October 2015

Člověk=originál?

5. october 2015 at 20:36 | Hančí ;)) |  Přemýšlím na téma...
Každý člověk se narodí s nějakými vlastnostmi a předpoklady, které podědil po svých předcích. Nikdo není dokonalý, co si budeme povídat, špetka sociálního cítění, špetka tvrdohlavosti s drzostí navrch a taková bujná fantazie jsou vlastnosti, které mohou být na škodu, ale i k užitku. Každý z nás se narodil s určitým charakterem, kdy se naše vlastnosti postupem času a skrz různá období všelijak "tlumí" a "násobí". Právě naše vlastnosti a předpoklady ovlivňují naší celoživotní dráhu a poslání. Záleží jen na nás, co za vlastnosti se snažíme využívat a podle toho žijeme svůj život. Naše skutečná hodnota není v tom, co říkáme, ale v tom, co děláme.


V životě si můžete vybrat jednu ze dvou cest: Buď budete napodobovat jiné nebo si vytvoříte vlastní budoucnost. -Jonas Ridderstrale

Untitled
V dnešní době se pořád řeší originalita. Co nejvíce originálně se obléci, vymyslet co nejvíce originální nápad... To hodně lidí dodnes považuje za originalitu. Já jsem ještě donedávna měla odlišný problém... Odlišovala jsem se nerada. Ani ne v oblečením a stylem, protože většina z nás nakupuje ve stejných obchodech (proto moc nechápu tu originalitu v oblečení...to si ho máme šít sami? :D). Když byl někdo jiný než já, brala jsem to normálně. Ale u mě mi to prostě nesedělo, neměla jsem odvahu chovat se tak, jak bych třeba úplně chtěla. Ale čím jsem starší (jsem hrozně stará :D), tím víc se chovám sama sebou. Jsem jiná, snažím se být co nejvíce svá. Nechci, aby si mě lidi pamatovali jako toho člověka, kterým jsem se snažila být. Nikdy jsem si nehrála na něco jiného než jsem, ale vždycky jsem si v tom byla nejistá a neprojevovala jsem se naplno.
Život není o tom, co nejvíce se lišit od ostatních. Když je někdo opravdu jiný než nějací další lidé, je to jeho povaha a prostě takový je. Ale i při co nejmenší extravaganci jsme všichni v hloubi duše jeden jediný a nenapodobitelný originál, je jen na nás, jak moc to na sobě dáme znát.

Každý člověk se narodil jako originál, proto by neměl umírat jako kopie!