Největší dárek o Vánocích? aneb. Tradice, nebo obchodní tah?

16. december 2014 at 0:00 | Hančí ;)) |  Diskuze
Vánoce miluju. Je to jedno z mých nejoblíbenějších období v roce. I když jsem nejčastěji nemocná, většinu času v zimě promarodím a při mé zimomřivosti většinu času venku protrpím, prostě miluju tu atmosféru.
Ale všeho s mírou. To, co se poslední dobou kolem nás děje mi nepříjde vůbec jako udržování tradic, ale jako jedna velká propaganda čehosi -.-

my christmas tree♥️🎄

Já osobně jsem Santu v pultech obchodů zahlédla už nějakou dobu před Halloweenem.
V tu dobu už se vydlabané dýně předháněly s tím fousatým dědou. Jako vážně?!

V den, co článek píšu je 14.12. Za deset dní bude Štědrý den a po štědrovečerní večeři najdeme pod stromečkem dárky od Ježíška, ale se mnou to absolutně nic nedělá. Doma nemáme žádnou výzdobu a já jsem dokonce ještě ani nezačala nakupovat dárky. Loni jsem začala nakupovat těsně před 5. prosincem ale letos? Bída. Zatímco v obchodech už mají přes měsíc Vánoce v plném proudu, já tento čas prožívám nijak. Jako kdyby se nic nedělo. Jako kdyby snad Vánoce letos vůbec nebyly.

A to mě mrzí. Proč někdo jako já, milovník Vánoc, si přestává Vánoce uvědomovat, když už jsou tak blízko?!
Na Vánoce jsem se těšila už od léta, ale patrně mi tento vnitřní pocit, který jsem nedávala znát, zkazila realita ve všech možných obchodech. Posledních několik let mi příjde, že Vánoce už nejsou o tom, být spolu.

Kdysi to bylo tak, že hlavní dárek byla hlavně RODINA, LÁSKA, nebo PŘÁTELSTVÍ. Prostě se lidé, co se mají rádi, sešli a strávili tento krásný čas spolu. Účelem nebylo dostat co nejvíce dárků, společnost lidí, které milujete, měl být ten největší dárek sám o sobě. Ale kdo to dnes uznává? Lidé berou všechno to, co už mají jako samozřejmost. Jsem zdravá? - No a? Mám střechu nad hlavou? - Bože, to má snad každý, ne? Mám přátele? - To je přece jasný.

Krásné Vánoce by vám ale neměl dělat nový mobil, notebook, nebo cokoliv jiného. Tajemství Vánoc totiž nespočívá jenom v tom, udělat radost ostatním (i když i to je hodně), ale v tom uvědomit si, jaké dary nám přinesl život, protože k čemu mi bude iPhone, když nebudu mít střechu nad hlavou?


A jaký máte názor vy na Vánoce v obchodech? Jaký nejkrásnější dárek ze všech prožitých Vánoc jste dostali? Jaké je podle vás tajemství Vánoc?

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Nany Nany | Web | 16. december 2014 at 21:51 | React

Mě to také nehorázně štve. Kvůli tomu mě stále tahle nálada nechytla.. jsem zatím někde v jaře :D
Je sice pravda, že někdo nakupuje dárky už s předstihem, ale to si představuji spíše jako zlevněné výrobky a ne hned všechnu možnou výzdobu, to je fakt moc!
Já jsem člověk, který je neskutečně vděčný za to, co má, rodinu, přátele, domov.. ale stejně beru Vánoce dost materialisticky :D

2 nikča nikča | Email | Web | 20. december 2014 at 21:17 | React

člověk si každý rok svého života představuje vánoce tak nějak jinak, nebo se spíš na ně těší kvůli jiným důvodům. Třeba když ti jsou 4 těšíš se hlavně na dárky co dostaneš a na ostatním ti toláik nezáleží a jak postupně začneš stárnout uvědomuješ si, že je to hlavně o rodině :). Když jsem tenhle rok ostatním dávala dárky ostatním byla jsem nadšená z jejich radosti z dárků a protože jsem se na to těšila koupila jsem jich co nejvíc :D a tak utratila celý kapesný, ale aspoň to nebylo za žádnou blbost, ale za svoje přátele :).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement