July 2015

Kde domov můj?

17. july 2015 at 18:34 | Hančí ;)) |  Ze světa
Už jako malá jsem sledovala politiku. Zatímco moji vrstevníci se dívali v půl osmé na Spongeboba, Winx a já nevím na co ještě, já jsem musela mít nekompromisně zapnutou Novu. Vedla jsem s tátou a s dědou dlouhé diskuze o Čunkovi, Paroubkovi, Rathovi a téma "Kdo vyhraje volby" taky bylo na seznamu dne. Možná proto mě dnes tolik zajímá právo, hlavně zákony a celkově Občanská výchova, ale o politiku už takový zájem nemám.
Zemana sice nemám ráda a myslím, že naše republika by si zasloužila lepší "reprezentaci" v zahraničí, ale kdo z nás si uvědomuje, že třetinu svého platu dává na státní dluh? Babiš leží v žaludku spoustě lidem, ale ve skutečnosti mu politika dává akorát starosti navíc. Mohl by si užívat peněz, ale on radši dělá do politiky a v podstatě zadarmo.
Ale to jsem až moc odbočila, teď se chci věnovat akutuálnímu tématu. Ale ne z politického pohledu, ale z pohledu normální, 14ti leté holky, která je občanem ČR.


Na jedné straně některých mi jich je neskutečně líto. Zažili si své, žít celý život ve strachu o život asi není úplně nejlehčí.
Ale opravdu si myslíte, že se budou chtít přizpůsobit a žít "v kleci"?
Příjdou sem a bude to střet naprosto jiného světa. Jiná kultura, jiní lidi, jiné náboženství. Spousta muslimů a určitě i radikálních. Před tím jsme o islámských zvěrstvech slýchali v televizi, v bezpečí. Ale poznat je na vlastní kůži nechce asi nikdo z nás. Sice je na naší zemi spousta špatných věcí... Ale v porovnání s jinými jsme jako v ráji. Co když je ale těm dnům konec?


Kdo myslíte, že by vyhrál...?

Lidé zasaženi válkou, kteří už odmalička dokáží přežít klidně i v brutálních podmínkách, nebo my, kteří na takové prostředí nejsme zvyklí a jsme zpohodlnělí?