Ďábelští lidé s andělskou tváří všude.

30. october 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Přemýšlím na téma...
Poznáte někoho s andělskou tváří. Už od prvního pohledu vypadá sympaticky a tak si rychle získá vaší důvěru. Svěříte mu veškerá tajemství a předpokládáte, že on si je nechá pro sebe. Tváří se, jakoby nic, ale za záda se vaším starostem směje a vykládá je ostatním. Když něco potřebuje, rád si od vás půjčí. Ale když vy strádáte? Tak se vymluví. Až po nějaké době poznáte, že to s vámi jenom hraje.
Ale po jaké době si to přiznáme? Po půl roce? Po roce?

Quase Sem Querer

Většina lidí to mají zakódované tak, že když někdo vypadá mile, je komunikativní, oblíbený, přátelský, takže bude dobrý kamarád. Co si budeme nalhávat, většina z nás by dala přednost takovému člověku, který je více do světa než tomu, který si je nejistý a je spíš šedá myš a s nikým se moc nebaví. Nechci házet do jednoho pytle, ale takoví lidé, kteří jsou skromní, nevěří si a jsou starostlivý právě bývají většinou praví přátelé.
Vlastně ani nevím proč. Mám spíš lepší zkušenosti s těmi nevyráznějšími, než s těmi oblíbenějšími. Nemám ráda úplnou zakřiknutost, i když k tomu taky někdy nemám daleko, ale přece jenom se s kamarády nejradši směju. Ale pak jsou tady chvíle, kdy si chci taky poplakat a pak je těžké, vybírat si to pravé rameno...
To, že je někdo oblíbený nemusí nutně znamenat, že ten člověk je namyšlený, ale z mých zkušeností dost často to tak bývá. A takoví lidé mají tendence si s ostatními zahrávat a zneužívat situace a to není úplně nejlepší vlastnost. (ale vyjímkou je třeba moje nejlepší kamarádka, která je sice oblíbená, ale namyšlená, sobecká a celkově tento typ rozhodně není)
Tišší lidé bývají uzavření a stydlivý s komplexy. Takoví lidé jsou rádi za přátele, většinou si váží věcí a rádi pomahají lidem. Ale jsou nevýrazní a nevyjadřují se (i kdyby sebevíc chtěli, stydí se). A právě na takové lidi často ostatní zanevřou proto, že se s nimi dotyční nebaví. Raději osloví někoho, kdo má ve společnosti hlavní slovo, než toho, kdo mlčí. Ale to je chyba, protože se připravují o jedinečné kouzlo toho člověka.

Chci tím jenom říct, že nemůžeme lidi soudit podle zezření, ale činnů. A to platí v přátelství dvojnásobně. Vždyť i Breivik vypadá jako andílek, ale to se rozhodně činny nepotvrdilo.

Btw: Jsou to jenom moje zkušenosti. To, že jste oblíbení se nerovná namyšlení a špatní přátelé, chci tím jenom říct, že přátelé můžou mít různé postavení ve společnosti a různý vzhled a nakonec se dostanete vždycky ke stejné věci >> na vzhledu (ne)záleží.

A co vy? Jaký máte názor na toto téma? Zažili jste někdy takovou situaci?
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement