December 2014

Největší dárek o Vánocích? aneb. Tradice, nebo obchodní tah?

16. december 2014 at 0:00 | Hančí ;)) |  Diskuze
Vánoce miluju. Je to jedno z mých nejoblíbenějších období v roce. I když jsem nejčastěji nemocná, většinu času v zimě promarodím a při mé zimomřivosti většinu času venku protrpím, prostě miluju tu atmosféru.
Ale všeho s mírou. To, co se poslední dobou kolem nás děje mi nepříjde vůbec jako udržování tradic, ale jako jedna velká propaganda čehosi -.-

my christmas tree♥️🎄

Já osobně jsem Santu v pultech obchodů zahlédla už nějakou dobu před Halloweenem.
V tu dobu už se vydlabané dýně předháněly s tím fousatým dědou. Jako vážně?!

V den, co článek píšu je 14.12. Za deset dní bude Štědrý den a po štědrovečerní večeři najdeme pod stromečkem dárky od Ježíška, ale se mnou to absolutně nic nedělá. Doma nemáme žádnou výzdobu a já jsem dokonce ještě ani nezačala nakupovat dárky. Loni jsem začala nakupovat těsně před 5. prosincem ale letos? Bída. Zatímco v obchodech už mají přes měsíc Vánoce v plném proudu, já tento čas prožívám nijak. Jako kdyby se nic nedělo. Jako kdyby snad Vánoce letos vůbec nebyly.

A to mě mrzí. Proč někdo jako já, milovník Vánoc, si přestává Vánoce uvědomovat, když už jsou tak blízko?!
Na Vánoce jsem se těšila už od léta, ale patrně mi tento vnitřní pocit, který jsem nedávala znát, zkazila realita ve všech možných obchodech. Posledních několik let mi příjde, že Vánoce už nejsou o tom, být spolu.

Kdysi to bylo tak, že hlavní dárek byla hlavně RODINA, LÁSKA, nebo PŘÁTELSTVÍ. Prostě se lidé, co se mají rádi, sešli a strávili tento krásný čas spolu. Účelem nebylo dostat co nejvíce dárků, společnost lidí, které milujete, měl být ten největší dárek sám o sobě. Ale kdo to dnes uznává? Lidé berou všechno to, co už mají jako samozřejmost. Jsem zdravá? - No a? Mám střechu nad hlavou? - Bože, to má snad každý, ne? Mám přátele? - To je přece jasný.

Krásné Vánoce by vám ale neměl dělat nový mobil, notebook, nebo cokoliv jiného. Tajemství Vánoc totiž nespočívá jenom v tom, udělat radost ostatním (i když i to je hodně), ale v tom uvědomit si, jaké dary nám přinesl život, protože k čemu mi bude iPhone, když nebudu mít střechu nad hlavou?


A jaký máte názor vy na Vánoce v obchodech? Jaký nejkrásnější dárek ze všech prožitých Vánoc jste dostali? Jaké je podle vás tajemství Vánoc?


Work hard, study hard.

14. december 2014 at 10:10 | Hančí ;)) |  Deníček
Zdravím.
Na blog jsem zavítala asi po měsíci a musím říct, že mi chyběl. Hrozně...To psaní a možnost dělit se o to s někým :3 Aww.
Ale poslední měsíc jsem na notebooku nebyla vůbec, přísahám, protože kdybych byla, dávno bych se ozvala. Nebyla jsem aktivní proto, že bych snad nechtěla, nebo by mi došly nápady...Jde spíš o to, že čas investovala do něčeho jiného a začíná se mi to pomalu vracet zpátky. A musím říct, že se to vyplatí :3

Strašně mi to psaní chybělo a vůbec netuším, kdy budu zase aktivní, jako dřív. Obdivuju lidi, kteří mají výborné studijní výsledky, jsou aktivní na blogu a zároveň mají svůj život a třeba jsou úspěšní i v nějakých zájmech. Já bohužel k takovým lidem nepatřím a bojím se, že když se začnu zase plně věnovat blogu, budu zase zanedbávat jiné věci..:/

Takže se tímto chci omluvit za veškerou neaktivitu. Chtěla bych to spravit a být zase aktivní, ale bohužel netuším, jestli se mi ještě někdy podaří navázat na původní aktivitu...


Untitled

A co vy a život? :) Jak se vám daří?