January 2015

Dilema...

29. january 2015 at 17:00 | Hančí ;)) |  Život a já
Znáte ten pocit, když se strašně snažíte, děláte úplné maximum a nedaří se vám, ale jiný mávne rukou a má něco, po čem jste vy vždycky tak toužili? Já bohužel až moc dobře a ať dělám co dělám, stejně mi příjde, že jsem zaseknutá v jednom bodě, který pomalu a jistě ztrácí svůj kdysi jasný vytyčený směr. Vždycky jsem si říkala, že se nepřestanu snažit, i když to bude sebetěžší, udělám pro to všechno a nějak to dopadne. Že si vždycky půjdu za svým a nikdy neuhnu, i přes ty velké balvany, které mi hodně lidí hází pod nohy... Že to budu pořád zkoušet, dokud se to nepovede...

Ale co když se mi to povedlo a právě TEĎ je můj čas a mám konečně šanci? Co když je to doopravdy vůle osudu a má se to stát? Nebo je to jenom pouhá náhoda..?

Nemůžu tomu ani uvěřit, už jsem skoro nedoufala. Teď si příjdu jako malá, nezodpovědná a nepřipravená... Ale je na události vůbec někdy člověk připravený..?

Moudrosti, které přináší život= ♥Citáty♥

26. january 2015 at 7:00 | Hančí ;)) |  Ostatní
Život přináší moudrost až se zkušenostmi, ale spousta životních zkušeností je obsažena právě v citátech. Asi proto je tak miluji..:3
Bad days
"Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme."- Romain Rolland

"V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu." - Marcel Pagnol

"Hymna života
Život je šance - využij ji
Život je krása - obdivuj ji
Život je blaženost - užívej ji
Život je sen - uskutečni ho
Život je výzva - přijmi ji
Život je povinnost - naplň ji
Život je hra - hrej ji
Život je bohatství - ochraňuj ho
Život je láska - potěš se s ní
Život je záhada - pronikni ji
Život je slib - splň ho
Život je smutek - překonej ho
Život je hymna - zpívej ji
Život je boj - přijmi ho
Život je štěstí - zasluž si ho
Život je život - žij ho."

"Kunda sem, kunda tam.." - Miloš Zeman

"Láskyplný člověk raději sám prožívá bolest, než by ji jiným působil." - Robert Burns

"O život můžeme přijít různě. Smrt je jen jednou z možností." - Robert Fulghum

"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist" - Albert Einstein

"Pamatuj, že i ta nejtěžší hodina ve tvém životě, má jen 60 minut." - Sofoklés

"Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne." - Mark Twain

"Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!" - Albert Einstein

"Nauč se slzami v očích smát, nauč se pohladit se zavřenou dlaní, nauč se rozdat všechno a nemít nic, pak poznáš, že stojí za to žít."

Untitled

"Milióny lidí touží po nesmrtelnosti, a přitom nevědí co mají dělat, když v neděli odpoledne prší." - Susan Ertz

"Přátelství je jako zlatá nit, která když se přetrhne, jde sice ještě spojit, ale uzel už navždy zůstane."

"Láska je pro smysl člověka složitější než matematika, mnohdy s neřešitelnými příklady." - Albert Einstein

"Mládí je nejkrásnější dobou života, škoda že musíme nejdříve zestárnout, abychom to poznali."

"Mezí tím, kdo se opíjí láskou a kdo alkoholem, je jediný rozdíl. Alkoholik zůstává věrný své značce." - Ladislav Muška

"Je lepší shořet než vyhasnout..." - Kurt Cobain

"Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání." - Mark Twain

"Celý život čekáme na výjimečného člověka místo toho, abychom obyčejné lidi okolo nás změnili na výjimečné." - Hans Urs Von Balthasar

"Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli." - Albert Einstein

"Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec." - Jan Werich

Jaký cítát se vám nejvíce líbil?
Jaké jsou vaše nejoblíbenější?

Víkend ve znamení odpočinku.

23. january 2015 at 7:00 | Hančí ;)) |  Tipy
Týden plný namáhavého učení je konečně za námi a my si můžeme konečně oddechnout. Škola sice tvoří dílnou část našeho života, někdy jí je ale až moc. Co třeba si udělat chvíli čas na něco jiného?

:)

Přátelé
Potkáváš své přátele jenom ve škole? To ale není úplně nejlepší místo na setkání, navíc bych se vsadila, že škola není úplně jediné místo, kde máš kamarády... Co třeba zajít někam na návštěvu, nebo udělat rovnou přespávačku? Přes všední den není čas a když už je víkend, není na co čekat.

Nákupy!!!
Holky, co si budeme povídat. Nákupy jsou oblíbená činnost většiny z nás, když je z čeho platit :D Tak proč si jednou za čas nezajít do nějakého toho nákupního centra? Nejen, že po nákupu spálíte nějaké ty kalorie (i obsah v peněžence), ale oblečení není nikdy dost.

Je libo čas pro sebe?
V tom strašném shonu, který se točí jenom kolem školy si pro sebe moc času nenajdete. Ale od toho je tu víkend, co bysme si bez něj počaly :D Není nad hodinovou horkou koupel s pěnou a dobrou knihou :3

Movie večer
Asi většina z nás má své oblíbené filmy a seriály. Já osobně už nějaký ten měsíc nesleduju absolutně nic, ani své oblíbené TVD. Ale plánuju si udělat večer, kdy si připravím horu chipsů a popcornu všechny díly zase doženu a zkouknu i nějakou tu filmovou novinku.

Beauty
Ve všední den nestíhám absolutně nic. Ráno na sebe hodím řasenku a korektor a večer se odlíčím, trochu vyčistím pleť a nanesu nějaký ten krém proti akné. To je ale vše. Vlasy si myju jednou za týden, protože se mi nemastí a myji si je právě o víkendu. A pokud od pondělí do pátku od sebe nestíháš pečovat, jak bys chtěla, využij právě víkend. Je libo maska na vlasy či peeling?

Dobré skutky
Těch nikdy není dost. Co třeba navštívit a vypomoci v útuleku, nebo domově důchodců? Pomůžeš tím někomu a budeš z toho mít i dobrý pocit. A ta ten dobrý skutek se ti určitě jednou vrátí. Taky bys v tísni uvítala pomoc, ne?

Učení
No jo no, tato činnost je nutná a jen tak se tě jen tak nepustí. Ale věnovat nějakou tu hodinku vzdělání se vyplatí. Nejlepší je se našprtat v klidu o víkendu, než někdy pozdě večer, kdy tě ještě ke všemu další den čeká škola.
Jak vypadá tvůj ideální víkend?

Přátelství mezi holkou a klukem...Existuje?

21. january 2015 at 7:00 | Hančí ;)) |  Přemýšlím na téma...
Rozhodla jsem se věnovat zrovna tomuto dost řešenému tématu proto, že jsem si na něj poslední dobou udělala dost jasný názor. Proč si lidé myslí, že se mezi sebou nemůžou mít opačné pohlaví přátelství?
Best friend

To musí být pravidlem, že se do sebe zrovna ty dva kamarádi zamilují a celé přátelství je pryč? Ale proč si to všichni myslí? A proč, když jdu s kamarádem po ulici, si lidé myslí, že jsme....pár?
Lidé mají strašnou tendenci soudit a posuzovat úplně všechno i to, o čem nemají ani ponětí. Proč lidé říkají, že "mezi holkou a klukem neexistuje přátelství", když to neví jistě? To, že někomu podobné přátelství nevyšlo ještě neznamená, že neexistuje...

Existuje a já jsem tomu živým důkazem. Dokonce znám i spoustu lidí, kteří mají za nejlepšího kamaráda/kamarádku opačné pohlaví. Stačí, když jsi ti dva rozumí, věří si a mají se čemu smát a o čem si povídat. Vůbec nemusí být pravidlem, že se ti dva do sebe zamilují (i když pravděpodobnost samozřejmě existuje). Nejlepší je, když se vzájemně nepřitahují a ví o tom navzájem. A já osobně si neumím ani v těch nejdivočejších snech představit, že bych někdy chodila s nějakým sým kamarádem. A už vůbec ne s tím nejlepším. -.- :DD

My mezi sebou naštěstí máme naprosto čisté přátelství. On už strašně dlouhou dobu chtěl mojí kamarádku a ona si pořád nebyla jistá. Tak jsme mu s mojí nejlepší kamarádkou pomohli a teď jsou spolu. Ale nadruhou stranu, oni spolu byli kdysi velmi dobří přátelé, ale vzniklo mezi nimi něco víc, protože on se do ní zamiloval. Stejný případ mají právě moje nejlepší kamarádka a další velmi dobrý kamarád. Ale to ještě neznamená, že to doopravdy přátelství neexistuje.

Jo, často si vyslechnu nějakou úchylnou narážku. Navíc, kluci umí být dost zlí a hodně zákeřně upřímní, že to někdy bolí. Ale je to zase jiný pohled na svět. Je to jiná legrace, jiné problémy. A i přes to všechnou jsou kluci mnohdy citliví stejně jako holky, někdy i víc. Kluci nebrečí? Naprostá blbost. "Klučičí" kamarádi prostě umí jinak okořenit život, když je mezi vámi opravdové přátelství. Navzájem se toto pohlaví prostě potřebuje, ale ne jenom kvůli partnerství apod. Rady a názory z "opačného světa" jsou prostě nad zlato. A musím říct, že i přes ty předsudky se vyplatí mít kamarády i mezi kluky.

