědá
45. Vlasy krátké/ dlouhé / žádné? - Spíš dlouhé.
46. Výška? - Hodně :DD
47. Seš do někoho zamilovaný teď? - Upe nejvíc do mých zlatíček♥♥♥
48. Co máš na sobě ráda? - Oči, vlasy....
49. Máš piercing? - Ne,ale chtěla bych :3
50. Máš kérku? - Ne, ale malé tetování by mi nevadilo :)
51. Pravák nebo levák? - Pravák

PRVNÍ...:
52. Chirurgický zákrok? - Mandle a uši (sluch).
53. Piercing? - Není
54. Nejlepší kamarád/ka? - Měla jsem nejlepší kamarádku...pak jsem ale zjistila, že to vlastně vůbec není kamarádka...Tak nějak moc nerozděluju kamarády na horší, lepší a nejlepší :)
55. Sport/aktivita kterou si dělala? - Já jsem tak "všestranná"..:D
56. Dovolená / zájezd? - Asi Španělosko o.O
58. Značka prvních párů bot? - Kdo si to má pamatovat :DDD

PRÁVĚ TEĎ...:
59. Jíš? - Nic
60. Piješ? - Čaj
61. Chystáš se? - Na učení :(
62. Posloucháš? - Nějakou příšernou znělku seriálu Fresh Prince o.O
63. Čekáš? - Až v šest začne Záblesk budoucnosti na Cool♥

TVOJE BUDOUCNOST:
64. Chceš děti? - Jasně :)
65. Chceš se vdát? - Když bude s kým :D
66. Plánuješ kariéru? - Těžko říct. Všichni říkají psycholožka, ale já bych chtěla být i právnička, novinářka, nebo vymýšlet televizní reklamy :3 Miluju ukecávat lidi :D Každopádně bych chtěla zároveň psát♥

CO JE LEPŠÍ:
67. Rty nebo oči? - Oči
68. Objímání nebo držení za ruce? - Objímání :)
69. Menší nebo vyšší? - Vyšší
70.Starší nebo mladší? - Starší
71. Romantický nebo spontální? - Spontální
72. Svalnaté ruce nebo břicho? - Břicho
73. Hlučný nebo tichý? - Jak kdy, jak kde :D
74. Vztah nebo úlety? - Vztah
75. Trouble maker nebo opak? - Jak kdy :D

UŽ JSI NĚKDY :
76. Políbila neznámýho člověka? - Jo :D
77. Pila silný alkohol? - Vždycky když někdo kolem mě pije, ochutnám taky :D
78. Ztratila brýle nebo čočky? - Jasně...Nemám brýle ani čočky :D
79. Spala s někým na první schůzce? - Možná tak na madraci :DD
80. Zlomila někomu srdce? - Ne :D Snad
81. Měla zlomené srdce? - Nevím, jestli se to tak bere o.O
82. Byla zatčena? - Já jsem hodná holčička O:)
83. Někoho přitahovala/okouzlovala? - JJá úplně vždycky :'D
84. Plakala když někdo umřel? - Já brečím skoro kvůli všemu...Tak kvůli tomu xnásob
85. Vzdala se něčeho abys pomohla kamarádovi? - Vždycky :)

VĚŘÍŠ V:
86. Sebe? - Ne...A to je na tom nejhorší
87. Zázraky? - Už se jich stalo tolik...
88. Lásku na první pohled? - Láska na první pohled jsou podle mě prostě vzájemné sympatie :D Prostě se lidi navzájem zaujmou, ale v tu chvíli se nemůžeš zamilovat, protože nevíš, jaký ten člověk doopravdy je
89. Existenci ráje? - 100%
90. Santa Claus? - Ježíšek :D
91. Políbení na první schůzce? - Nevím...
92. Existenci Andělů? - Jo :)

ODPOVĚZ PRAVDIVĚ:
94. Měla jsi někdy najednou víc než 1 přítele? - Ne
95. Zpívala jsi dneska/včera? - Já zpívám pořád, i když momentálně s mým kašlem nemám hlas :D
96. Někdy někoho podvedla? - Podle toho, co se počítá..::D
97. Kdybys mohla jít zpět v tvém životě kam až by jsi zašla? - Až tam, kde to všechno začalo
98. Kdybys mohla vybrat jeden den v minulém roce a oživit si ho, jaký by to byl? - Těžko říct o.O
99. Odpovídal/a jsi pravdivě? - 99,9%
Trochu aktuální, why not :DDD Důkaz, že každého z vás jednou přivedu k šílenství, muhehe

Má vůbec smysl něco plánovat..?

20. october 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Přemýšlím na téma...
V životě budeme mít spoustu snů a ambicí. Jako malí budeme chtít být princeznami, herečkami, zpěvačkami, modelkami, učitelkami, doktorkami a kdoví, co ještě. V dospívání se naše plány trošku zúží a více zreální.
Můžeme plánovat spoustu věcí. Že se jednou provdáme za milionáře, budeme mít pět dětí a budeme žít v luxusní vile...
To všechno si můžeme vysnít a naplánovat do puntíku. Ale nikdy si nemůžeme naplánovat, protože život naplánovat nejde.
Vždyť mi ani nevíme, co se stane následující sekundu. Minutu. Den. Rok.
Nevíme, jestli naší planetu zítra nenapadnou mimozemšťané, nezničí jí jaderné bomby, nebo neumřeme všichni na ebolu.
Zítřek je tak nejasný, až mě to děsí.
Nikdy nevíme, co nás potká další den, protože jsme jenom lidé.
...tak jak můžeme něco plánovat?

Školní série: 2.Stop nesoustředěnosti!

15. october 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Tipy
Jsem tu s druhým dílem mé série :) Dnes o podmínkách při učení. Učíte se klidně několik hodin, ale pořád se vám učivo nechce dostat do hlavy? Možná, že znám důvod...Opravdu se na učení soustředíte?
Zde jsou tipy, jak si udělat co nejlepší pohodlí při učení, protože právě při "nepohodlí" často dochází k nesoustředěnosti a bez toho se jen těžko něco naučíte...

Untitled
a) Klid a "klid"
Každý člověk si pod slovem ,,klid" představí zhruba jinou věc. Někdo totální ticho, někdo poslouchá hudbu, někdo má otevřené dveře, protože ho hlasy ostatních uklidňují, někdo si otevře okno, aby se místnost provětrala před učením, někdo při.
Prostě si zařiďte, aby jste se cítili příjemně a nic vás nerozptylovalo.

b) Prostředí
Někdo se učí doma - na gauči, v posteli, u stolu, na zemi...Někdo se učí venku na zahradě, v přírodě, v parku. Někdo se učí dokonce na místech, jako třeba v autobuse, nebo dokonce i přímo ve škole...To všechno je na vás, co vám vyhovuje, ale já bych vám doporučila učit se doma u stolu, když máte čas (ne že já bych to tak dělala...:D).

c) Jídlo a pití
Na učení nesmíš být hladová, ani přejedená - prostě akorát. Já osobně, když se jdu učit, si beru pití s sebou, abych pak nemusela odcházet od učení.

d) Pořádek
Před učením si většinou odbydu veškeré mé ostatní povinnosti - uklidím celý pokoj, udělám své domácí práce, hraju na klavír, nakrmím morče...k učení pak jdeš s pocitem, že to je jediná povinnost, co musíš udělat a nemusíš se zatěžovat ničím jiným.

e) Doba učení
I ta je u každého individuální. Já se učím, kdy můžu - ,,leze mi to do hlavy" vždycky. Někdo se budí už v pět hodin ráno - protože se mu dobře učí ráno, někdo je kvůli učení vzhůru až do půlnoci - protože se mu dobře učí v noci...Já se třeba učím tak kolem 17.00 - 22.00. Prostě v době ,,na poslední chvíli" před spaním, kdy prostě musím.

f) Psychicky v pohodě
V neposlední řadě není dobře učit se, když máte nějaký problém. Něco, co vás trápí. Prostě něco, co vás nutí přemýšlet nad něčím jiným než nad učením. Jděte ven do přírody a přemýšlejte, vyčistěte si hlavu. Je to na každém, ale bude se vám těžko učit, když se nebudete soustředit.

A jak bojujete proti nesoustředěnosti vy?