November 2014

VTIPY - Černý humor #1

3. november 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Vtipy
Abych byla upřímná, nikdy jsem neměla ráda tento typ humoru. Nevím ani proč, přišlo mi to divné, abych ráda pomáhala lidem, ale četla takové vtipy narážející na smrt a lidské neštěstí. Ale spousta lidi právě tento typ vtipů má rádo a i já mám některé své oblíbené, tak jsem se rozhodla dát je na blog :)

"Doktor si dělá starosti o moje zdraví."
"A co ty na to?!"
"Co je mi po jeho starostech."

Víte co se stane ze Sněhurky, když se dotkne drátů velmi vysokého napětí?
Popelka.

Princezně při křtinách sudička věštila, že když jí bude 16 let, píchne se do prstu a umře.
Prozřetelný tatínek král jí proto dal všechny prsty usekat už v 15 letech.

Děti na procházce v lese spatří oběšence. Všechny se s křikem rozprchnou, jen malinký Adolfek zůstane. Zamíří přímo k umrlému, chvíli si ho prohlíží a pak znechuceně povídá: "Přestaň se už konečně houpat, sobče, ta houpačka není jenom tvoje!"

Z operačního sálu vyjde unavený doktor, na lavičce ho čeká zkroušený mladý muž. "Pane vaši ženu se nám podařilo stabilizovat. Bohužel, upadla do kómatu a v takových případech je prognóza i na několik desítek roků. Manželce budete muset 3x denně podávat umělou výživu hadičkou, vždy po pár hodinách ji musíte otočit, aby nedocházelo k proleženinám, měnit jí savé vložky na malou potřebu, umývat ji po velké a přitom k ní něžně a laskavě mluvit, protože je celkem možné, že bude všechno vnímat a slyšet. Po dvaceti letech se může stát, že se na chvilku probere, otevře oči, pozná vás, usměje se a znovu upadne do kómatu na dalších dvacet let."
Doktor chvíli pozoruje mladého muže, jak postupně bledne, zelená a jinak mění barvy. Potom ho kamarádsky poplácá po zádech a říká:
"Nebojte se! To byl jen žert. Nepřežila to."

Jaký je rozdíl mezi kondomem a padákem?
No, když praskne padák, tak je o jednoho míň a když praskne kondom, tak je o jednoho víc.

Přijde pán do obchodu se zvířaty a povídá prodavači:
"Prosil bych tři potkany, dvě myši, asi 25 švábů a kýbl pavouků."
"Uff, no, snad to dám dohromady. Na co to vůbec potřebujete?"
"Ale, stěhuji se a ve smlouvě je bod: vrátit majiteli byt ve stavu, v jakém jsem jej dostal."
"Vy jste šprýmař," usměje se pobaveně prodavač.
"No, mně to moc k smíchu nepřijde. Odpoledne jdu vykopat toho dědu, ke kterému jsem se tenkrát přistěhoval."

Pacient se ptá doktora: "Proč si nemohu nahmatat nohy?" Doktor: "Protože jsme vám amputovali ruce!"

"Řekněte pane, kouří váš kůň?" "Ne." "Pak vám tedy hoří stáj!"

Jdou dva staříci po silnici a najednou kolem nich projede na motorce bezhlavý muž. Jdou dál a opět kolem nich projede bezhlavý chlap na motorce. Když se to opakuje už po páté, ten jeden stařík říká tomu druhému: Hele, Franto, nechceš si tu kosu dát na druhý rameno?"

Jde koktavej a plešatej po ulici. Koktavej povídá tomu plešatýmu: "Ttto to by mmmě za zajímalo, kolik dddáš zza za holiče, hhhha hhha?!" A ten plešatej mu povídá: "A mě by zajímalo, kolik ty dáš za telefon?"


Jaké vtipy z těchto vybraných vás pobavili?
Máte rádi černý humor?

HELLOween

1. november 2014 at 7:00 | Hančí ;)) |  Ostatní
Příjde mi, že posledních pár let se hodně řídíme britskými a hlavně americkými trendy. Ne, že bych neměla Ameriku nebo Velkou Británii ráda...mám. Nevím, jestli to je jenom můj pocit, ale zdá se mi, že hodně ztrácíme originalitu.
Před dvaceti lety tady skoro nikdo ten americký svátek s názvem "Halloween" neznal. A dnes se k nám nějakým záhadným způsobem dostal. A i u nás se slaví více, než naše tradiční dušičky, které jsou o den později. Příjde mi to nefér, ale s dobou nic nemáš.
Je to v celku hezká tradice, ale americká. Jinak proti tomu nic nemám, protože i když ho doma neslavíme, nakazila jsem se tou atmosférou. Zdobím si 'halloweensky' pokoj, jím dýně a rozhodně neodolám těm úžasným lookům :3 (Teri Blitzen letos bezesporu vede!)
Asi jste si všimli té velké chyby v nadpisu. "HELLOween" jsem ale nenapsal kvůli své nepozornosti(tak by tomu normálně bylo :D), což je asi jasné, jinak by to "HELLO" nebylo velkými písmeny...Ale proto, že mi to příjde nějakým způsobem originální (:DD) a pointa toho článku je seznámit čtenáře a vlastně i sebe s tím, co to vlastně slaví a proč.
Pumpkin jokes continue!

Jak, kdy a kde vznikl Halloween?
Halloween pochází již z dob Keltů, kdy se jmenoval Samhain, konec léta čili keltský Nový rok. Nepochází z Ameriky, jak si většina myslí, ale z oblasti Spojeného království. Halloween se slaví v noci ze 31. října do východu slunce 1. listopadu, což je na tom asi to nejpodivnější.

Proč jsou symbolem Halloweenu zrovna dýně?
K dýním symbolizujícím Halloween se váže stará irská pověst o opilci a šprýmaři Jackovi, kterému se povedlo přelstít ďábla poté, co si mu za skleničku alkoholu slíbil svou duši. Jack totiž přemluvil pekelníka, aby vylezl do větví jabloně, a potom rychle vyryl do kmene znamení kříže. Kvůli tomu ďábel nemohl slézt. Jackovi pak už jen stačilo, aby lapenému čertisku velkoryse nabídl, že mu pomůže na zem - pokud se nikdy on, pozemský hříšník, nedostane do pekla.
Jenže když Jack umřel, v nebi ho nechtěli. Měl příliš mnoho hříchů. Ovšem nepustili ho ani do pekla. Jednak čertovský slib je čertovský slib a potom - ďábel si dobře pamatoval, jak ho šprýmař podvedl. Od té doby Jackova duše bloudí po světě a temnotu si ozařuje jediným žhavým uhlíkem, kterým mu ďábel ponechal. Aby uhlík déle vydržel, vkládá si ho Jack do svícínku z vydlabané dýně...

Proč "Halloween"?
Halloween je zkratka z anglického All-hallow-even (předvečer všech svatých).

Za jakým účelem se lidé převlékají za strašidelné bytosti?
To, že se především děti převlékají den před dušičkami do kostýmů, vychází z historické tradice, která říká, že právě převlek měl odlákat zlé duchy, kterým, jak se pohané domnívali, byla na konci října cesta na pozemský svět otevřena. S tím souvisí i tradiční vydlabávání dýní do podoby luceren, jejichž světlo mělo zlé duchy také odradit.

Jaké se s Halloweenem pojí tradice?
Trick-or-treating je nejznámější tradicí Halloweenu, v překladu znamená Dejte mi koledu, nebo vám něco provedu. Děti ve strašidelných kostýmech obchází domy v sousedství, kdy zazvoní a poprosí majitele o koledu, nejčastěji sladkosti. Pokud odejdou s prázdnou, ztropí majiteli domku drobnou lumpárnu, třeba omotají dům toaleťákem, nebo bombardují vajíčky.
Hororové historky jsou oblíbené u starších dětí, které si mezi sebou vypráví strašidelné příběhy. Čím strašidelnější, tím lepší.
Mnoho amerických seriálů vysílá v halloweenském týdnu speciální čarodějnické epizody. Halloweenský průvod má tradici ve městech, kde děti soupeří, který z nich bude mít nejoriginálnější a nejstrašidelnější masku.

Pokud chcete o Halloweenu vědět více, podívejte se na stránky, kde jsem čerpala: ireceptar.cz, studentpoint.cz, blog.emire-skola.cz, chcidoameriky.cz

-nejlepší :3

A co vy a Halloween?