Blog de EmotionsCoquelicot - Tu es tordue et torturée, ce n’est pas un défaut, c’est une force, ça fait de toi ce que tu es. - Skyrock.com

A co vy? Jaký na to máte názor? Máte s přátelstvím mezi klukem a holkou nějaké zkušenosti?

Vyčerpaná.

19. january 2015 at 7:00 | Hančí ;)) |  Deníček
Poslední dobou je toho na mě moc. Příjde mi, že se nedokážu pořádně soustředit, zvlášť pak na více věcí. Škola, přátelé, nebo blog?
Neslibuju, že budu přidávat pravidelně, ale přidávat budu, protože ve všem v tom shonu je blog úžasné odreagování. I když bych teď měla dělat milion jiných věcí, blog mi prostě nedá spát a nebudu mít klid, dokud nepřednastavím nejméně 3 články. Ale teď k konečně k tomu, čemu se doopravdy chci v tomto článku věnovat. Škole.

Learning

V osmé třídě mi jde dost o známky, takže jsem většinu času strávila s učebnicí, než s tvořením dalších článků, to říkám upřímně. Ale to bych prostě měla moc velké štěstí, kdyby stačilo 'jenom' se to naučit. Fyzika je prostě prokletý předmět, všechno kazí a i když mi vycházela jednička, dostala jsem (dostanu) dvojku. I když ta jedna zbytečná dvojka trochu zamrzí, jsem celkově za své známky docela ráda :) Udělala jsem pro to v podstatě maximum a to je hlavní.

A mezi tou horou učení a not na klavír jsem si pořád snažila najít si nějaký ten čas na přátele. Nikdo není ideální a mají hrozně špatných vlastností (upřímnost nadevše, že? :D), jeden je nasírací, další umí být hrozně zlej, tamhleta náladová a tahleta má ráda flirt a nedokáže říct ne a tahle je strašná provokatérka, mám je hrozně ráda a ta sranda s nimi je nenahraditelná :3 Ty vzpomínky a ty záchvaty smíchu. Někdy jsou vážně na zabití, ale mají navíc strašně kladných vlastností a všichni se dobře doplňujeme :') I když jejich narážky na moje učení... Nesnáším -_-

Musím říct, že i když učení není pro někoho úplně nejpříjemnější strávení času, vážně se to vyplatí. Ten pocit, když víte, že jste udělali všechno, co jste mohli... Úžasný :33 Ale musím říct, že i ten blog se mi vážně místy hodil. Hodně mi to pomohlo i v olympiádě z ČJL, což mi může za rok pomoci k bonusovým bodům na střední školu. Naprosto úžasná možnost, jak si zábavně a v podstatě v praxi procvičit gramatiku a sloh.

A mezitím, co píšu tento článek, ubíhá mi neuvěřitelným způsobem čas naučit se nazpaměť výklad na sloh, takže tímhle to asi zakončím.
Takže vypneme veškerou elektroniku a jdeme se učit!

A co vy a škola? :)

...Až ti bude někdy smutno...

16. january 2015 at 19:00 | Hančí ;)) |  Přemýšlím na téma...
Zná to snad každý. Někdy prostě máte špatné období. Nic se vám nedaří, příjde vám, že všechno na co šáhnete zkazíte a nemá cenu se snažit. Váš sen se topí v moři neúspěchu a připadá vám, že se vám ho už nikdy nepovede vzkřísit. Že pro vás neexistuje žádná naděje a že cítíte potřebu se vzdát.
Ten pocit, když vás stres zasáhne tak hluboko, že do sebe nedostanete žádné jídlo. Nerozesměje vás žádný kamarád, ani prosluhlý inside joke. Cítíte se tak sami a oddělení od ostatních. Od společnosti, od přátel...i od rodiny. Hádky, bída, problémy a samé negativní věci kolem vás se kupí a vám příjde, že z toho zrádného lesa už nikdy nenajdete cestičku zpět. Nenacházíte žádná pozitiva a je vám pod psa.

Zatímco vy jste uzavřeni hluboko do sebe, ostatní se smějí a nedělají si žádné starosti. Žijí si bezstarostný život. Ale je opravdu takový život, který my vidíme ten opravdový, který prožívají? Opravdu jsou tak bezstarostní a pořád se jenom smějí? Nebo jenom využívají situace, kdy mají možnost se smát? Co když špatné známky nejsou jediné co je tíží a opravdové peklo si prožívají doma? Ne každý má milující rodiče. Ne každý rodiče. Ne každý je zdravý. To, že je někdo při těle, neznamená, že nemá anorexii. To stejně jako široký úsměv ve společnosti neznamená, že je člověk doopravdy šťastný.

Quotes
Těžko říct, jestli je člověk někdy šťastný... Já se vždycky snažím být šťastná a radovat se z každé maličkosti. Ale někdy je to dost těžké... A pro mě poslední dobou. Ani nevím proč. V podstatě to nemělo důvod. Ale ten pocit samoty... Těžko se o tom mluví. Přislo mi, že se mi vrací pár věcí, o kterých jsem si myslela, že jsou za mnou. Věci, které bych už nikdy nechtěla prožít, ale přesto... Přesto mě ty 'věci' někdy dohání ve snech. A to je na tom nejhorší...Když už se cítím v pohodě, že je to za mnou zjistím, že se mě ta nepříjemná část minulosti pořád drží a nechce pustit. A nejhorší je, že nikdo neví...Ale život není o jenom o trápení, kterého je všude dostatek. Každý z nás se narodil z nějakého důvodu. Kdybychom byli zbyteční, nikdy bychom nebyli ani počati. Každý další člověk, i s krátkým životem, něco do světa a ostatním lidem přinese. Jen je potřeba najít to pravé ořechové, co nás bude při nějtěžších chvílích při životě. Těžko říct, co to bude. Ale když budete opravdu hledat, učitě něco najdete.

Na každého někdo čeká. Každý má někde své místo. Každý má někdy špatné období. Někdo má víc těch špatných, někdo naopak více dobrých. Ale to je život. Někdy je prostě třeba otočit se věci čelem a řešit jí. A někdy třeba to prostě přejít a vys.rat se na to.

Be happy

Když nejde o život, tak jde o ho.vno! Vždycky může být líp, ale vždycky taky hůř. Život není jenom bílý, nebo černý. Život má spoustu barev a my musíme pečlivě zvážit, jaký odstín si vybereme. Nenechte se zastrašit neúspěchem a jděte dál! Nestěžujte si na osud, že na vás byl zlý. To vy ho máte ve svých rukách zatímco on jen čeká na váš postoj.

STOP DEPKÁM!!!


News: Leden

3. january 2015 at 20:31 | Hančí ;)) |  New!
Zdravím.
Poslední dobou je to tady na blogu bída. A to mě hrozně mrzí, protože psaní na blogu miluji. Brzy to budou dva roky, co jsem si tento blog založila a musím říct, že se mi nechce ho opouštět a už vůbec ne ho zanedbávat. Ale přesto...

Please?

Přesně o půlnoci na Nový rok jsem měla několik přání. Jedno z nich bylo, abych se zase věnovala blogu.
Bude to dost těžké. Hodně se učím, domů přijíždím v sedm hodin večer, mám zdravotní problémy, takže jezdíme po doktorech a potřebuju pravidelně deset hodin spánku a hodně odpočívat. Ale to není zdaleka všechno... Tenhle rok jsem se začala učit dost náročný jazyk, dost se věnuji hudbě a mám taky nějaké ty přátele a rodinu. Ale i přesto se mi vážně nechce opouštět tento blogový ráj, protože to tady miluju.

Untitled
Mezitím, co jsem tady nebyla, stalo se dost věcí, kterým se budu později věnovat v následujících článcích.

Nebyla jsem tu dost dlouho. A za tu dobu jsem si vůbec nevšimla, že můj blog navštívilo cca 5 000 dalších lidí. Když jsem se na to před deseti minutami podívala, nemohla jsem tomu uvěřit. PANEBOŽE!

Člověk by řekl, že když nebudu aktivní, že návštěvnost rapidně klesne. Ale mně se vůbec nezměnila a mám jí pořád stejnou a tak nějak...stálou. Což pravděpodobně znamená, že jsem někoho zaujmula a že mám snad nějaké ty stálé návštěvníky.
A právě proto, že jsem nebyla tak aktivní, chtěla bych to teď napravit. Přála bych si mít tento rok aspoň 300 článků
happy new year! X 🎉🎊
Chci Vám z celého srdce popřát šťastný nový rok. Ať je ještě lepší než ten minulý, plný splněných přání. I když budou chvilky, kdy budete pochybovat, ať stojí za to :)) Jinak doufám, že jste si Vánoce pořádně užili a strávili je s lidmi, co máte rádi :))

Netuším, kdy vydám nový článek a kdy se blog pořádně rozjede...Ale budu se snažit :)

D.Ě.K.U.J.U.