Školní série: 2.Stop nesoustředěnosti!

15. october 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Tipy
Jsem tu s druhým dílem mé série :) Dnes o podmínkách při učení. Učíte se klidně několik hodin, ale pořád se vám učivo nechce dostat do hlavy? Možná, že znám důvod...Opravdu se na učení soustředíte?
Zde jsou tipy, jak si udělat co nejlepší pohodlí při učení, protože právě při "nepohodlí" často dochází k nesoustředěnosti a bez toho se jen těžko něco naučíte...

Untitled
a) Klid a "klid"
Každý člověk si pod slovem ,,klid" představí zhruba jinou věc. Někdo totální ticho, někdo poslouchá hudbu, někdo má otevřené dveře, protože ho hlasy ostatních uklidňují, někdo si otevře okno, aby se místnost provětrala před učením, někdo při.
Prostě si zařiďte, aby jste se cítili příjemně a nic vás nerozptylovalo.

b) Prostředí
Někdo se učí doma - na gauči, v posteli, u stolu, na zemi...Někdo se učí venku na zahradě, v přírodě, v parku. Někdo se učí dokonce na místech, jako třeba v autobuse, nebo dokonce i přímo ve škole...To všechno je na vás, co vám vyhovuje, ale já bych vám doporučila učit se doma u stolu, když máte čas (ne že já bych to tak dělala...:D).

c) Jídlo a pití
Na učení nesmíš být hladová, ani přejedená - prostě akorát. Já osobně, když se jdu učit, si beru pití s sebou, abych pak nemusela odcházet od učení.

d) Pořádek
Před učením si většinou odbydu veškeré mé ostatní povinnosti - uklidím celý pokoj, udělám své domácí práce, hraju na klavír, nakrmím morče...k učení pak jdeš s pocitem, že to je jediná povinnost, co musíš udělat a nemusíš se zatěžovat ničím jiným.

e) Doba učení
I ta je u každého individuální. Já se učím, kdy můžu - ,,leze mi to do hlavy" vždycky. Někdo se budí už v pět hodin ráno - protože se mu dobře učí ráno, někdo je kvůli učení vzhůru až do půlnoci - protože se mu dobře učí v noci...Já se třeba učím tak kolem 17.00 - 22.00. Prostě v době ,,na poslední chvíli" před spaním, kdy prostě musím.

f) Psychicky v pohodě
V neposlední řadě není dobře učit se, když máte nějaký problém. Něco, co vás trápí. Prostě něco, co vás nutí přemýšlet nad něčím jiným než nad učením. Jděte ven do přírody a přemýšlejte, vyčistěte si hlavu. Je to na každém, ale bude se vám těžko učit, když se nebudete soustředit.

A jak bojujete proti nesoustředěnosti vy?
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Nany Nany | Web | 15. october 2014 at 15:33 | React

Já jsem ten typ, který se u toho musí dívat na seriál, do toho psát článek.. :D No prostě dělat co nejvíce věcí, pak se na to můžu nejlépe soustředit. Většinou píšu úkoly v posteli, na stole dělám zásadně jen matiku a projekty :D
A co se pořádku týče, o něm radši mluvit nebudu :D

2 Nany Nany | Web | 17. october 2014 at 19:55 | React

Jo a tagla jsem tě do 99 otázek nudy :)

3 onepatas onepatas | Web | 18. october 2014 at 21:56 | React

Tak tak... Chtělo by si to tyto body nalepit na nástěnku, že? =D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement